Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Tarsago = Readers Digest?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Am și eu o întrebare către domnii de la Vodafone: de ce facilitați asemenea concursuri (ca să nu le zic țepe)?

Se pare că au reînviat cei de la Readers Digest, cred că acum și-au schimbat numele în Tarsago. Nu puneți botul la vrăjeli, nu mai scăpați de ei după. Îți promit că sigur câștigi dar trebuie să cumperi o carte de la ei la un preț foarte mare. Astfel participi apoi la tombolă și nu câștigi nimic de fapt. Asta a mai fost acum ceva ani, cred că prin 2007, trimiteau prin poștă fel și fel de vrăjeli, chei de mașini, doar doar o pune careva botul să le cumpere cărțile. De ce nu se iau măsuri, nu știu. Văd că mai nou și Vodafone s-a aliat cu ei.

Asta am primit-o în plicul cu factura Vodafone, mi-a sărit imediat numele Irina Popa în ochi care apărea și în trecut în scrisorile Readers Digest.

Nu e absolut nici o diferență între acest așa zis concurs și țepele de pe net, acelea care promit că te învață să faci bani sau afaceri și de fapt te pun să cumperi o carte. Este o țeapă mascată la fel ca și cele cu scaunele de masaj la 80 milioane de care am citit tot pe aici. Și au și acoperire: ce, te-au pus ei să cumperi?

Attached Files


Edited by gerbil, 19 February 2016 - 13:51.


#2
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 18.06.2009
De pe pagina principala Tarsago:

Quote

In aprilie 2013, compania Tarsago Media Group a semnat un acord cu compania americana de media The Reader’s Digest Association, Inc., in baza caruia TMG a devenit proprietarul fostelor entitati Reader’s Digest din Polonia, Romania si Ungaria, si prin care i s-a acordat de asemenea, licenta pentru a vinde produsele Reader’s Digest in aceste tari.'


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Niste rude mai de la tara au cumparat nu stiu ce carte de la reader digest, groasa cat toate cartile pe care le citisera in toata viata.
Au luat-o in speranta sa castige masina, cand le-am spus ca e teapa, le citeam dezamagirea in ochi , aproape ca ma simteam aiurea ca le-am naruit visurile :(

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,160
  • Înscris: 15.05.2008
Posted Image acest concurs este discriminatoriu,eu nu stau la casa,deci nu voi gasi parcat nika

#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Polouri ca acelea am văzut la Vodafone. M-aș angaja la Vodafone numai pentru a le conduce Polourile.Posted Image Pe bune! :)
Revenind la subiect, Vodafone (ca și alții) cât primește banul pentru reclame, va trimite și caca în plic. Dar dacă aș câștiga Poloul (că a mea e cam defectă) le-aș cumpăra și cărțile.
Acum ceva timp, tata a participat la și a câștigat... niște cărți cumpărate. Posted Image

#6
nickuv

nickuv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 18.01.2016
Si eu am participat la un concurs de la aceasta editura si cred ca tot prin 2007. Sa fi vazut cata plic de gros mi.au trimis prin posta, parca ar fi fost stagiul de cotizare pe 15 ani. Bineanteles ca nu am cumparat carte de la ei dar nici mult nu mai aveam. Dupa aceea nu au mai trimis nimic.

#7
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 20.08.2004
Mama mea si-a cumparat o carte de la astia acum vreo 4-5 ani. Dupa tot felul de mesaje, etc, ii scriu aia: "noi, comisia de concurs va confirmam ca ati castigat 500.000 lei". Daca dorea, mai putea comanda o carte, insa optional. Am lamurit-o ca e inselaciune si n-a mai comandat nimic. Evident ca a ramas cu "confirmarea" castigului.
Si acum o mai asalteaza cu tot felul de spam. Pardon, vroiam sa zic "castiguri".

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Am primit si eu astea in plic.
Chiar sunt curios daca e un acord al Vodafone pe chestia asta sau firma terta care se ocupa de tiparirea si trimiterea facturilor a facut de capul ei asta.

Nu de alta dar eu nu-mi aduc aminte sa-mi fi dat acordul pe undeva sa primesc reclame de la terti. Nici macar de la Vodafone nu am acceptat.

Ba intr-o vreme cand trimeteau reclame prin SMS le-am cerut in mod expres sa inceteze, ceea ce s-a intamplat.

#9
Manoiuradugeorge

Manoiuradugeorge

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2017
Am lucrat pana azi la call center-ul acestei companii. Practic, eu va raspundeam pentru a va inscrie in concurs. Niciodata nu mi am atins target-ul de carti vandute pentru ca mi s-a parut exagerat sa insist la niste oameni care nu au posibilitati financiare. Ce va pot spune este ca tarsago are un contract cu vodafone, le da niste banuti, taloanele astea promotionale si vodafone le trimit impreuna cu factura. Tarsago nu are acces la datele oamenilor pana in momentul in care tu ne suni pentru a te inscrie in concurs si iti dai acordul ca datele astea pe care ni le-ai comunicat (nume, adresa, data nasterii) sa fie folosite pentru trimiterea de oferte. Asta mi se pare normal, la orice concurs te inscrii exista si mentiunea/conditia asta, dar probabil nu toata lumea ii acorda importanta. Dupa ce iti dai acordul pentru a primi ofertele comerciale, esti inscris in concurs, iar pentru a fi inscris si in a doua tragere la sorti, pentru masina, mai trebuie sa cumperi o carte. Personal, nu mi se pare hotie sau teapa. Majoritatea oamenilor cu care am vorbit, tipic romanesc, voiau sa le dai premii sa primeasca bani, dar sa nu faca nimic in schimb. Pana si la pufuleti cu surprize, pentru a castiga surpriza, trebuie sa le cumperi punga de pufuleti. O sa spuneti ca una e sa cumperi o punga de pufuleti de 1 leu si alta e sa iei o carte de 90 de lei cu tot cu transportul. Adevarat, dar si premile sunt pe masura (in valoare de €120.000). E o strategie clasica de marketing, veche de cand lumea, in care tu ne ajuti sa ne crestem vanzarile si noi iti oferim o sansa sa castigi un premiu. Ce e drept, sansele sunt foarte, foarte mici, se inscriu extrem de multi oameni. Pentru mai multe detalii,  pm sau intrebati aici

#10
bekxy

bekxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 21.11.2006
Aha. Ce faci aici tot strategie de marketing este. Dar n-o să ţină pe softpedia, încearcă pe forumuri mai dumb-e. :D

#11
Manoiuradugeorge

Manoiuradugeorge

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2017

 bekxy, on 20 martie 2017 - 20:56, said:

Aha. Ce faci aici tot strategie de marketing este. Dar n-o să ţină pe softpedia, încearcă pe forumuri mai dumb-e. Posted Image
wtf =)) tocmai ti-am zis ca mi-am dat demisia, nu mai lucrez acolo. din parte mea, va zic cu caps NU CUMPARATI CARTI DE LA TARSAGO. cam cat de tripat sa fii pe teoria conspiratiei sa nu fii in stare sa intelegi o parere bazata pe argumente. e parerea mea (buna sau rea), dar se pare ca milogii nu se simt ofensati doar cand li se ofera un produs contra-cost, se simt ofensati si cand li se spune ca sunt milogi tocmai din aceasta privinta.
marele cunoscator de marketing.. :)) cred ca ar trebui sa te duci pe forumuri mai inteligente, softpedia e dumnezeu pentru tine, dar tot e prea putin.
apropo. si asta tot strategie de marketing e?

#12
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 eiffel, on 19 februarie 2016 - 16:18, said:

Nu de alta dar eu nu-mi aduc aminte sa-mi fi dat acordul pe undeva sa primesc reclame de la terti. Nici macar de la Vodafone nu am acceptat.

Vodafone face demult chestii din astea.
E o mare porcarie din partea lor.
M-am trezit sunat de banci cu care n-am avut nimic niciodata cu tot felul de propuneri Posted Image
Intr-o tara normala cred ca-si luau vreo amenda...

Edited by alexa32, 21 March 2017 - 20:10.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate