Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Premier League, la EuroSport pana in 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

Eurosport a achiziționat pentru România drepturile pentru Premier League pe încă trei ani


Televiziunea Eurosport, parte a grupului Discovery, a reînnoit contractul pentru drepturile competiției Premier League, în țara noastră. Contractul, încheiat exclusiv pentru Romania, este valabil pe o perioada de trei ani, a anunțat Peter Hutton, CEO Eurosport, intr-o conferinta de presa.
„România este o țară în care interesul pentru fotbal este recunoscut, iar Eurosport oferă fanilor partidele din Premier League încă din 2013”, a declarat șeful Eurosport.
Publicitate
Întrebat de jurnaliști care ar fi valoarea drepturilor de difuzare, acesta a evitat să spună suma, însă a precizat că „au costat foarte mult”.
Eurosport 1 va transmite în direct și în exclusivitate cele mai interesante partide din cadrul fiecărei etape din Premier League. Transmisiunile vor fi completate de rezumate, magazine dedicate și reluări.
Toate meciurile vor fi disponibile și pe Eurosport Player, aplicația online a grupului Eurosport care oferă transmisiuni în direct și la cerere și este disponibilă oricând, pe orice echipament.

sursa: paginademedia.ro

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Mai este un topic deschis

#3
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005
Si bineinteles ca nu o sa le vedem decat in SD ca noi suntem mai fraieri! Posted Image

#4
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Bine ca dau Bundesliga 2 si campionatul Poloniei in HD.

#5
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Așa, fiți nemulțumiți. În 2019 o să vă uitați în trecut și o să spuneți: ce bine a fost până acum, măcar vedeam meciurile.

Așa e omul, dacă are ceva nu e bine.

#6
Transkona

Transkona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 08.02.2016
R10 multi de aia suntem nemultumiti,pentru ca nu dau meciruile in formatHd,daca ar da in format HD ar fii foarte bine

R10 da trebe sa recunoastem,ca daca nu ar fii cumparat Eurosport premier league atuncea nu am fii vazut.

#7
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Si eu imi doresc in HD, dar daca nu cumpara nimeni? E bine si asa, dar poate din noul sezon vor da in HD.

Edited by cristinel07, 18 February 2016 - 18:50.


#8
langsuyar

langsuyar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 30.08.2013

View Postcristinel07, on 18 februarie 2016 - 18:49, said:

Si eu imi doresc in HD, dar daca nu cumpara nimeni? E bine si asa, dar poate din noul sezon vor da in HD.

O sa fie in HD, insa doar meciurile cedate la Dolce, pt cine e abonat Telekom.
@cei care spun ca trebuie sa ne multumim cu putin: suntem un popor crescut in spiritul Mioritei si asta se vede.
Ceea ce conteaza e ca ES au un produs premium pe care il trateaza ca pe unul de umplutura.
Nu in ultimul rand, SD-ul ES se vede mai prost decat orice SD de la orice alt canal. Parca as vedea un stream piratat, insa il vad nu pe laptop ci pe un TV Full HD cu diagonala de 117.

Edited by langsuyar, 19 February 2016 - 14:34.


#9
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Au anunțat ca vor da meciuri celor de la Dolce?!?

#10
langsuyar

langsuyar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 30.08.2013

View Postmatyred, on 20 februarie 2016 - 01:34, said:

Au anunțat ca vor da meciuri celor de la Dolce?!?
Intr-unul dintre articolele de pe gsp.ro (parca) ziceau de sublicentierea unei parti din drepturi catre Telekom.
Dar nu era parte din comunicatul oficial (nu era un citat cu ghilimele)

#11
BogdyLFC

BogdyLFC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.12.2006
NU exista inca un comunicat oficial in acest sens, pana in luna August ar mai fi timp, insa dupa parerea mea (si NU doar a mea), sublicentierea unor meciuri catre Telekom, este un scenariu cat se poate de previzibil.
'Asadar si prin urmare', cine doreste sa vada PL integral, se aboneaza la Telekom.

#12
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
asadar si prin urmare cine vrea sa vada Premier League numai in HD, se "aboneaza" la Acestream ! Posted Image

Telekom si Eurosport se pot uita impreuna la HD/SD Posted Image

#13
eugenlb43

eugenlb43

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.08.2014
Eu astazi am vazut ca in Ungaria, Premier League nu e mai transmis de Digi Sport Hu ci de Tv 2 Hu pe canalele de sport pe care le vor transmite. Acum sa vedem daca va fi pe Mindigtv sau acestia il vor pune in pachetul extra, deci va fii codat. Asteptam sa vedem ce va fii. Daca va fii la liber sigur va fi HD, deci cei din vestul tarii vor putea vedea Premier League, toate meciurile, nu o sa asteptam dupa eurosport, ce meciuri vor da, care le vor vinde la telekom.

#14
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Nu se știe când vor fi lansate TV 2 Sport 1 și TV 2 Sport 2, deci ele încă nu există. Nu vor avea deocamdată versiuni HD. E posibil să fie transmise deocamdată pe posturile generaliste existente evident tot din grupul TV2. Pe Mindig TV doar câteva sunt la liber: 9 canale http://mindigtv.hu/m...szolgaltatasrol
Este însă adevărat că nu vor mai fi transmise de Digisport, drepturile au fost cumpărate de grupul TV2. Mai sunt interesați și de La Liga, F 1, NFL. Sursa: http://www.origo.hu/...tesi-jogok.html

Edited by Kalman2007, 06 August 2016 - 16:18.


#15
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Salutare
Stie cineva unde port urmarii live meciurile din championship? Tks.

Edited by insbyr, 07 August 2016 - 11:29.


#16
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă tot am zis mai sus de TV 2 iată că PL o să fie transmis pe noul post pentru bărbați (nu o să mai lanseze canal de sport) denumit Spíler TV  http://www.sat-tv-ra...v.html?Itemid=1

Edited by Kalman2007, 08 August 2016 - 12:57.


#17
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
Si ce zice acolo? Post pentru barbati ca after shave-ul.... Bai da-ma...

#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Poststefan94, on 08 august 2016 - 13:24, said:

Si ce zice acolo? Post pentru barbati ca after shave-ul.... Bai da-ma...
Nu scrie încă de conținut dar nu e greu să ghicim despre ce poate fi vorba, nu? Posted Image

Edited by Kalman2007, 08 August 2016 - 13:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate