Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Allview H3 Join

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Telefon Single SIM
Dimensiuni 127x56x10.7mm
Greutate 105g
Retea 3G 900/2100 MHz (E bun pentru Digi)
Retea 2G 850/900/1800/1900 MHz
Ecran: 2,8” TFT, 240x320 px
Camera 5MP
Memorie externa de pana la 32GB prin card microSD
Bluetooth 3.0
Radio FM
Jocuri
Facebook, E-mail, Opera, WhatsApp, Java
http://allview.ro/h3-join.html

Attached Files


Edited by since2004, 28 February 2016 - 11:25.


#2
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Poate va urma si un dual SIM. Are si camera de selfie. A pus si Nokia asa ceva pe un telefon 2G.

#3
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View PostLogatu, on 28 februarie 2016 - 11:43, said:

Poate va urma si un dual SIM. Are si camera de selfie. A pus si Nokia asa ceva pe un telefon 2G.
Era Nokia 208 pe segmentul asta, i-am luat maicamii dar deja nu prea se mai gasesc. E binevenit modelul, cam maricel.. dar bine ca este. Camera de selfie...nu o inteleg pe genul asta de telefoane. Hai sa fim seriosi cumperi telefonul asta pentru internet?! Un Lumi 430 e 250 lei si se gasesc numeroase androide la 200 lei! In continuare lipseste de pe piata un telefon 3G(pentru Digi) cu taste mari si "rugged", pentru seniori.
LE
Un Smart cu doua butoane fizice si un launcher adaptat gen biglauncher ar fi chiar mai usor de folosit decat un tel cu taste.
LE
Le reprosez astora de la allview ca nu-si aduc si accesorii; huse silicon etc Bunicamii pe Nokia 130(T) si maicamii pe Nokia 208(digi) le-am pus huse de silicon TPU. Nu e musai ca telefonul sa fie "rugged"
LE
Cat despre dual-sim...astea sunt telefoane pentru ..mamarea; daca-i pui doua cartele in telefon o bagi in ceata. Sincer sa iti permiti smart si sa umbli cu telefon cu butoane e un fel de "hipsterism", snobism, nu stiu cum sa-i zic; smarturile nu sunt nici mai proaste, nici mai scumpe, nici mai grele, nici mai greu de folosit!

Attached Files


Edited by since2004, 28 February 2016 - 12:35.


#4
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Care pune mana pe el sa ne zica si noua:
- cat de mare este fontul
- cum este semnalul
- cat de clar si tare se aude in casca
- cat de tare suna soneria

#5
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016
Va recomand sa va feriti cat puteti de mult de chinezarii rebranduite. Atat de rezistente sunt incat se sparg singure in buzunar! ;)

#6
FrozenFire

FrozenFire

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.12.2015
Va recomand sa nu luati produse Allview . Eu am acest telefon de 1 luna si deja au inceput sa cedeze componentele . Cititorul sim de cand l-am luat nu a mers . Cand l-am dus la garantie mi-au spus ca este defect cititorul si placa de baza este exfoliata . Practic daca este placa de baza defecta este inutilizabil tot .La aparat nou , sigilat , dus la ei si sa constate atatea defecte eu nu am mai auzit . Nici macar sa recunoasca ca este un aparat defect si trebuie inlocuit  , abia asteapta sa se defecteze sa inceapa sa-ti gaseasca motive de a-ti pierde garantia . Repet , nu a mers din prima zi ( a venit prin curier ) , dus sigilat la garantie si culmea si cu placa de baza exfoliata .  Aparat facut in Corea de Nord , probabil ca acolo se fabrica foarte ieftin si asa pot sa ofere un pret mai mic cu functii mai multe . Nu mai cumpar de la firma aceasta niciodata , am zis sa fim patrioti sa promovam o firma romaneasca , nu merita ....

#7
mishu_bz

mishu_bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 20.06.2014
Vreau sa iau un telefon clasic cu butoane dar sa fie si 3g. Ce imi recomandati, allview h3 join sau alcatel 2045x ?
Alcatelul imi place mai mult imi pare mai rezistent.

#8
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 19.04.2010
Detine cineva acest model de telefon,ce calitate au pozele facute cu Allview H3 Join.
lynk : http://www.emag.ro/t...n/pd/DTGVK3BBM/
Am folosit inainte un Allview M9 Luna dar acesta facea niste  poze foarte slabe sub orice critica.
Sa raspunda doar detinatori sau fosti cu poze atasate.

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
Din experienta mea cu allview si e-boda (modele clasice) scot niste poze infecte. Ca sa nu mai zic despre calitatea telefonului, felul in care simti cand apesi pe tastatura, cum se aude, autonomie, etc.
Mergi pe nokia.
http://www.emag.ro/t...r/pd/D27G33BBM/

Cumpara acesta, e cu 30lei mai scump. Am fost foarte multumit.

#10
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu stiu daca conteaza pt tine dar vezi ca Whatsapp nu va mai functiona din vara sau din toamna pe telefoanele java.
De camera nu stiu nimic.

#11
Ionel1974

Ionel1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2015

View Postunderb, on 17 aprilie 2017 - 09:16, said:

Whatsapp
De camera nu stiu nimic.

La ce serveste WhatsApp-ul asta?

Edited by Ionel1974, 17 April 2017 - 10:11.


#12
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,588
  • Înscris: 06.03.2016

View PostIonel1974, on 17 aprilie 2017 - 10:11, said:

La ce serveste WhatsApp-ul asta?
E un client de mesagerie.

#13
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 05.09.2012

View PostIonel1974, on 17 aprilie 2017 - 10:11, said:



La ce serveste WhatsApp-ul asta?
Daca nu stii ce e automat nu il folosesti,pentru vorbit e bun Nokia ala recomandat mai sus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate