Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

[DE CE] Coletul meu inca se afla in procesare la BSI Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
gumball3000: unde citesti in engleza ? pe track17 ?

daca da....atunci citeste pe posta romana ca acolo sigur scrie in limba romana.

#20
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pe track and trace de pe posta romana, din chrome de pe tableta (am meniul in engleza, cred ca din cauza asta aparea asa- nu e tradus de G translate)

Edited by gumball3000, 11 April 2016 - 15:32.


#21
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 25.06.2010

View Postgumball3000, on 11 aprilie 2016 - 14:39, said:

Da, asa scrie

08.04.2016 Advice of arrival - Oficiul Postal Bucuresti X
Dar eu tot nu am primit niciun aviz.
La mine a aparut avizat in track pe 05.04.2016 iar hartiuta am gasit-o in cutie pe 7 seara.

Edited by biggie1976, 11 April 2016 - 17:25.


#22
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Mai nou vad ca se fac si programari la posta vamala... Am primit ieri un aviz(stampilat cu data de luni - 11) ca am primit un colet si sa merg in 14 dupa el.. desi au program in fiecare zi si bineinteles ca nu ti-l da mai repede si nici nu zice de ce. Traiasca posta vamala si ANAF-ul.

#23
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
Apr 06, 2016 - Despatched to overseas (Country code: RO) Singapore PostRomania
Apr 10, 2016 - Arrival at Destination Post (Country: RO) Singapore Post

11.04.2016 09:15 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
12.04.2016 13:47 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
12.04.2016 23:15 In prelucrare - BSI Bucuresti

4 zile din Singapore in Bucuresti, 9 zile intr-un depozit (and counting).

#24
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 06.08.2015
a primit cineva pachetul?la m ine e avizat in Judetul de unde apartin...pachetul fiind din UE

#25
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Eu am primit un pachet dupa 2 saptamani de stat pe la BSI... si nici nu mi a aparut pe tracking ca a ajuns la posta vamala din judet, doar m-am trezit cu avizul.
Daca scrie ca e avizat, mergi la vama si spune-le ca ai primit un colet, sa nu te taxeze pentru depozitare... Dar sa duci si comanda listata.

#26
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Eu l-am primit dupa fix 1 luna de la plasarea comenzii, deci se primesc pachetele, dar cu intarzieri grave.

#27
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
Le-am dat mail, si mi-au spus ca pachetul a fost trimis spre oficiu postal vamal Iasi.

N-o sa-mi primesc coletul prea curand, m-am resemnat.

#28
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
Nu a venit avizul nici pana azi. Dar, m-am dus totusi asa la oficiul vamal din Iasi si am rezolvat cu tracking number. Jale.

#29
florincccc

florincccc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.06.2008
Nici macar jale.
E secolul 17.

Fac coletele 10 mii de Km in 5 zile si apoi in 30 de zile nu reusesc sa ajunga din Bucuresti in Bucuresti.

#30
gemeneyyyy

gemeneyyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.12.2007
Posta vamala romana a ajuns de nota 2. Inainte de Februarie 2016, se procesau foarte rapid coletele. De prin februarie incoace, coletele au liber de ridicare dupa saptamani.

Priviti colet din ianuarie ridicat de mine de la Timisoara dupa 2 zile de cand a intrat in tara! La fel si restul coletelor ce le-am primit pana in februarie 2016, procesarea lor a durat maxim 3-4 zile cu tot cu procesarea de la bucuresti:

[ https://s32.postimg.org/jpkengjlx/image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Comparati cu coletul ce urmeaza sa primeasca liber pentru ridicare, colet ajuns in tara in data de 13 iunie (deci de 17 zile e in tara si nu pot sa il ridic), si inca nu e procesat la Timisoara:

[ https://s31.postimg.org/ehwgsfxob/image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Deci fiti atenti cum sta treaba. Coletele sunt procesate la bucuresti, dupa care in maxim 2 zile ajung la timisoara (sau oricare alt oras din tara), apoi ele "stationeaza" pana vine randul sacului in care se afla sa fie deschis. Chestia care eu nu o inteleg este urmatoarea. De ce pana in Ianuarie 2016 nu au fost probleme de procesare, coletele primeau liber de ridicare in maxim 3-4 zile de cand intrau in tara, iar acuma primesc liber de ridicare dupa cel putin 2 saptamani?
Posta Romana SUCKS!

Edited by gemeneyyyy, 30 June 2016 - 22:00.


#31
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005
Pentru ca nu le vine ideea curierilor sa incerce sa se vire in locul postei.
Respectind niste regului, de prelucratori de date personale, etc...facind ceva presiuni..Si poate se desfiinteaza. Niste jeguri care se cred inca pe vremea ailalta cind serviciul era obligatoriu.

#32
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Lasa ca eu am prins o situatie si mai faina... Intr-o luni am primit aviz de la posta ca trebuie sa ridic MIERCURI coletul(program aveau in fiecare zi)... Am zis ca ce naiba sa mai astept, fiind emis avizul inseamna ca a intrat in gestiune la oficiu postal vamal si poate mi-l da atunci luni. Merg la posta, doar o persoana in fata... buuun.. ii dau avizul la aia de la posta si imi zice ca doar miercuri il pot lua.. WTF, coletul era intrat deja in gestiune dar nu au vrut sa mi-l dea in ziua cand au emis avizul. Miercuri cand am mers era o gramada de lume. Traiasca birocratia!

#33
gemeneyyyy

gemeneyyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.12.2007
nici macar azi nu mi s-a dat liber la colet, el fiind de 18 zile in tara din care de 16 zile sta la timisoara si asteapta sa ii vina randul:)))) Probabil ca luni, marti o sa pot sa il ridic. Om vedeam. Le-am mai facut plangere la OPC la alte colete care au durat tot asa cel putin 2 saptamani pana sa pot sa le ridic, dar nu s-a rezolvat nimic. Poate trebuie sa le fac plangere la fiecare colet in parte si sa aibe de lucru sa faca hartiile pt. raspuns, adrese, etc. Ii pun eu la lucru daca este nevoie :)

#34
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Nu stiu daca au vreo obligativitate fata de tine sau altcineva care trebuie sa primeasca un colet extern. Ai gasit tu undeva trecut un termen de livrare/notificare pentru un asemenea caz? Ca daca nu exista atunci nu rezolvi nimic cu opc-ul.

#35
gemeneyyyy

gemeneyyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.12.2007
Da, termenul este de 30 zile pana la avizare de cand intra posta in posesia lui. Problema e ca inainte se miscau repede, si acuma se misca ffff incet si nu e normal ca un colet ce ajunge in cateva zile din china pana in RO, sa intri in posesia lui abia dupa cel putin 2 saptamani. :)

Fara plangeri nu o sa se miste treaba mai bine, dar nici cu plangerile astea la OPC nu prea se rezolva nimic, dar macar directorul judetean de posta o sa fie pus la treaba :)))) si poate ca o sa miste putin treburile spre mai bine Posted Image

#36
gemeneyyyy

gemeneyyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.12.2007
inca nu e procesat, deja sunt 21 de zile de cand e in tara coletul. Posta RRomana SUCKS

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate