Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Recomandare usa de garaj 3000x2500

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006
Salutare tuturor.
Construiesc un garaj cu 5 intrari, pentru care am nevoie usa.
Intrarile au dimensiunea de 3000 (latime) x 2500 (inaltime).
Garajul se construieste in interiorul imobilului. Deci nu e cazul cu posibilitatea de a fi spart.
Totusi doresc sa aiba deschidere electrica automata cu telecomanda, macar 2 din cele 5.
Atasez o vedere din lateral a garajului, sa aveti idee cum o sa arate.
Acuma nu stiu ce fel de usa de garaj sa aleg:
- sectionata
- tip rulou
- basculanta

Fiind vorba de 5 bucati,  nu caut cel mai ieftin (calitate slaba)  dar nici cel mai scump.
Sa zic ceva la mijloc.

Astept recomandari.
Va multumesc frumos

Attached Files


Edited by djxhouse, 15 April 2016 - 14:59.


#2
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Ia usi sectionale (nu sectionate). Sunt cele mai rezistente si cele mai elegante. Protejeaza si termic foarte bine. Vezi de unde cumperi, sa-ti dea garantie cat mai lunga. Eu am luat cu 10 ani garantie (garantia cat mai lunga e bine sa o ai pentru automatizare, ca usa daca e de calitate si montata corespunzator, te tine pana mori).

#3
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Pai..diferenta intre automata si manuala e de 100 de euro la usa. O sa te coste una in jur de 900 de euro cu 2 telecomenzi. Cea sectionala. Sau 4-5 sute o panarama d-aia basculanta din tabla chioara.

#4
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006
ms pt raspuns.
da-mi un link de unde sa cumpar usa sectionala. :D (ms pt corectare)
daca nu, trimite-mi pe PM sa nu fie reclama

#5
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Pai le cumperi de la tine din oras, ca doar n-o sa cumperi de la o firma din Bucuresti si tu locuiesti la Satu Mare, sa te coste transportul si montajul mai mult decat usile :)

#6
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 25.01.2007
Salutare tuturor. Ma folosesc de acest topic pt o problema cu usa de garaj: se exfoliaza colantul de pe ea!
Usa are vreo 8 ani vechime si este sectionala. Colantul acela se exfoliaza singur si ramane ceva alb in spate. Din pacate nu se exfoliaza tot, macar as sti o treaba. Inainte de a incepe cautarile va intreb pe voi ce optiuni de remediere am:
-sa curat colantul peste tot si sa o las alba
-sa re-infoliez usa
-sa o schimb cu totul

In functie de raspunsul vostru si de costuri decid daca remediez problema sau o las asa.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ceva timp tot caut informatii, am usa rulou care a mers cum a mers 7 ani...a inceput sa ne cam manance de bani cu intretinerea, ba motorul s-a ars si a costat 1700 lei, ba lamelele trocaneau urat asa ca incercam sa trecem (ca suntem mai multi in garajul subteran) la usa sectionala...cica ar fi mai rezistenta. Sa vedem. Am gasit o firma da garantie 5 ani, alta 10 ani...am sa aleg aia cu garantia cea mai mare cu toate ca nu-mi prea place ca e italiana, preferam germana. Pe aici, pe forum , prea putine informatii despre usile de garaj.

#8
vasii_marian

vasii_marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 22.09.2009

 godaro, on 10 ianuarie 2017 - 11:34, said:

Salutare tuturor. Ma folosesc de acest topic pt o problema cu usa de garaj: se exfoliaza colantul de pe ea!
Usa are vreo 8 ani vechime si este sectionala. Colantul acela se exfoliaza singur si ramane ceva alb in spate. Din pacate nu se exfoliaza tot, macar as sti o treaba. Inainte de a incepe cautarile va intreb pe voi ce optiuni de remediere am:
-sa curat colantul peste tot si sa o las alba
-sa re-infoliez usa
-sa o schimb cu totul

In functie de raspunsul vostru si de costuri decid daca remediez problema sau o las asa.
Salut,ai gasit vreo solutie,am observat ca si la mn a inceput sa se exfolieze si ju stiu ce sa fac,cum sa o curat pe toata sa o pot vopsi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate