Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Concurs castigat,premiu lipsa

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
TheGeorgiCk

TheGeorgiCk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.10.2013
Buna seara. Acum mai mult de o luna am castigat un concurs cu tragere la sorti,la un important festival beauty. Concursul s-a desfasurat pe facebook,iar extragerea pe random.org,extragere filmata si postata pe pagina lor de facebook. Problema este ca dupa atata timp,ei nu mi-au trimis nimic si inca se fac ca ploua. Cum credeti ca ar trebui sa procedez? O reclamatie la OPC?

P.S.: ma scuzati daca am postat unde nu trebuia,dar chiar nu stiu in ce categorie se incadreaza aceasta problema.

#2
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
opc, direct.

#3
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016
La OPC, poate iti vin acasa si te intreaba daca ai licenta la windows :) Pune poza aici.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ce scrie in regulamentul concursului ? Ai regulamentul ?

#5
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008
Premiul e consistent sau nu merita efortul?

#6
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016
Si s-a dus.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cate concursuri fake se fac pe FB, ma si mir ca asta este singurul topic pe care-l vad aici.

#8
TheGeorgiCk

TheGeorgiCk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.10.2013

View Postgumball3000, on 12 martie 2016 - 20:06, said:

Cate concursuri fake se fac pe FB, ma si mir ca asta este singurul topic pe care-l vad aici.
Imi vine greu sa cred ca e fake. Este vorba de Festivalul BeautyProff Romania.

View Postcaiuscorneliu, on 12 martie 2016 - 19:45, said:

Premiul e consistent sau nu merita efortul?
Nu stiu ce sa zic. Este vorba de un pachet de produse pentru frizerie in valoare de 750 ron

View Postpasilla, on 12 martie 2016 - 19:35, said:

Ce scrie in regulamentul concursului ? Ai regulamentul ?
Nu este nici un regulament

#9
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Orice concurs "normal" se face conform unui regulament afisat pe undeva (inclusiv pe Internet) si care trebuie respectat. Fara acel regulament poti sa dai din buza la ANPC, dar degeaba.

Restul sunt marlanii si bisnitareli (tipice) la care pun botul diversi. Sa ma scuzati.

Maine-poimaine veti dori sa reclamati la ANPC siteuri din Siria ca nu ati castigat 40 de virgine, asa cum scrie acolo. Si, nu de alta, dar nu orice pulifric poate scrie ce vrea p'Internet, ci doar savantii si mai-marii Internetului.

Edited by dexterash, 13 March 2016 - 01:09.


#10
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Imposibil sa nu fie vreun regulament.

#11
TheGeorgiCk

TheGeorgiCk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.10.2013

View Postdexterash, on 13 martie 2016 - 01:08, said:

Orice concurs "normal" se face conform unui regulament afisat pe undeva (inclusiv pe Internet) si care trebuie respectat. Fara acel regulament poti sa dai din buza la ANPC, dar degeaba.

Restul sunt marlanii si bisnitareli (tipice) la care pun botul diversi. Sa ma scuzati.

Maine-poimaine veti dori sa reclamati la ANPC siteuri din Siria ca nu ati castigat 40 de virgine, asa cum scrie acolo. Si, nu de alta, dar nu orice pulifric poate scrie ce vrea p'Internet, ci doar savantii si mai-marii Internetului.
Da,stiu. Din cate observ nu este nici un regulament,doar pasii pentru a intra in extragere. Nu am pretentii prea mari,in fond nu am pierdut nimic. Dar ma simt luat de prost,si e deranjant. Este,cred,cel mai mare festival de acest fel din tara,cu foarte multi sponsori din tara si din afara,cu numeroase seminare,etc. Din aceasta cauza ma si gandeam sa fac o reclamatie sau ceva,pentru ca nu sunt nu stiu ce amarati anonimi carora chiar nu ai ce sa le faci.

#12
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008
De curiozitate am cautat pe google sa vad despre ce este vorba. Cica ar fi o editie pilot a acestui acestui festival. Daca nu ai găsit un regulament nu cred ca mai poti rezolva ceva. De fapt nici nu-mi dau seama la ce institutie ai putea sa te adresezi dacă totul e doar pe Facebook.
Neseriozitate de România

Edited by caiuscorneliu, 13 March 2016 - 03:00.


#13
alumoi

alumoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 23.11.2005
Bwahaha!
Concurs Teapa pe failbook?
Pai, sa vedem:
1. poti sa-i reclami la Suckenberg, personal. Pe failbook, of course.
2. in ordine crescatoare: 112, politie, procuratura, DIICOT, DNA, CEDO, SCOTUS, POTUS
3. stergi toate laicurile si folouerurile :P pe care le-ai dat
4. lasi mesaje porcoase pe contul lor
5. te plingi pe twater (musai) si pe toate forumurile pe care esti inscris.
Si acum, scuzati-ma, dar nu ma pot abtine: bwahaha!

#14
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostTheGeorgiCk, on 12 martie 2016 - 19:10, said:

Buna seara. Acum mai mult de o luna am castigat un concurs cu tragere la sorti,la un important festival beauty. Concursul s-a desfasurat pe facebook,iar extragerea pe random.org,extragere filmata si postata pe pagina lor de facebook. Problema este ca dupa atata timp,ei nu mi-au trimis nimic si inca se fac ca ploua. Cum credeti ca ar trebui sa procedez? O reclamatie la OPC?

P.S.: ma scuzati daca am postat unde nu trebuia,dar chiar nu stiu in ce categorie se incadreaza aceasta problema.

Ori ai participat la un concurs si habar nu ai de regulament . Ori ai participat la o teapa si regulament nu exista.Daca nu e secret spune-ne si noua care a fost concursul cu pricina si iti spunem daca  ai participat la o teapa si castigat tot o teapa sau concursul e real. In nici un caz nu o sa-ti luam premiul daca ne spui numele concursului. Acum am vazut ca ai scris Festivalul BeautyProff Romania. ,o sa fac sapaturi sa vad la ce fel de concurs ai participat !

Edited by stlk, 17 March 2016 - 16:45.


#15
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Am vazut despre ce este vorba, concursul nu pare in regula, intr-adevar regulament lipsa si pe deasupra nu exista nici informatii cand vor fii expediate premiile. La ANPC nu poti sa faci nici o reclamatie fiindca acolo s-au dat 3 castigatori (doar nume) si nici macar nu sunt TAG-uiti sa sti ca e vorba de persoana "X " care are profiul "X" in felul acesta si daca numele tau se afla printre cele 3 o sa spuna ca e o coincidenta de nume si de fapt premiul a fost castigat de altcineva (tu nu ai nici o dovada ca esti castigator),de asemenea sub un comentariu al castigatorului putea scrie public: "Felicitari ! esti castigatorul premiului X ...etc. Apoi pagina lor nu-mi inspira incredere ,ce gasesti la "Informaţii despre Pagină" nu da dovada de seriozitate, nu adresa ,nu adresa de site,etc doar un numar de telefon si 3 vorbe. Daca cauti cu ajutorul  numerelor  de telefon pe net o sa gasesti o alta pagina de FACEBOOKin toata regula (adica adresa web,locatie  care se ocupa tot cu aceasi lucruri etc) .Oare paginile respective au aceiasi administratori ? sau sunt doua pagini cu administratori diferiti si pe una din ele se spun minciuni ? Tu ce crezi ? Suna pe cele doua numere de telefon si intreaba daca si  pagina Festivalul BeautyProff Romania le apartine sau mai simplu intreaba  direct pe facebook, public/mesaj privat.. Sunt multi care incearca sa faca un fel de clone ale diverselor companii pe care fac niste concursuri false , posibil sa se intample si aici acelasi lucru. Dupa cum ti-am zis te poti convinge de acest lucru intreband .Eventual sa ne spui si nou ce ai aflat.

Edited by stlk, 17 March 2016 - 17:54.


#16
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Cumva ai platit vre-o taxa de participare?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate