Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Probleme cu multiple entitati demonice.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
602 replies to this topic

#469
keyany

keyany

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2017

 Whitefairy, on 27 august 2018 - 06:41, said:

Cert e ca din ziua acea nu am mai avut nici un cosmar de genul si au trecut 8 ani de atunci. Videourile sunt din vacanta din acea perioada, dar dupa multi ani m-am gandit ca ar avea o legatura cu cosmarurile.Au fost si alte vacante in acei 2 ani, unde am facut poze si videouri dar prefer sa nu caut, si nu sunt nici curioasa.Case closed!

Daca esti amabil(a), poti preciza locatia unde s-a intamplat, inteleg ca erati in vacanta, a fost la noi in tara?..

#470
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 keyany, on 06 decembrie 2019 - 12:20, said:

Din ce vad aici, nu "chiriasul" are o (mica) problema cu genul feminin, ci tu, in subconstient... adica le judeci pentru desfrau.
Nu judec pe nimeni.
La un moment dat am observat comportamentul ciudat al celor de linga mine. In acel moment eram cu gindurile mele, nu ma gindeam la cele de linga mine sau la sex.
De atunci am fost mai atent la ce se intimpla in jurul meu si am incercat sa evit anumite sutuatii.

 keyany, on 06 decembrie 2019 - 12:20, said:

In alta ordine de idei, spui ca ai prieteni care vor sa te spioneze prin intermediul "duhurilor". De unde stii ca unul dintre ei nu are abilitati iesite din comun si poate sa realizeze aceasta conexiune psihica cu tine de la distanta, dand impresia ca ar fi vreun demon?
Din cate reiese, te invarti sau te-ai invartit in cercuri "paranormale", ca sa zic asa. Cazurile de posesiune demonica veritabila sunt foarte rare, de cele mai multe ori subiectul are o boala psihica, sau are manifestari din subconstient care il "poseda", sau e cu adevarat posedat insa nu de catre o entitate ci de catre o fiinta umana (da, exista asa ceva, la vointa).
Si eu am ceva abilitati...
Daca o sa-mi cauti primele postari, o sa gasesti perioada de inceput a problemelor mele.
Sint un posedat.
"Prietenii" mei au confirmat acest lucru.
Unul dintre "prieteni" se lauda ca gestioneaza relatiile cu astfel de entitati.
Am trecut cu bine citeva teste psihologice.
Si tu te invirti prin lumea paranormalilor...

#471
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
In viitorul apropiat, asa cum zice un "prieten" vor fi mai multi posedati, pe pamint vor fi mai multe duhuri.
http://inpremiera.an...el-rau-432.html

#472
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Pentru linistea tuturor: simbioza om-duh nu este dezvaluita, chiar daca exista in foarte multe cazuri.

#473
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Cu cat incercam sa aflam mai multe cu atat realizam ca ne afundam in ceata.In privinta entitatilor negative,fiind chinuita ceva timp de asa ceva,doar un singur lucru pot afirma cu tarie.Acestea ne chinuie doar cu acceptul nostru.Si,ca sa explic,teama ,revolta,furia si celelalte sentimente negative constituie pentru aceste entitati un fel de accept pentru a ne chinui.In momentul in care spunem convinsi si fara teama:pleaca,nu ai dreptul sa vii peste mine...acestea sunt obligate sa se retraga.Si...inca ceva.Psalmul 50 chiar le face sa plece.

#474
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 emerem, on 04 februarie 2020 - 17:59, said:

Cu cat incercam sa aflam mai multe cu atat realizam ca ne afundam in ceata.In privinta entitatilor negative,fiind chinuita ceva timp de asa ceva,doar un singur lucru pot afirma cu tarie.Acestea ne chinuie doar cu acceptul nostru.Si,ca sa explic,teama ,revolta,furia si celelalte sentimente negative constituie pentru aceste entitati un fel de accept pentru a ne chinui.In momentul in care spunem convinsi si fara teama:pleaca,nu ai dreptul sa vii peste mine...acestea sunt obligate sa se retraga.Si...inca ceva.Psalmul 50 chiar le face sa plece.
Pe mine nu ma chinuie duhurile necurate.
Am zis psalmul 50 de peste 2000 de ori.
Am tinut post, incluzind si multe zile de post negru. In urma postului s-a schimbat comportamentul chiriasului cu cei din jurul meu.

#475
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
De citeva zile chiriasul si-a redus activitatea sexuala prin vecini.
"Prietenii" ar putea sa-l ia definitiv.

#476
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,043
  • Înscris: 16.03.2004

 barbu78, on 12 noiembrie 2019 - 12:15, said:

Exista o explicatie pentru care se recomanda sexul doar intre sot si sotie.

se îngăduie / se permite

#477
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 dark, on 13 februarie 2020 - 09:43, said:

se îngăduie / se permite
Biblia condamna sexul cu duhurile?

#478
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,043
  • Înscris: 16.03.2004

 barbu78, on 13 februarie 2020 - 17:38, said:

Biblia condamna sexul cu duhurile?

Toate credințele, fie păgâne, fie creștine, reglementează sexul. Nu ai voie să faci sex, oricum, fie că ești wiccan, fie că ești catolic sau hindus. Cine nu înțelege că sexul este sacru, că există reguli, și își dă rendez-vous cu anumite ”doamne”, nu are cum să scape de influența negativă a spiritelor întunericului!

#479
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Sexul este doar pentru reproducerea speciei!!!
Pentru (ne)linistea tuturor: chiriasul meu doar activeaza activitatea chiriasilor celor din jur. Pina acum, nu am gasit om fara chiriasi!

#480
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,043
  • Înscris: 16.03.2004
Acum incerci sa dregi busuiocul...! LoL !

#481
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Nu am motive.
Mi-am dat seama că este așa, atunci cînd mai multe vecine erau fericite.

#482
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,043
  • Înscris: 16.03.2004

 barbu78, on 23 februarie 2020 - 12:33, said:

Sexul este doar pentru reproducerea speciei!!!

soț și soție

#483
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 01 martie 2020 - 12:28, said:

soț și soție
NU! Sexul este doar pentru reproducerea speciei!
Nu există sex de plăcere sau sex protejat!
Sexul se face doar intre soț și soție pentru a procrea!
Restul sexului este chemare pentru demoni.

#484
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
De ce tăceți?
Racoriti-va!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6dB4jMwHYe4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by barbu78, 19 June 2020 - 15:38.


#485
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Barbu,multumesc mult pentru videoclip.In sfarsit am inceput sa inteleg  de ce am avut probleme  si cu cine/ce am luptat.Foarte inteligent si documentat  domnul psihiatru.

#486
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Am citit acum ideile voastre despre sex.Hallo!!!Haideti sa gandim!Sper sa nu fie asa greu pentru voi.Animalele ,pasarile si pestii fac sex pentru procreere.Asta inseamna ca,o data,sau de doua ori pe an(elefantii mai rar),au insincte sexuale...strict pentru a procrea,pentru a perpetua specia.Dogma religiaoasa care confirma asta si pentru oameni...este doar o dogma .La vietuitoarele non-umane instinctul sexual este periodic,natural,este instinct procreativ.Pentru noi-oamenii,instinctul sexual tine de dorinta de a gasi o pereche,dorinta de a avea pe cineva aproape...si,nu in ultimul rand...de IUBIRE.Daca ar fi trebuit sa facem sex doar pentru a aduce copii pe lume...am fi avut instincte sexuale doar o data la 18-24 de luni(daca luam in calcul si perioada de alaptare).Aveti dreptate dintr-un punct de vedere:Daca facem dragoste,se bucura ingerii...daca facem sex,se bucura demonii.Sexul nu este acceptat de spiritualitate,decat daca este o dovada a iubirii.Sexul ocazional,practicile sexuale la intamplare,care,de multe ori duc si la perversiuni,scad vibratia personala a fiecaruia.Atunci apar...ei-dragutii:demonii cu toate manifestarile si energiile lor negative.
.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate