Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Am trecut la Digi Energy... cu energia electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#361
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007

View PostBloodRa, on 13 aprilie 2020 - 13:42, said:

Toate tarifele sunt afisate la autoritatea națională pentru energie electrică
https://www.anre.ro/...rator-de-tarife

Ciudat , pe site-ul ast anu apare digi sau rcs rds.

La mine ultima facutra la Digi:
245 KWh
Toal plata : 179.12 LEI
0,73/kwh

#362
laurwh

laurwh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 04.02.2015

View PostLucaciu, on 13 aprilie 2020 - 14:23, said:


Ciudat , pe site-ul ast anu apare digi sau rcs rds.

La mine ultima facutra la Digi:
245 KWh
Toal plata : 179.12 LEI
0,73/kwh

ENEL
kWh: 303
Valoare: 179.02 RON

#363
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Bun deci din ce va Enel are clar tarif mult mai bun decat Digi. Voi ce pachjet ati ales de pe site ? Enel Fix Anual , Enel Simplu Anual, Enel Fix Relaxat, ... sunt confuz.
Eu locuiesc in Maramures.

#364
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Eu consum mult. Nu există pachete pentru consum mare.

#365
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007

View PostBloodRa, on 13 aprilie 2020 - 15:05, said:

Eu consum mult. Nu există pachete pentru consum mare.

Bun si cum imi fac contractul atunci ca trebuie sa aleg un pachet .
De exemplu "Enel FixOnline 12"
nu scrie un pret total , eu de unde stiu cu cat imi vine pe factura kwh ?
Am intrebat pe chat-ul lor si mi-au raspuns sa-mi aleg ce pachet mi se potriveste. Posted Image)

Attached Files


Edited by Lucaciu, 13 April 2020 - 15:13.


#366
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
La rds, echivalentul acelui 0.244 e 0.3 pe ultima factură.
La această valoare se adaugă diverse costuri de distribuție, acciza, certificate verzi, cogenerare, în general apar pe factura detaliată.
Dacă nu ai consum mare mai bine te uiți la pachete cu o anumită cantitate de energie inclusă.

Ca idee, consumul pe luna martie a fost peste 2MWh.

#367
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007

View PostBloodRa, on 13 aprilie 2020 - 23:33, said:

La rds, echivalentul acelui 0.244 e 0.3 pe ultima factură.
La această valoare se adaugă diverse costuri de distribuție, acciza, certificate verzi, cogenerare, în general apar pe factura detaliată.
Dacă nu ai consum mare mai bine te uiți la pachete cu o anumită cantitate de energie inclusă.

Ca idee, consumul pe luna martie a fost peste 2MWh.

Cosnum am destul de mare 250-350 kwh/luna.
Ce nu-mi place e ca nu-ti spune nimeni pretul total care va fi pe factura cu toate taxele si accizele.
Pe oferta atat imi apare :
0.22 lei/zi
+ 0.244 lei/kWh
Contractul e valabil 1 an.

#368
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Pe anre îți scrie clar. Bagi valoarea consumului anual si iti scrie care sunt costurile totale la fiecare furnizor

#369
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007

View PostBloodRa, on 14 aprilie 2020 - 15:57, said:

Pe anre îți scrie clar. Bagi valoarea consumului anual si iti scrie care sunt costurile totale la fiecare furnizor

Mie-mi apare la RDS cu 25 lei mai putin decat factua actuala de la ei .

Edited by Lucaciu, 14 April 2020 - 16:15.


#370
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

View PostLucaciu, on 14 aprilie 2020 - 15:33, said:



Cosnum am destul de mare 250-350 kwh/luna.
Ce nu-mi place e ca nu-ti spune nimeni pretul total care va fi pe factura cu toate taxele si accizele.
Pe oferta atat imi apare :
0.22 lei/zi
+ 0.244 lei/kWh
Contractul e valabil 1 an.
Ba da,foloseste calculul facut de ei,ai jos suma la 100kw cu tot cu taxe,enel fix online e cel mai ieftin 0,68 kw

Edited by NFS01, 06 May 2020 - 10:08.


#371
Saimitragpalme

Saimitragpalme

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.08.2020
Buna ,sunt hotarat sa renunt la vechii furnizori de energie electrica si caldura,Enel si Engie,am optat pentru Nova Power la curent si Restart pt caldura,,care sunteti cu ei,,cum vi se par,sau ce ati auzit despre ei?!!

#372
Saimitragpalme

Saimitragpalme

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.08.2020

View PostBloodRa, on 14 aprilie 2020 - 15:57, said:

Pe anre îți scrie clar. Bagi valoarea consumului anual si iti scrie care sunt costurile totale la fiecare furnizor
Nu neaparat,sunt conditionate anumite costuri ,de abonament ,consum fix,intr adevar iti da pretul cel mai mic per kw.h,,dar ei nu iti includ si abonamentul sau faptul ca esti conditionat de un anumit tip de consum,,deci mare atentie

#373
trantea

trantea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.11.2010
Salutare, sunt la Digi Energy de ceva timp si e destul de scump acum. Am primit ieri telefon de la enel pentru o oferta. Stie cineva daca e avantajoasa ca nu reusesc sa-mi dau seama , cu transport, tva, abonament si alte variabile.
https://prnt.sc/vqd2is
https://prnt.sc/vqd3hu

asta platesc la digi energy acum
https://prnt.sc/vqd7my
Multumesc!

Edited by trantea, 26 November 2020 - 10:31.


#374
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Posttrantea, on 26 noiembrie 2020 - 10:25, said:

Salutare, sunt la Digi Energy de ceva timp si e destul de scump acum. Am primit ieri telefon de la enel pentru o oferta. Stie cineva daca e avantajoasa ca nu reusesc sa-mi dau seama , cu transport, tva, abonament si alte variabile.
https://prnt.sc/vqd2is
https://prnt.sc/vqd3hu

asta platesc la digi energy acum
https://prnt.sc/vqd7my
Multumesc!
oferta ar fii avantajoasa daca nu ar contine acel abonament zilnic de 45 de bani... platesti 13.5 lei lunar abonament pe zi indiferent cat consumi.
Eu iti recomand Nova Power, la ei pe site iti poti introduce datele si iti arata exact cat va fii factura ta la ei. Au un site bine dezvoltat si o platforma de cont client la fel de bine pusa la punct.

Mai mult de atat, daca semnezi contractul prin linkul meu de recomandare, ai o reducere de 50 ron la prima factura.
https://vreaulanova....r/code=R3009198
Nova are cel mai bun pret la energie electrica si gaz, conform comparatorului ANRE (autoritatea nationala de reglementare in domeniul energiei)

uite, acestea ar putea fii preturile facturii tale in care ai un consum de 250 kwh daca ai fii la Nova

159.18 daca alegi oferta de pret pe 12 luni in loc de 183 cat ai platit tu la acea factura la digi

La nova nu ai abonament din ala zilnic... din start economisesti. Posted Image

ENEL ti-a oferit un pret bun la energie, insa, te taxeaza cu 13.5 lei in plus la factura din acel abonament zilnic, si practic pierzi toata utilitatea pretului bun la energie. Asa isi compenseaza ei pierderea data de un pret mai mic la energie, prin introducerea de abonament zilnic. Sunt furnizori pe piata care au si preturi bune, si nu au abonament zilnic in oferta lor, ceea ce reprezinta un real avantaj.
Si eu am fost la enel 3 ani, si am plecat la Nova pentru ca ei nu au abonament zilnic, si mi-au oferit si un pret bun. Astfel din start 15 lei lunar eu ii economisesc. La tinee, fata de cat platesti acum la digi, si la consumul pe care il ai, economisesti lunar 24 de lei alegand Nova pe 12 luni, sau chiar mai mult daca alegi pretul garantat pe 6 luni. Te orientezi si vezi ce iti pare tie mai avantajos.
La gaz, in cazul in care nu ai schimbat inca, si nu beneficiezi de un pret bun, tot Nova iti recomand.

Attached Files


Edited by blackskorpion, 26 November 2020 - 10:54.


#375
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Astăzi, și pe factura și pe site lor la DigiEnergy este 0.73/1KWh. Văd oferte bune, la un pret mai mic per Kwh... Însă am vaga impresie că e doar o trecere către piața concurențială unde prețurile fluctuează, așa cum e normal. Interesant va fi că după un an de piață liberă să comparăm preturile.

#376
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Pai si-n anul asta ce faci? Te uiti la altii cum platesc mai putin si faci sondaje? Poti schimba furnizorul foarte simplu, oricand, asa ca nu vad motivul de a astepta cand ai preturi mai mici la concurenta...

#377
Giigel01

Giigel01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.03.2021
Nu ai ce sa schimbi in conditiile in care preturile sunt aceleași,deja enel fix online a ajuns 0,80ron de la 0,66,cum scad preturile odata cu eliminarea pietei reglementate

#378
thomasstar

thomasstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2009
A fost odată ca niciodată,dacă n-ar fi fost nici nu s-ar mai povesti!Povesti nemuritoare!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate