Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Huawei P9

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3510 replies to this topic

#3493
VALISTANA

VALISTANA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.03.2008
ms de raspuns shymano!
asta am pus...
[ https://s12emagst.akamaized.net/products/5832/5831061/images/res_faba0111e95b5bcbce41c7c7fb92c4a1_450x450_510r.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ai avea o alta sugestie te rog? multumesc anticipat

#3494
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
In București poti merge la sediul ESD, de pe Nicolae Balcescu.
Din alte locuri, nush ce sa zic ... nu ai nicio garantie ca este sau nu originala.
https://esdservice.r...timare-cost.php

Attached Files


Edited by shymano, 27 September 2019 - 09:43.


#3495
VALISTANA

VALISTANA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.03.2008
am platit 40 ron pe baterie si am schimbat-o acasa ( 30min ..)
mai fac o incercare poate chiar am tras batul scurt si am nimerit o baterie obosita.
nu sint dependent de p9.. mai mult de hobby, de aceia intrebam despre compatibilitate cu baterie mai mare.. nu ma pricep
merci oricum

#3496
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Daca iei mai mare, posibil sa nu incapa ... sau sa nu fie compatibilă in totalitate.
Ia una originala si gata. Asa ai siguranta sa te va tine asa cum trebuie.
Daca mai este în garanție, ti-o schimba gratis. Daca nu, 120 lei si ai baza in ea.
Stii cum e cu astea contrafacute ... asta galbena de cati mAh e, mai mult decat originala ??

Edited by shymano, 27 September 2019 - 09:52.


#3497
VALISTANA

VALISTANA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.03.2008
3000

#3498
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Eu asa as zice, pe baterii AM dai cat nu face si nici nu te bucuri de ele.
Mergi si pune una buna ...

#3499
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

 ieronimv, on 24 octombrie 2018 - 22:24, said:

Postez si eu o mica analiza a acestui telefon dupa 1 an de cand l-am cumparat.
E unul din putinele telefoane care nu au lag. Si dupa 1 an, telefonul asta se misca ca avionul. Dar exista si niste probleme, pe care doresc sa le expun, poate unii sunt tentati sa-l cumpere:
1. Bateria: slaba. Eu stau pe net, ascult muzica pe 4G si cateodata il incarc de 2 ori pe zi. Pentru ca daca il forjezi e imposibil sa tina mai mult de 2,5-3 ore SOT. Daca faci poze/screenshoturi sau poze in rafala  incepi sa plangi. Intr-o ora ramai fara baterie,pentru ca se incalzeste si consuma de rupe.
2. Tot legat de baterie: am schimbat-o in service, telefonul fiind luat pe firma-am avut doar 1 an garantie si am depasit termenul. Ei bine, la schimbarea bateriei , mi s-a dus si displayul. Asa ca cei din service mi-au inlocuit displayul cu totul. Numai ca un display vandut  ca piesa( difera de cel din fabrica) are culorile un pic mai sterse. Ce sa fac, m-a mancat undeva sa schimb bateria. Asa ca daca sunteti in perioada de garantie si aveti probleme)sau pe la sfarsitul ei, fuga si schimbati-l cu altul nou
3. Softul: nu mai pupati update, vor mai fi cateva de securitate si atat.
4. Face poze extraordinare,pt asta il recomand ca telefon de backup.
5. A fost cel mai bun telefon ca raport calitate /pret din 2017. Iar ca design cred ca e cel mai frumos telefon facut vreodata(parerea mea).
6. Oricat de bune produse ar face cei de la Huawei, nu imi voi mai cumpara nimic de la ei. Pt faza cu Oreo nu mai merita .

Huawei service de pe Bulevardul Nicolae Balcescu sunt niste gainari daca citesti recenziile de pe google eu am fost sa schimb un acumulator tot la un telefon huawei bateria veche avea 2 ani tinea ca noua am schimbat la ei acumulatorul am zis sa fie iar 100% nou dupa 2 ani si bateria schimbata de ei se descarca 10% aiurea pe noapte cu net inchis toate aplicatiile din fundal si daca folosesc telefonul se descarca rapid in comparatie cu acumulatorul vechi astia umbla cu gainari piese sh contrafacute cred

Edited by Cagula, 03 February 2020 - 09:42.


#3500
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007
Salutare. Are cineva Digi pe P9? La mine nu vede 4G de la Digi. La ceilalti operatori vede 4G, ei la Digi nu, numai 2G. Este normal? Multumesc.

Edited by gorbaciov, 13 May 2020 - 07:33.


#3501
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
salutare...mă poate ajuta cineva să fac internetul sa meargă pe al meu p9 pe Digi,?? am băgat setările dar nu merge
îmi apare nu stiu ce mesaj de provizionare...când dau pe el nu deschide nimic,am făcut setările apn tot nu vrea.sugestii??? mulțumesc

 gorbaciov, on 13 mai 2020 - 07:32, said:

Salutare. Are cineva Digi pe P9? La mine nu vede 4G de la Digi. La ceilalti operatori vede 4G, ei la Digi nu, numai 2G. Este normal? Multumesc.

idem nu reușesc să îl fac să meargă...pe date

#3502
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007
Din cate am vazut, pe 900 nu merge 4G, pe 2100 a mers. Nu stiu de ce. 2G-ul pe 900 merge.

#3503
adi_opc

adi_opc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.04.2019
Salut!
Ieri am schimbat bateria la un centru prin Vitan,la al meu P9 Leica. Acum daca tot m.am apucat sa.i "fac revizia" zic, hai sa.i fac si un update la Android, de la 7 la 8 măcar. A mai incercat si reușit cineva pe aici, ma poate ajuta cu sfat ceva? Merci!

#3504
dumidotcom

dumidotcom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 26.03.2006
Salut. Unde gasesc un display bun sau de la un mort ceva... sa pun pe al meu p9 pt ca il am spart si nu. l mai folosesc sa nu ma accidentez :)
Colegu Adi stai pe android 7 asta daca nu vrei sa. l ingenunchezi de tot.
Sotia inca foloseste p9 din 2016, bateria schimbata anul acesta cu alta originala la esd magheru. Chiar a meritat o baterie buna telefonul.

Merci


#3505
JJB Anonymous

JJB Anonymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.02.2007
Salutare Dumi.
Vezi PM.

#3506
mirciusx

mirciusx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.01.2007
Salut. Redeschid un topicul cu o intrebare. Am un P9, pe care nu l-am folosit de prin 2019, am uitat codul de la telefon.

Ma lasa sa imi vad pozele, sa folosesc lanterna si ce am mai setat eu pe acolo, insa nu il pot accesa. Am factura, cutie, am poze cu cainele meu si pisca, am cont public. Doresc sa il pasez cuiva din familie, sta degeaba. In principiu doresc sa recuperez pozele de pe el si sa le fac un backup.

Cum nu mai stiu ce versiune de android am pe el, as putea sa ii fac un update sau altceva sa fie cat de cat la zi? Din pacate am trecut pe alta marca de telefon de cand au renuntat la serviciile Google, cu parere de rau, un telefon foarte bun la vremea lui cu o camera exceptionala (in general Huawei au stat cu mult peste alte telefoane pe partea foto).

Multumesc!

#3507
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Incearca la Huawei, ar trebui sa aiba ei o solutie de resetare ...

#3508
mirciusx

mirciusx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.01.2007

View Postshymano, on 21 septembrie 2022 - 20:48, said:

Incearca la Huawei, ar trebui sa aiba ei o solutie de resetare ...

Nu m-am gandit la asta. Ultima data cand am mers la ei sa vad seria 40 era o tantita care nu prea stia pe ce lume este. Nimic de comentat, ma gandesc doar daca ar fi o idee buna ca sa apelez la magazinele din mall-uri. La sugestia ta am cautat service Huawei in Bucuresti, o sa le dau maine un telefon.

#3509
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Meseriasii sunt la sediul din Balcescu.
Degeaba mergi in mall ... parca in Baneasa mai au un service, insa acolo nu am fost, sa pot spune cum e.

#3510
mirciusx

mirciusx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.01.2007
Salut, nu stiu pe ce topic sa ma adresez, sper ca e cel bun. Am un Huawei EVA-L19, la care i-am uitat codul pin. Pentru ca inca mai am poze pe el, nu as dori sa ii fac un hard reset. M-ar putea careva indrepta spre o varianta de a face asta? Nu sunt chiar newbie cu calculatoarele, desi nu am mai facut asta la telefon. Am cutie, acte la el, este proprietate personala, doar ca nu l-am mai folosit de cativa ani. Telefonul doresc sa il fac cadou cuiva din familie, arata foarte bine si imi pare rau ca sta oricum degeaba. Multumesc!

Am uitat ca am mai postat... Nu am rezolvat nimic intre timp, iar prin Baneasa nu am ajuns. O sa incerc sa ma indrept cumva spre XDA sau daca m-ar putea careva redirecta pe forum la un topic pe care inca nu l-am gasit legat de aspecte de genul asta. Multumesc in avans!

Edited by mirciusx, 25 September 2023 - 19:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate