Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#775
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Daca e asa , atunci trebuie vorbit cu ei. Cei care au 2 bai, la proiectul initial nu era prevazuta cabina de dus ci doar spatiul pentru dus, insa s-au gandit mai bine si au pus si cabina de dus.

#776
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Eu i-am zis...ca nici din intamplare sa nu puna cabina de dus :)

#777
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Mno, fiecare cum crede. Eu am zia in caz ca nu stiau alti viitori proprietari

#778
Dinerovich

Dinerovich

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2016
Si totusi ... daca si cand se platesc penalizari ?

#779
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Au mințit frumos.Asa au zis consilierii de vânzări.I-am crezut pe cuvânt.In promisiune nu scrie nimic,de nici un interfon.Sa înțeleg că trebuie să mă bucur că ne-au pus mizeria asta de interfon ? Ne-au traso frumos.Din vorbe !Oameni serioși !

#780
istikiss

istikiss

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.10.2016
Atentie, eu am inteles ca s-ar putea sa modifice si tipurile de centrale, nu e in  regula sa nu specifici dotarile si tipul de centrala in antecontract si multe altele de exemplu nu e sepcificat dotarile din baie cada, wc, baterii etc, am inteles de aici pe forum ca prizele costa 20 euro dar unde scrie ce tip de prize vom  avea, in sensul asta daca lor nu iese profitul poate sa modifice  pe parcursul proiectului. Am intrebat agentul de vanzari de ce nu e specificat, raspusul lor a fost ca nu pot asigura ca pana la finalizarea apartamentelor gama centralelor si stocul lor vor fii disponibile, adica tu vinzi cu centrala Vaillant si eu la receptie ma trezesc cu Ariston de exemplu. Vi se pare normal procedura? Mie personal e revoltator!

#781
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Asa e, tesia, nu scrie nimic in antecontract. Si eu am ramas uimita cand am vazut interfonul respectiv...

#782
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Din cate inteleg problema e ca e interfon audio, nu si video ? Corect me if I'm wrong...
Referitor la cabina de dus... Oare nu ar trebuie sa fie by default... asa cum e chiuveta, cada, WC etc ?????

#783
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
In proiectul initial nu era pus insa au zis ca au vorbit cei de la vanzari cu " cei de mai sus" si au decis sa fie puse, lucru care s-a intamplat. Interfonul e ca un telefon cu fir

Adica asa arata... bine, pe mine una personal nu ma deranjeaza atat de tare , insa se putea mai bine .

Attached Files



#784
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Multumesc Iulia. Mereu operativa. Pacat ca nu vom fi vecini in M3 ;)

#785
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
What?
Initial era vorba ca se pun videointerfon, si acuma pun telefoane din astea....hai na...


#786
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Vom fi vecini de cartier...
Da, e destul de ciudata treaba cu videointerfonul, nu stiu ce sa zic.

Cu drag

#787
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Eu am spus demult că sunt mincinoși și nu lucrează la calitatea promisă.Abia aștept să fac recepția și direct la protecția consumatorilor mă duc.Am o lista mai lunga de nemulțumiri.Daca nu le rezolvam amiabil,,,, la judecată.

Iulia este ok că ai pus poze cu Gunoiul de interfon să vadă toată lumea.Inclusiv cei din țară.Asa ceva se puneu in anii 1960. Dacă ești cu mâinile murdare,cine suna la interfon mai sta 5 minute sa te speli pe mâini sa te ștergi,și numai după acea apuci receptorul sa deschizi interfonul.Sunt de râsul curcilor,nu alta.

#788
sillvestru

sillvestru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.10.2016
Nu vreau sa fiu carcotas, dar mi se pare doar mie, sau peretele lateral e stramb?

#789
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
Exact acelasi model de interfon exista in Avantgarden 3. Poate au ramas pe stoc :)

#790
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Prietenii mei din av3 nu au asa.
Nu e stramb, e poza facuta ciudat, am verifcat toti peretii. Sunt anumite probleme dar nu sunt strambi.

#791
andrei864

andrei864

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.02.2017
Mise pare mie sau in dreapta interfonului este un defect mare de finisaj :(  Nu acceptați asemenea defecte....!!! Nu semnati receptia verificati fiecare problema cereti remedierea lor si numai dupa remedierea tuturor problemelor semnati receptia...!!!

#792
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Ok. Tocmai ce am scris mai sus :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate