Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Superglue pe vopseaua masinii :(

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
17 răspunsuri în acest subiect

#1
ovidiu121

ovidiu121

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 08.01.2016
Salut tuturor , pentru inceput vreau sa imi cer scuze adminului daca a mai fost deschis acest subiect vreodata!
Din nefericire , si din neindemanare, am scapat putin superglue pe hayon-ul masinii, peste vopsea, si nu am idee cum as putea sa il scot de acolo , stie cineva vreo modalitate de al scoate fara a sari si vopseaua sau lacul .. am inteles ca acetona este exclusa pentru ca ia si vopseaua . salutari!

#2
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.554
  • Înscris: 08.10.2007
Cred că ai putea să încerci cu polish. Din păcate, orice altă metodă cred că va distruge vopseaua în acel loc de pe hayon.

#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.312
  • Înscris: 05.01.2012
In functie de cat de gros e stratul de superglue, cred ca ai putea sa il indepartezi cu un burete abraziv, de genul asta.
Eu asa am indepartat un strop de "Picatura", de pe ecranul unui telefon. Au ramas mici zgarieturi superficiale, abia vizibile.

#4
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.985
  • Înscris: 06.01.2006
poate merge cu diluant, eu am scos cateva picaturi de ceva lipicios de pe masina cu diluant si s-a dus insa era relativ moale, cred ca era rasina de la un copac
in cel mai rau caz mergi la un service si ii da un polish

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.289
  • Înscris: 30.10.2006
Deja este distrusa. Adezivul asta topeste . Nu poti polisa atat de focusat incat sa razi doar adezivul. Lasa asa .si data viitoare ai mai multa grija .

#6
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.358
  • Înscris: 07.05.2007
al draqu Superglue...eu pe orice il dau se exfoliaza singur dupa ceva vreme, numai pe vopseaua ta pare sa fie vesnic. Lasa-l asa.

#7
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.349
  • Înscris: 23.02.2015
Cu apa fierbinte se duce . A  mai fost topic si asa ramasese ca e cel mai  nimerit .

#8
ovidiu121

ovidiu121

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 08.01.2016
cam cat de "fierbinte"  ?? ... calduta, fiarta ?

#9
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Corect, cu apa fierbinte.

#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.349
  • Înscris: 23.02.2015
Stiu ca a fost acum ceva timp topic  dar  nu mai retin cat de fierbinte . Da un search pe forums sus in dreapta  poate il gasesti  .Stai sa incercam .

Uite aicisa ! Studiaza putin !  Posted Image  http://forum.softped...e#entry17048249

#11
ovidiu121

ovidiu121

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 08.01.2016
nici ei nu au ajuns la un punct comun ...  ba apa fierbinte, si frecat pana faci muschi , ba cica WD-40 ( nu a dat rezultat ) ..  am rascolit niste site-uri si am gasit un spray  DECAFLASH , un spray relativ ieftin care l-am comandat acum, sper ca voi reusi cu el , deci va voi tine la curent dupa ce ajunge si il pun la treaba

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.349
  • Înscris: 23.02.2015
Musai sa ne tii la curent . Ca maine poimaine o patim si noi , nu e mare lucru , s-apoi nu stim exact ce da rezultate bune . Incearca si cu apa de aia . Stiu ca mai se spunea ca e bine sa stea la soare  masina ca se desprinde singur . Numa acum , de unde soare ? Posted Image

#13
djmaddox

djmaddox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 102
  • Înscris: 09.10.2006
Poti incerca cu asa ceva, sper sa nu se considere reclama: http://www.vitacom.r...-off-50200.html

#14
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.021
  • Înscris: 16.11.2014
Si daca il lasi acolo unde e si mergi cu masina asa ce se intampla?

#15
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.761
  • Înscris: 29.06.2015
incearca cu benzina

#16
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.985
  • Înscris: 06.01.2006

 Groot, on 07 martie 2016 - 08:10, said:

Si daca il lasi acolo unde e si mergi cu masina asa ce se intampla?
Unora le place sa aiba masina in stare perfecta. Nici eu nu as dormi linistit cu superglue pe vopsea. Altii merg cu masina zgariata si murdara si se simt bine. Totul tine de respectul de sine.

#17
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 03.01.2010

 Kroghy, on 07 martie 2016 - 19:22, said:


Unora le place sa aiba masina in stare perfecta. Nici eu nu as dormi linistit cu superglue pe vopsea. Altii merg cu masina zgariata si murdara si se simt bine. Totul tine de respectul de sine.
Ce treaba are respectul cu o bucata  de tabla vopsita sa ne explici tu.

#18
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.985
  • Înscris: 06.01.2006
masina e ca haina sau casa, daca ai masina murdara si zgariata e ca si cum ai avea hainele murdare si botite sau casa cu igrasie pe pereti
haina nu face pe om dar ii reflecta caracterul, acelasi lucru este valabil si la masina, un om curat si ingrijit va avea masina curata si ingrijita

Editat de Kroghy, 07 martie 2016 - 20:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate