Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Durere in piept dupa efort cardio

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
de vreo 2 ani  am tot probleme simt durere in piept dupa un efort mai intens , am facut ecocardiac ,test de efort ,ekg  ,la testul de efort mi sa spus ca inima bate cam puternic dar e normal pentru ca sunt sedentar   ,anul trecut am facut cateva sprinturi  pentru ca sunt foarte laudate  stiu ca va parea ciudat dar ma durut in piept 3 saptamani  ,nu aveam durere in brat ,de ce apare durerea aia?

Edited by Ray25tm, 04 April 2016 - 12:45.


#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,930
  • Înscris: 25.06.2007
Cum ii aia, ''inima bate mai puternic''? Un cardiolog nu se exprima asa. Te referi la cumva la frecventa, faci tahicardie de efort?
Cati ani ai? La testul de efort nu au aparut modificari ischemice? Nu ti-a recomandat nimeni nitro sublingual in caz de durere?

Edited by Karhu, 04 April 2016 - 13:15.


#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
In piept, adica in plaman, de la efortul de respiratie ?
Nu e normal sa te tina 3 saptamani dupa, sa nu fie chestii musculare de la efort.

#4
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
dar totusi ...in caz de ceva, acei doctori nu fac si ei o MRI ?  (scanare cu rezonanta magneta)

daca doamne-fereste, sunt tumori ceva prin plamani..inima etc

sa ceara omul metode de investigatie complete, nu doar stetoscop si EKG (si EKG poate da gres, nu e infailibil)

testele complete sunt poate ceva mai invazive, mai scumpe, dar iti si pot salva viata

cu asa ceva nu te joci

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Mai, Ray . Tu incepi o multime de postari , care , daca le ia careva la bani marunti se cam contrazic intre ele . Ba esti sedentar , ba astenic , ba musculos , ba cardiac ...
Uite , eu as propune unui moderator sa faca o sectiune cu topicele lui Ray . Asa , ca si experiment pe Softpedia. De toate minunile intrebi , pe toate temele te contrazici , pui niste probleme care vizeza lucruri foarte complexe d.p.d.v. sportiv ....si tu esti sedentar ( cel putin in topicul acesta ) .
Nu crezi ca ar trebui sa mergi la un medic , care sa iti sugereze un program ...de care sa te tii vreo 2-3 ani ...si dupa aceea sa vii pe aici sa ne impartasesti si noua din experienta ta ?
Pari interesat de sport , dar am o veste proasta pentru tine. Pe Softpedia nu poti face asa ceva . Aici este de scris , enervat alti useri , prmit suspendari ....chestii din acestea virtuale ...intelegi tu .

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Karhu, on 04 aprilie 2016 - 13:06, said:

Cum ii aia, ''inima bate mai puternic''? Un cardiolog nu se exprima asa. Te referi la cumva la frecventa, faci tahicardie de efort?
Cati ani ai? La testul de efort nu au aparut modificari ischemice? Nu ti-a recomandat nimeni nitro sublingual in caz de durere?

adica in timp ce eu pedalam acolo bataile inimi erau undeba la  180,190 si asta foarte rapid dupa 2,3 minute nu era nu stiu ce efort ,asa mia spus ca e normal pentru ca sunt sedentar ,cei drept eu mai faceam culturism acasa atat ,in timpul pedalari nu ma durut in piept  ,faza e ca mi frica sa fac sprinturi

 JurasikMan, on 04 aprilie 2016 - 14:56, said:

Mai, Ray . Tu incepi o multime de postari , care , daca le ia careva la bani marunti se cam contrazic intre ele . Ba esti sedentar , ba astenic , ba musculos , ba cardiac ...
Uite , eu as propune unui moderator sa faca o sectiune cu topicele lui Ray . Asa , ca si experiment pe Softpedia. De toate minunile intrebi , pe toate temele te contrazici , pui niste probleme care vizeza lucruri foarte complexe d.p.d.v. sportiv ....si tu esti sedentar ( cel putin in topicul acesta ) .
Nu crezi ca ar trebui sa mergi la un medic , care sa iti sugereze un program ...de care sa te tii vreo 2-3 ani ...si dupa aceea sa vii pe aici sa ne impartasesti si noua din experienta ta ?
Pari interesat de sport , dar am o veste proasta pentru tine. Pe Softpedia nu poti face asa ceva . Aici este de scris , enervat alti useri , prmit suspendari ....chestii din acestea virtuale ...intelegi tu .

unde am scris eu ca sunt musculos?  astenic? cardiac? eu nam scris asa inventezi,pai am fost la doctor si uite ce mia spus nu vezi  , plus ca era privat ,eu ce vina am ca traiesc in romania?

 overseas, on 04 aprilie 2016 - 13:08, said:

In piept, adica in plaman, de la efortul de respiratie ?
Nu e normal sa te tina 3 saptamani dupa, sa nu fie chestii musculare de la efort.
sincer nu puteam spune exact zona  unde ma durea ,dar era in piept  ,cateodata cand ma miscam brusc simteam durere  ,de multe ori daca ma culcam pe o parte ma dure in piept ,la ce doctor sa mai merg    ,sunt din timisoara

#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,930
  • Înscris: 25.06.2007

 Ray25tm, on 05 aprilie 2016 - 10:01, said:

,cateodata cand ma miscam brusc simteam durere
Aaaa, pai daca-i durere ce se accentueza la miscari si depinde de pozitie, e durere de perete toracic: nevralgie intercostala, sindrom Tietze, din astea...
Mergi la medicul de familie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate