Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Sarapova a fost gasita dopata.

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Urat final de cariera!

Quote

"Vă mulțumesc că ați venit, am organizat această conferință pentru că am primit primit o scrisoare de la ITF (Federația Internațională de tenis) și mi s-a spus că am picat testul antidoping la Australian Open.
Am primit un medicament de la doctor, care timp de 10 ani nu a fost interzis. Eu nu știam asta și am luat medicamentul din cauza problemelor medicale pe care le aveam. Medicamentul îl iau din 2006 și se numește Mildronate, dar am aflat că are o substanță numită Mildonium care este interzisă de la 1 ianuarie 2016.
Îmi asum această greșeală și știu că vor urma consecințe. Nu vreau să îmi termin cariera așa și sper să mai primesc o șansă. Este corpul meu și este doar vina mea", a spus Șarapova.


http://www.gsp.ro/sp...ata-471967.html

Edited by Adm, 07 March 2016 - 22:47.


#2
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Urmeaza: SENZATIONAL, INCREDIBIL, SOC!!!! Veste URIASA pt. Simona Halep!

Edited by enoxcj, 07 March 2016 - 22:34.


#3
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postbietu, on 07 martie 2016 - 22:28, said:


A mentionat ca lua medicamentul de 10 ani din cauza unor probleme de sanatate iar de la 1 ianuarie o substanta pe care o continea a intrat pe lista celor interzise de Federatia Internationala de Tenis.
Pana la urma sanatatea conteaza indiferent de consecinte.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La varianta asta nu s-a gandit nimeni. Unii o dadeau gravida, motiv pentru care se va retrage.
Acum isi va lua cel putin vreun an suspendare si probabil i se vor anula punctele obtinute in 2016.

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ce "SENZATIONAL, INCREDIBIL, SOC!!!! Veste URIASA" cand Șarapova a luat o pastila a carui substanta a fost interzisa exact acum  doua luni si 7 zile ?!
Mai degraba un ghinion crunt pt. ea.
Iar suspendarea de doi ani mi se pare prea dura Posted Image

#6
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
tristete maxima
plang cu lacrimi de crocodil ca mai dispare o gematoare de-a lui bollettieri

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Parca era mai frumoasa acum cativa ani, acum nu prea mai e asa frumoasa Șarapova.

#8
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 19.12.2012
Lasa ca si serena williams a fost gasita indopata :D

#9
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Bine... şi substanţa aia interzisă ar fi transformat-o din Femeia Pisică în Femeia Fantastică de au luat decizia asta?

#10
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
"Eu nu știam asta"
Nu cred. Cand esti in pozitia asta ai oameni bine platiti sa nu faca asa greseli.
Mai credibil era daca spunea "am aflat ca a intrat pe lista dar nu iasa iese din sistem in doua luni si 7 zile".

Edited by sergiu_spooky, 07 March 2016 - 22:59.


#11
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015
Acțiune farmacologică

Pregătire, îmbunătățește metabolismul. Meldonium este un analog structural al gammabutirobetaină, Substanțe, Se gaseste in fiecare celula a corpului uman.
În condiții de sarcină mare Mildronat® Se restabilește echilibrul între livrare și nevoia de celule de oxigen, eliminarea acumularea de produse toxice ale metabolismului în celule, protejarea acestora împotriva deteriorării; are de asemenea un efect tonic. Ca urmare a utilizării sale de corp dobândește capacitatea de a rezista la stres și pentru a restabili rapid rezervele de energie. Datorită acestor proprietăți Mildronat® utilizat pentru a trata o varietate de tulburări ale sistemului cardiovascular, aportului de sânge la creier, și de a îmbunătăți performanța fizică și mentală.


Cica lua acest medicament din cauza unor probleme de sanatate. Bullshit

#12
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
A diparut o postare in care se spunea ca a avut timp sa renunte.
...
http://roidvisor.com...risingly-legal/
-eu din acel articol am inteles ca inca din octombrie 2015 a fost anuntata data de 1 ian 2016, ca data de interdictie a Mildronate

Edited by costeld69, 07 March 2016 - 22:56.


#13
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015

View Postalexandrualexe, on 07 martie 2016 - 22:50, said:

Acțiune farmacologică

Pregătire, îmbunătățește metabolismul. Meldonium este un analog structural al gammabutirobetaină, Substanțe, Se gaseste in fiecare celula a corpului uman.
În condiții de sarcină mare Mildronat® Se restabilește echilibrul între livrare și nevoia de celule de oxigen, eliminarea acumularea de produse toxice ale metabolismului în celule, protejarea acestora împotriva deteriorării; are de asemenea un efect tonic. Ca urmare a utilizării sale de corp dobândește capacitatea de a rezista la stres și pentru a restabili rapid rezervele de energie. Datorită acestor proprietăți Mildronat® utilizat pentru a trata o varietate de tulburări ale sistemului cardiovascular, aportului de sânge la creier, și de a îmbunătăți performanța fizică și mentală.


Cica lua acest medicament din cauza unor probleme de sanatate. Bullshit


Pe 5 februarie 2016, ciclistul rus Eduard Vorganov a fost suspendat și el pentru că a fost prins utilizând aceeași substanță, la fel și atleta ucraineană Olga Abramova.

De ce oare toti foloseau acelasi medicament?!

#14
VaxAlbina

VaxAlbina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.03.2016
Da, postarea mea. Cica de prin octombrie se stia ca va fi trecut pe lista medicamentelor interzise.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Cand ii auzi cum se lamenteaza,mai ca-ti vine sa le plangi de mila.
Acest "medicament", exact ca si restul celor interzise si a celor care vor deveni intrezise,nu face altceva decat sa duca la maxim inselatoriile sportivilor care voit sau nu,fortati de sponsori un numele profitului sunt de acord ca sa se prostitueze.Posibil sa existe si sportivi care o fac doar pentru atingerea performantelor supreme.
Aceste magarii sunt inca o dovada clara a inselatoriilor care ne inconjoara:suntem inselati de medici,suntem inselati in alimentatie,suntem inselati de politicieni,suntem inselati peste tot.
Eu compar un sportiv dopat/drogat cu femeile si mai nou si barbatii care accepta sa-si "modeleze" neajunsurile.Adica si unii si altii sunt falsi,artificiali.Din partea nici un respect,decat dezgust si ignorare totala.

#16
emi_axel

emi_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 29.08.2007
Pacat, meciurile ei erau placute auzului si nu numai. Posted Image

#17
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006

View Postalexandrualexe, on 07 martie 2016 - 22:52, said:



Pe 5 februarie 2016, ciclistul rus Eduard Vorganov a fost suspendat și el pentru că a fost prins utilizând aceeași substanță, la fel și atleta ucraineană Olga Abramova.

De ce oare toti foloseau acelasi medicament?!

Lumea e bolnava :(

#18
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
Aproape toti sportivii din fostul spatiu ex-sovietic folosesc / foloseau acest "medicament", de aceea a si aparut pe lista... ciclism, patinaj etc.
Intrebarea retorica este daca toti sufereau de aceiasi boala (tulburari de ritm cardiac -bullshit la un sportiv de performanta) , sau doar stiau ca imbunatateste binisor capacitatea la efort, creaindu-le astfel un avantaj fata de alti sportivi.
Degeaba se smiorcaie, ar trebui sa i se anuleze TOT ce a castigat de 10 ani de cand il ia, si sa fie suspendata pe viata. Punct.
Produsu este un vasodilatator, stimulator al sistemului nervos central. Imbunatateste oxigenarea celulelor nervoase si musculare, ajuta la refacerea de dupa efort, imbunatateste rezistena la efor, plus ca in anumite combinatii aduce un aport de testosteron in organism. Clar, dopaj. Auzi, saraca de ea, era bolnava de aritmii si de diabet. Cacat pe batz.
O maimutza, ca toate celelalte din WTA de azi, mai mult top-model decat jucatoare de tenis. De abia astept sa o prinda si pe Williams ca se drogheaza sau i-a crescut penis dar nu stim noi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate