Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Telekom România - acoperire și extindere infrastructura FTTH.

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
5887 replies to this topic

#4213
okty98

okty98

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.06.2011
am trimis codul client in PM

#4214
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postokty98, on 20 noiembrie 2017 - 07:48, said:

am trimis codul client in PM
Ai raspuns in mesaj privat.

#4215
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 21.01.2013
de cateva luni a ajuns fibra si la mine. am incheiat un contract pt. net+tv, tv-ul cu 2 carduri CI . netul merge ok, dar la tv am o problema cu aparitia unor pixeli multicolori din cand in cand + o distorsiune a sunetului tot uneori. am facut o sesizare, a venit o echipa care a masurat ceva la router si a zis ca e ok, s-au uitat 1 minut la tv si bineinteles ca in acel timp nu s-a intimplat nimic si au plecat zicand ca problema ar putea fi de la mufele cablului tv si sa le verific. am verificat, am refacut conexiunile la cateva (si nu sunt chiar atehnic) si in continuare am aceeasi problema: din cand in cand apar niste pixeli multicolorati. cineva mi-a sugerat ca problema ar putea fi de la cardurile CI+ din tv. dar in afara de cele 2 tv-uri cu carduri mai am unul fara card, merge pe analogic, si am vazut si acolo aceeasi problema (parca mai rar).
ce ma sfatuiti si care ar putea fi problema?

LE: tv-urile sunt Finlux (marca Metro), daca conteaza.

Edited by blackiesasha, 20 November 2017 - 13:52.


#4216
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Te rog sa lasi unul din televizoare fara CI+, si sa vizionezi in digital canalele care sunt necriptate sa verifici daca problema este de la CI+ .

#4217
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 21.01.2013
multumesc, verific deseara cand ajung acasa si revin.

#4218
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 21.01.2013
deci, am scos cardul CI dintr-un tv. problema persista. parca mai rar, dar persista. concluzia ar fi ca nu cardul e problema. atunci?

#4219
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nici nu avea cum sa fie cardul problema. Cardul este doar o "cheie" care iti permite sa urmaresti anumite canale "criptate". Daca ar fi avut cardul ceva, cel mai probabil televizorul ar fi afisat un mesaj de eroare, calitatea imaginii, artefactele, nu au ce legatura sa aiba cu acel card. In cazul tau, sau semnalul este bun si este transmis cu acele artefacte, sau semnalul este slab. Cele mai multe televizoare mai noi afiseaza informatii despre puterea si calitatea semnalului, unele chiar despre cantitatea de erori la nivelul bitilor transmisi.

#4220
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 21.01.2013
nu gasesc in meniul tv nimic legat de puterea semnalului.
voi mai incerca un telefon la servicii clienti, dar daca voi primi acelasi raspuns ca data trecuta, ca totul e ok, ce alte solutii as avea?

#4221
flaviuscr7

flaviuscr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.05.2011
Solutie la tv referitor la sunetul distorsionat pe digital este receiver-ul. Mi-au schimbat cablu, splitter, card CI plus. Calitatea si puterea semnalului sunt aproape de maxim, problema persista. Baietii care au venit au observat si ei, dar n-au stiut de la ce este. Sper ca totusi s-o gasi cineva competent sa rezolve problema pt ca nu suntem singurii.

#4222
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postblackiesasha, on 21 noiembrie 2017 - 19:03, said:

nu gasesc in meniul tv nimic legat de puterea semnalului.
voi mai incerca un telefon la servicii clienti, dar daca voi primi acelasi raspuns ca data trecuta, ca totul e ok, ce alte solutii as avea?

Eu, la Samsung am meniul putere semnal in Asistenta, parca, iar la LG este chiar in sectiunea Acord manual canale. Depinde, de la model la model.

#4223
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
La mine au zis ca s-a facut proiect pentru fibra dar nu mai sunt bani..asa sa fie sau mai trag mata de coada?! e vorba de Bihor.

#4224
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Azi baietii trageau fibra in scara blocului unde locuiesc , in sfarsit o veste buna . Cred ca in decembrie ii dau drumu la retea mai mult ca sigur

#4225
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
[ http://beta.speedtest.net/result/6825390560.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De azi 25,11 am si eu fibra de la Telekom iptv-ul parca se vede si mai bine fata de vdsl 100.acum am 1gb viteza net ,toate posturile posibile si imposibile, 2 stb-uri iptv si portul catv activat
am acces si la TS 5 si 6 pe analogic.(program identic 90% cu ts 1 si 2)
viteza la net este ..exact cat trebuie 943mb cu un stb deschis pe un canal hd ts 1 HD paginile de internet se incarca instant..
iptv-ul merge brici..pachetul unguresc este exact asa cum era acum cateva luni cand era inclus in pachetul L.
pe digital telekom prind 180 de posturi (piste) (unele sunt pentru orange vezi orange info..) free sunt vezi lista https://www.tvchanne...omania_(digital)
si 55 analogice. va tin la curent daca apr modificari pe iptv, digital si analogic la Telekom si nu numai ! locatie Bucuresti
ps:exclus rcs :D:)))
http://beta.speedtes.../6825390560.png

#4226
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Postdjmaxx, on 26 noiembrie 2017 - 03:01, said:

[ http://beta.speedtest.net/result/6825390560.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De azi 25,11 am si eu fibra de la Telekom iptv-ul parca se vede si mai bine fata de vdsl 100.acum am 1gb viteza net ,toate posturile posibile si imposibile, 2 stb-uri iptv si portul catv activat
am acces si la TS 5 si 6 pe analogic.(program identic 90% cu ts 1 si 2)
viteza la net este ..exact cat trebuie 943mb cu un stb deschis pe un canal hd ts 1 HD paginile de internet se incarca instant..
iptv-ul merge brici..pachetul unguresc este exact asa cum era acum cateva luni cand era inclus in pachetul L.
pe digital telekom prind 180 de posturi (piste) (unele sunt pentru orange vezi orange info..) free sunt vezi lista https://www.tvchanne...omania_(digital)
si 55 analogice. va tin la curent daca apr modificari pe iptv, digital si analogic la Telekom si nu numai ! locatie Bucuresti
ps:exclus rcs Posted ImagePosted Image))
http://beta.speedtes.../6825390560.png


49 analogice rectific

#4227
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postdjmaxx, on 26 noiembrie 2017 - 03:01, said:

[ http://beta.speedtest.net/result/6825390560.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De azi 25,11 am si eu fibra de la Telekom iptv-ul parca se vede si mai bine fata de vdsl 100.acum am 1gb viteza net ,toate posturile posibile si imposibile, 2 stb-uri iptv si portul catv activat
am acces si la TS 5 si 6 pe analogic.(program identic 90% cu ts 1 si 2)
viteza la net este ..exact cat trebuie 943mb cu un stb deschis pe un canal hd ts 1 HD paginile de internet se incarca instant..
iptv-ul merge brici..pachetul unguresc este exact asa cum era acum cateva luni cand era inclus in pachetul L.
pe digital telekom prind 180 de posturi (piste) (unele sunt pentru orange vezi orange info..) free sunt vezi lista https://www.tvchanne...omania_(digital)
si 55 analogice. va tin la curent daca apr modificari pe iptv, digital si analogic la Telekom si nu numai ! locatie Bucuresti
ps:exclus rcs :D:)))
http://beta.speedtes.../6825390560.png
Pana la urma ai procedat asa cum am vb în PM,  alta modalitate nu exista.

View PostAlex_23, on 24 noiembrie 2017 - 19:02, said:

Azi baietii trageau fibra in scara blocului unde locuiesc , in sfarsit o veste buna . Cred ca in decembrie ii dau drumu la retea mai mult ca sigur
Poate îi dau drumul în Decembrie  și te ajut și cu instalarea și informațiile necesare în alegerea serviciilor.

View Postguest36, on 22 noiembrie 2017 - 20:47, said:

La mine au zis ca s-a facut proiect pentru fibra dar nu mai sunt bani..asa sa fie sau mai trag mata de coada?! e vorba de Bihor.
Nimic pe Bihor.

#4228
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

View Postdic_star79, on 26 noiembrie 2017 - 10:16, said:


Poate îi dau drumul în Decembrie  și te ajut și cu instalarea și informațiile necesare în alegerea serviciilor.
Sigur ca da , numai sa ii dea drumu odata

#4229
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
@brasoveanul: desi si eu credeam ca CI+ inseamna doar o cheie care decodeaza posturi, sa stii ca nu e asa. Eu personal am UPC si am intampinat de mai multe ori artefacte pe anumite posturi. Rezolvarea era simpla, scoteam cardul CI+ (incetau artefactele), il reintroduceam si mergea totul perfect.

#4230
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 26.02.2010
@brasoveanul, nu e de la CI+ artefactele, e din softul televizorului. Am cumpărat un LG în 2012. La vremea respectiva am pus conserva, ca nu se găseau CI+ la RDS. După ce am trecut la CI, se bloca imaginea la TV, îngheța și trebuia să-l scot din priza ca să se deblocheze. Am studiat un pic problema și am făcut update de soft și problema a dispărut.
Încearcă sa faci și un update la TV, poate se rezolva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate