Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

camera video pentru masina

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Buna ziua !

Am nevoie de un sfat. Doresc sa imi cumpar o camera de bord pentru masina (eventual de pe site-ul celor de la emag, este mai la indemana). Nu imi trebuie ceva sofisficat, vreau ceva de calitate medie, sa poata filma la un nivel acceptabil.

Multumesc.

Edited by blue_white_is, 28 March 2016 - 13:00.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Ce buget ai? Cumperi una de bugetul maxim ce il ai.

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
119 pagini de info aici:
http://forum.softped.../page__st__2124

#4
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006

View Postdorin_2k, on 28 martie 2016 - 13:02, said:

Ce buget ai? Cumperi una de bugetul maxim ce il ai.

nu am un buget fix, undeva pe la 400 lei, sa zic.

@ aeon: multumesc de link

Edited by blue_white_is, 28 March 2016 - 13:06.


#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
mini0805 si A118C sunt bine vazute si nu foarte scumpe

#6
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Cauta ceva de la Vicovation. SH.

#7
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
Ceva de genul asta ma bate gandul sa-mi iau. http://www.emag.ro/c...5/pd/DMFRQBBBM/

#8
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 21.10.2009
Cauta ceva de la Prestigio. Eu am Prestigio Roadrunner 519 si filmeaza excelent ziua, noaptea cam are probleme... cauta samples pe youtube.

#9
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View Postblue_white_is, on 28 martie 2016 - 13:06, said:

nu am un buget fix, undeva pe la 400 lei, sa zic.
Undeva la 400 lei... PAi, ai putea sa te gandesti si la un Mobius (pe Ebay - aprox 250 lei), camera mica, fiabila, calitativa. Cu ce iti ramane, iti cumperi suport parbriz, suport casca, alimentator auto (care nu sunt incluse in pachetul camerei), card 32 Gb class 10 si gata... Te alegi cu o camera foarte buna, pe care o poti folosi si in parbriz, dar si ca actioncam.
Eu am fost initial reticent, ca nu o cunosteam, pana mi-a imprumutat-o cineva pentru probe. Cand voi avea niste finante in plus, mai comand una, sa am de rezerva, in caz de crash, desi putin probabil ca se va intampla prea curand.

Uite, o filmare de acum 2 sapt cu un Mobius pe o diorama feroviara.... Editarea a constat doar la a adauga muzica...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1-qJTT0a_Os?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bonygy, 28 March 2016 - 20:44.


#10
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Va multumesc pentru sfaturi

#11
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Revin. Mi-am cumparat o camera Prestigio Road Runner 520i. Doar ca nu contine si cardul micro SD (acest aspect scrie si in manualul de utilizare).

Vreau sa va intreb: pot cumpara acest card de la orice magazin Orange (de exemplu) sau trebuie sa ma intorc la eMag ?

O zi buna

#12
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente! Si eu am un RR 520 de ceva timp, o tin de rezerva pentru cand conduc alte masini. Nu am avut probleme cu ea, desi multi de plang de fiabilitatea Prestigio.
Vrei card neaparat de la Orange? Aaa... poate ai puncte de fidelidate si atunci de justifica. Atentie! Nu cumpara orice microSD... Nu am sa iti recomand o marca anume, pentru ca eu nu am avut probleme cu niciunele din cate am. Clasa este importanta... adica sa fie 10!

#13
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Multumesc de informatii. Sper sa fie in regula si fara incidente. Ma gandeam sa cumpar acel card pentru ca de la Orange imi este mai usor, plus ca, parca, aveam si cateva puncte. Ori de la eMag sa il iau. Eram nedumerit daca are vreo importanta de unde sa il cumpar.

#14
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Am rezolvat si cu cardul. Am cumparat, tot de eMag, un micro card SD de 16 GB. Sper sa nu am probleme. Va multumesc pentru sfaturi. O zi buna va doresc

#15
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Si ce clasa ai luat? 16 Gb iti va ajunge pentru aprox 4 ore de filmare...

#16
ero

ero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.03.2008
Eu iti recomand un Marcus 2 de la Vicovation. Este o camera speciala pentru filmarea in masina si nu se strica in timp pentru ca nu are acumulator ca sa distruga camera. Stiu taximetristi care o folosesc si merge fara probleme. Calitatea video este chiar buna. Merita sa cauti pe yotube  cum filmeaza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate