Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Hematurie dupa Ejaculare

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
The_ONE_001

The_ONE_001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.03.2016

 meuser, on 11 martie 2016 - 16:31, said:

Cred ca problema vine din veziculele seminale,

O urocultura direct din jetul de sange sau o cultura din jetul de sperma rozaliu , ar fi de asemenea utila

Nu ai povestit nimic de viata ta sexuala , si eventuale BTS  in antecedente?

  inpreuna cu partenerul tau sexual ar fi trebuit repetat urocultura  , pt a vedea efectul

Si eu tot din zona veziculelor seminale ma astept sa fie. Ma gandeam la o inflamatie, cauzata de sedentarism, o alimentatie nasanatoasa si mai ales ca imi formasem in ultimii ani, deprinderea sa aman cat mai mult momentul ejacularii, pentru prelungirea actului sexual.

Nu exclud nici o infectie cu vreo bacterie care sa nu fie evidentiata de reactantii din laboratoarele noastre.


Cand o sa merg sa fac spermocultura si spermograma, o sa astept ca prima urinare sa fie la laborator si o sa fiu pregatit cu recipiente.


Bacilul de Klebsiela a iesit doar 85.000 ufc si nu indica in mod clar o infectie. Dupa tratament am repetat urocultura si odata cu mine si-a facut si sotia, insa ne-a iesit amandurora bine. Nici cu hematurie n-am mai avut probleme aproape 2 luni, dupa asta.

Am aceeasi partenera de 6 ani si de BTS nu a fost cazul la niciunul dintre noi. Ea a avut o tulpina de HPV in urma cu vreo 5 ani, dar pe care a rezolvat-o prin cauterizare si a investigat-o si ulterior.


 mareanmarian, on 11 martie 2016 - 19:11, said:

e posibil sa fie o tumora,

urgent fa investigatii

nu mai intreba pe internet, ca nu este spital aici

Initial m-am speriat cam tare,dar am fost calmat de analizele iesite bine, inclusiv markeri din sange care pot indica prezenta unei infectii sau a vreunei forme de cancer.
De asemenea starea mea, lipsa simptomelor de dureri, usturimi, mancarimi, chiar si discomfort, precum si discutiile cu medicii care m-au intrebat de diverse simptome (insa nu am niciuna)...mi-au mai redat calmul.

Investigatii am facut. Am scris in postul initial si mai apoi... 2 urologi (ambii renumiti), un nefrolog, un generalist si un ecografist, plus 4 analize de urina si sange.

Intreb pe internet, pentru ca as vrea sa gasesc pe cineva cu o problema asemanatoare...macar din auzite.
Am gasit ceva pe un alt forum, insa topicul e din 2011 si nu mai raspunde nimeni.
Problemele erau ceva mai grave totusi, insa cel care le intampina (23 de ani), incercase multe investigatii si la fel de multe tratamente.
In ultima etapa ii fusese recomandata dieta alkalina si mai mult sport, de cineva acare a patit la fel si i-a trecut de la sine, nefiind diagnosticat in mod clar de niciun doctor.


Acum...chiar nu vreau sa fiu rautacios...ori am fost eu la doctori prea buni, care se confrunta cu probleme mult mai serioase, ori n-am nimerit in momente bune, dar am observat ca se pierde repede interesul atunci cand pare a fi o problema nu foarte grava, care nu se manifesta zgomotos si nu e rost de operatie sau alte chestii mai complicaTE.

De-asta cred ca mi-ar prinde bine experienta similara a altcuiva, dar mai ales si sfaturile voastre.

Va multumesc tuturor si astept in continuare orice sugestie sau parere !

#20
meuser

meuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 10.03.2016
Nu e cazul sa te panichezi , dar crede-ma ca un astfel de symptom  nu e frecvent iar faptul ca nu ai dureri si alta jena e o indicatie in plus ca trebuie sa lamuresti lucrurile
HPV-ul face parte din BTS si e o afectiune cu risc crescut  atit pt tine dar mai ales pt partenera ta , trebuie urmarit indeaproape  pt ca este principalul factor cancerigen la femeie dar cu toate ca e mai rar fara simptomatologie  si la barbat poate produce cancer la organelle genital dar si in zona bucala , uite aici un ex  http://stirileprotv....xului-oral.html

Conizatia de col nu inlatura infectia cu hpv si amandoi sunteti purtatori de aici incolo .Barbatul e principalul vector in transmiterea bolii si cel mai iresponsabil factor

#21
mareanmarian

mareanmarian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.03.2016

 The_ONE_001, on 11 martie 2016 - 21:22, said:

Investigatii am facut. Am scris in postul initial si mai apoi... 2 urologi (ambii renumiti), un nefrolog, un generalist si un ecografist, plus 4 analize de urina si sange.

Intreb pe internet, pentru ca as vrea sa gasesc pe cineva cu o problema asemanatoare...macar din auzite.


Doamne pupati-as talpile!

tu te auzi?

#22
The_ONE_001

The_ONE_001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.03.2016
Tot in reply-urile anterioare am scris ca n-as vrea sa trec direct la investigatii riscante si invazive, gen cistoscopie.
Momentan, ma aflu intr-o etapa de abstinenta (dupa ce am incheiat un tratament de 10 zile Tavanic, Flamexin si Urinal Akut) si de stat preponderent in casa, pentru ca ma pregatesc pentru un examen. Sunt foarte atent la alimentatie si am inceput sa fac si miscare.
Sunt foarte multe momente in care efectiv uit cu totul ca am ceva, pentru ca nimic nu-mi aminteste de asta...

Ulterior, o sa consult si o a treia parere de urolog/androlog si o sa continui cu spermograma, spermocultura, secretie uretrala si poate si prostatica, RMN de pelvis,set nou de analize la urina si orice altceva imi va prescrie medicul.

Multumesc pentru parere, dar am si specificat ca nu mi s-a recomandat si nici eu nu cred ca ma ajuta cu ceva sa ma panichez foarte tare.

P.S.: cred ca "pupa-ti-as" este forma corecta




#23
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

 The_ONE_001, on 13 martie 2016 - 11:36, said:

Tot in reply-urile anterioare am scris ca n-as vrea sa trec direct la investigatii riscante si invazive, gen cistoscopie.
Desi observ ca mesajul citat e vechi de 2 luni, poate nu e prea tarziu sa-ti atrag atentia ca hematuria si cheagurile de sange pot fi simptome precoce ale unei tumori uroepiteliale. Chiar daca nu vrei sa te supui unei uretrocistoscopii, sa stii ca numai aceasta investigatie poate infirma un astfel de diagnostic. Ti-o spun din experienta proprie, am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare la inceputul anului 2015.

#24
Danidan88

Danidan88

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.04.2021
Salut! Nu știu dacă mai răspunde cineva, dar am aceeași problema ca tine. Analize bune... Rmn fistula arterio-venoasa la treimea medie a penisului.Medicii nu ii da de cap. O data la 1 an 2 după contact sexual apare sângerarea când urinez și spermă rozalie asa. În trecut după contact apăreau cheaguri, efectiv canalul rămânea blocat de cheaguri,apoi mi-a trecut.Acum de vro luna a apărut iar,dar acum nu mai sunt cheaguri mari, mai este câte unul mic de tot cât unghia de la deget și în rest urina roșie care se limpezește spre final, apoi toată ziua este ok ca și culoare urina. Acum mai nou am văzut ca apare urina roșie cand ma trezesc din somn și am erecție. Nu am găsit nici un medic care sa umble pe acolo la vascularizarea penisului. Tu ce ai făcut? Ai reușit sa rezolvi în vrun fel?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate