Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Asigurat la Grawe Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Buna ziua !

Datorita faptului ca cineva cunoscut lucreaza la Grawe Romania, am facut asigurarea de casa (PAD – Polita de asigurare impotriva dezastrelor naturale) la aceasta firma.

Pana acum, multumesc lui Dumnezeu, nu am avut probleme si nu am fost nevoit sa apelez la aceasta firma de asigurari, dar totusi…exista cineva, aici pe forum, care a avut probleme si a apelat la Grawe ? Cum se misca ? Fac probleme  ? Se recupereaza banii de la ei ?


Multumesc.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Ai ceva informatii sigure,sau doar te-a cuprins amocul?

Apropo si de asta:
http://forum.softped...sigurat-sau-nu/

#3
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

 adisz, on 12 aprilie 2016 - 12:33, said:

Ai ceva informatii sigure,sau doar te-a cuprins amocul?

Apropo si de asta:
http://forum.softped...sigurat-sau-nu/
eu am avut asigurare pentru studii facuta in urma cu 10 ani pentru fica mea, dar anul trecut am rascumparat polita si nu am avut probleme nici de comunicare si nici de primirea banilor.

#4
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006

 adisz, on 12 aprilie 2016 - 12:33, said:

Ai ceva informatii sigure,sau doar te-a cuprins amocul?

Apropo si de asta:
http://forum.softped...sigurat-sau-nu/
ironiile ieftine este bine sa le pastrezi pentru propria persoana sau te crezi zmeu in fata calculatorului ???

Edited by blue_white_is, 12 April 2016 - 14:42.


#5
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
În general asiguratorii încearcă sa despăgubească în zona prețului minim. Dacă vrei să scoți mai mult de la ei, deviz, contract cu firma de construcții. În caz contrar te despagubesc pentru lucrări în regie proprie.

#6
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Multumesc. Este clar ca firmele de asigurari nu sunt darnice in a despagui clientii Posted Image. Eram doar curios, daca in cazul firmei Grawe, cineva de aici s-a confruntat cu despagubiri din partea lor.

Edited by blue_white_is, 13 April 2016 - 06:26.


#7
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006

 blue_white_is, on 12 aprilie 2016 - 12:08, said:

Buna ziua !

Datorita faptului ca cineva cunoscut lucreaza la Grawe Romania, am facut asigurarea de casa (PAD – Polita de asigurare impotriva dezastrelor naturale) la aceasta firma.

Pana acum, multumesc lui Dumnezeu, nu am avut probleme si nu am fost nevoit sa apelez la aceasta firma de asigurari, dar totusi…exista cineva, aici pe forum, care a avut probleme si a apelat la Grawe ? Cum se misca ? Fac probleme  ? Se recupereaza banii de la ei ?


Multumesc.

Polita PAD e polita aceea obligatorie de 20euro. Nu conteaza cine iti vinde polita, vei fi despagubit din fondul tuturor asiguratorilor din grupul PAID.

Atata timp cat nu ai fost afectat de un dezastru natural nu vad de ce iti bati capul. Oricum despagubirea va fi mica.

#8
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Cum ti-a raspuns si colegul de mai sus, PAD-ul nu contează unde-l faci. Firma de asigurare e doar un intermediar pentru tipul asta de poliță, nu despăgubește el în caz de.. Polița acoperă doar riscul de cutremur, inundații și alunecări de teren iar plafonul maxim de despăgubire este de 20000 euro.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate