Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Google AdWords Keyword Tool

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Buna seara,

Odata cu deschiderea propriei firme si a site-ului doresc sa invat SEO pentru a-mi promova in mediul online afacerea. Documentandu-ma, am aflat despre aceasta unealta de la Google.
In pagina de inscriere imi cere sa completez numarul de click-uri pe care le pot cumpara cu o anumita suma de bani. Din cate am inteles, Keyword planner este gratuit. Daca ma inscriu, voi fi automat nevoit sa platesc? Eu unul nu vreau sa scot bani din buzunar pentru asa ceva.

Imi puteti oferi mai multe detalii despre procedura de inscriere si cum pot profita la maxim de aceasta unealta?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ia vezi

https://www.google.ro/adwords/costs/

https://www.google.r...s/how-it-works/

Planner-ul e free

Edited by MembruAnonim, 07 April 2016 - 22:29.


#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostLordRevan, on 07 aprilie 2016 - 22:04, said:

Eu unul nu vreau sa scot bani din buzunar pentru asa ceva.
Reclame fara bani la Google nu exista.
SEO fara bani sau fara experienta nu exista. Experienta fara pierderi de timp si de bani nu obtii.

Deci, ce cautai, de fapt?

#4
ceaumedia

ceaumedia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.01.2016
Nimic nu e gratis, trebuie sa ai pregatiti niste bani. Cel mai bine ar fi ca sa cauti o firma specializata in SEO, ca altfel pierzi timpul aiurea, iar timpul costa bani.

#5
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Partea de SEO in page vreau sa ma ocup eu de ea.

Firmele cer câteva sute de euro pentru asemenea servicii, banii pe care nu sunt dispus să-i scot, mai ales ca site-ul este mai mult o interfață pentru ca să fiu mai ușor de găsit; nu am blog sau site de anunțuri sau știri. Plus, că din tutorialele citite și cu plug-in-urile WordPress gratuite, este ceva ce pot face și eu.

Din cele două link-uri menționate anterior, reiese că plătești pentru câte click-uri primești. Dar, acestă unealtă pentru verificarea cuvintelor cheie este gratuita, însă trebuie să-ți stabilești un plan, din câte văd. Tot sunt nedumerit.

Mulțumesc!

Edited by LordRevan, 08 April 2016 - 11:48.


#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostLordRevan, on 08 aprilie 2016 - 11:45, said:

Plus, că din tutorialele citite și cu plug-in-urile WordPress gratuite, este ceva ce pot face și eu.
Poti, doar ca nu stii cum, de unde sa incepi, de ce, cum se face etc. Nu ti se pare ca, de fapt, nu poti?

Maine-poimaine or sa se faca toti chirurgi pentru ca au gasit pe strada un bisturiu si au "cetit" 2 tutoriale pe Youtube...

#7
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007

View Postdexterash, on 08 aprilie 2016 - 13:38, said:


Poti, doar ca nu stii cum, de unde sa incepi, de ce, cum se face etc. Nu ti se pare ca, de fapt, nu poti?

Maine-poimaine or sa se faca toti chirurgi pentru ca au gasit pe strada un bisturiu si au "cetit" 2 tutoriale pe Youtube...

Parțial ai dreptate dacă stam și privim problema dpdv al capitalismului: fiecare să presteze un serviciu astfel încât banii să tot circule; nu m-ar mira să ai și o firmă în acest domeniu. Foarte frumos.
Tu ai putut învăța, și Gigel, și Dorel au putut. Într-un an, doi, trei, dar au învățat. Așa că și eu pot să învăț măcar pentru a obține un scor cât mai bun pentru pagina mea.

#8
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Am depasit de mult timp capitolul "SEO". Eu ti-am spus, din experienta, cum sa faci sa NU pierzi bani - fie direct, fie ca timp.

Scor? Ce scor? Cum masori tu "scorul SEO"? Ce instrumente folosesti pentru monitorizare?

#9
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007

View Postdexterash, on 08 aprilie 2016 - 14:21, said:

Am depasit de mult timp capitolul "SEO". Eu ti-am spus, din experienta, cum sa faci sa NU pierzi bani - fie direct, fie ca timp.

Scor? Ce scor? Cum masori tu "scorul SEO"? Ce instrumente folosesti pentru monitorizare?

Ma refeream la page ranking si la faptul ca sunt cateva plug-in-uri de SEO pentru Wordpress cu scopul de a te juta sa cresti calificativul paginii.
De asemenea, si Google AdWords Keyword Tool am inteles ca este o unealta gratuita foarte buna, insa nu stiu cum s-o activez fara a plati ceva. Aici am nevoie de ajutor.

Mersi pentru ponturi.

View Postrobbyclean, on 10 aprilie 2016 - 19:18, said:

salut
de ce cand dau la starea de indexare a site-ului http://curatenie-bucuresti.pagix.ro imi apare pending?

De cand intrebarea ta are legatura cu topicul deschis de mine? Daca vezi ca nu ti s-a raspuns, de ce insisti? Mai bine deschide un topic cu problema ta.
Ar trebui ca un admin sa considere post-ul tau ca fiind off-topic.

#10
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Vezi la Video Transcript:
https://www.quickspr...-planning-tool/

Si nu mai scrie "Google AdWords Keyword Tool". Nu mai exista de câtiva ani buni. Se numeste Keyword Planner.

#11
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Page rank? Adica chestia aia care nu mai exista de prin 2012? :) Calificativ? Ce inseamna asta? Ca nu da nimeni note unei pagini. Exista cateva tool-uri care masoara ceva dar sunt destul de relative.

Trebuie sa te hotarasti ce vrei de fapt:
- un site care sa arate bine si atat?
- un site pe care vinzi ceva?
- un site care sa fie pe prima pagina/prima pozitie in SERP pe anumite cuvinte cheie, etc.

Abia dupa asta vezi ce e de facut.

Iti recomand sa dai un search pe google dupa cuvintele "SEO si forum" vei gasi un forum romanesc, specializat in asa ceva unde poti capata notiunile de baza. Si eu sunt la inceput in asta si eu de acolo am invatat cateva chestii de baza cum spuneam.

SEO este un termen cumva vag pentru ca este o chestie foarte mare si care necesita sa-i acorzi mult timp si chiar si bani. Acum, depinde ce vrei cum spuneam mai sus si in cat timp.

#12
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Nu vreau sa te descurajez dar SEO nu se invata in 1-2 saptamani, incearca de la inceput sa iti pui in cap regula numarul 1: "nu trebuie sa strang mii de linkuri catre siteul meu, trebuie sa strangi doar linkuri de calitate"

#13
mihaelaa12

mihaelaa12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.02.2017
Keyword planner este gratis. Trebuie sa iti faci cont pe Google Adwords. Nu este musai sa platesti nimic inainte. Iti vor cere detaliile CC, insa daca nu creezi nici o campanie de promovare, nu vei fi taxat cu nimic. Si pfftt...SEO it's tough, dar nu imposibil. Depinde si cat de competitiva este nisa ta.

#14
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015

View Postmihaelaa12, on 11 aprilie 2017 - 14:37, said:

Keyword planner este gratis. Trebuie sa iti faci cont pe Google Adwords. Nu este musai sa platesti nimic inainte. Iti vor cere detaliile CC, insa daca nu creezi nici o campanie de promovare, nu vei fi taxat cu nimic. Si pfftt...SEO it's tough, dar nu imposibil. Depinde si cat de competitiva este nisa ta.

Da, da. Iti ppc 0.1 centi si cand bagi reclama pe bune te uimeste.
Ai facut vreodata?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate