Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Ce aplicatii va lipsesc pe windows phone 8.1/mobile10.

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Uite asa Filip: Google Play Music - Player cu acces la propria biblioteca din cloud, precum si la biblioteca lor (contra cost)

#38
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Da, da, incearca tu sa descarci playlist-urile pentru playback offline sau incearca sa redai prin Chromecast. Daca citesti review-urile, vei vedea ca e plina de bube aplicatia. Cum ziceam, trebuie cautate alternative functionale partial.

Si bineinteles, de ce sa nu platesc pentru ceva ce pe alte platforme e gratis. Pai nu?

Edited by filip.serban, 19 February 2016 - 16:53.


#39
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
De ce  sa ma plang ca nu exista aplicatia cand pot sa ma plang ca nu imi permit abonament de date ca sa ascult muzica online?

Groove music pe wm10 are propriul cloud: OneDrive.Are propriul magazin de muzica, ce se poate folosi dupa ce cumperi si pe alte dispozitive, unde te loghezi cu contul de outlook.

Nu am cromecast, am miracast.

Edited by AugustinIonut, 19 February 2016 - 16:57.


#40
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Mestere, nu intotdeauna am telefonul conectat la net, pentru ca prin munti nu prea exista semnal. Cand ies la alergat sau la orice fel de activitate outdoor, opresc netul, ca trackerul rupe bateria, la fel ca serviciul de date.

Na, ca sa te convingi. Daca vrei, iti fac si o poza cu Chromecast-ul infipt in amplificator. Sau poate nu intelegi cum functioneaza GPM? Dupa parerea ta, ar trebui sa schimb tot sistemul existent ce functioneaza pe trei platforme (chromecast + serviciu de muzica) doar ca sa trec pe WM? In GPM pot urca 50.000 de melodii, am deja o gramada de muzica urcata. Cu playlist-urile ce fac? le iau de la capat?

Attached Files

  • Attached File  gpm.png   44.66K   25 downloads

Edited by filip.serban, 19 February 2016 - 17:03.


#41
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Hooo, ca nu te pune nimeni. Eu iti explic ca are. In munti acolo la tine in pustietate, pe ce pui muzica, pe card?

#42
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Are, dar, cum ziceam, are alternative. Si eu unul nu sunt dispus sa schimb platforma pana nu am serviciile preferate disponibile si functionale 100%. Mi-a placut WM ca interfata, mi-au placut telefoanele, dar la capitolul aplicatii, pentru mine, are carente mari.

Pe card sau in memoria telefonului, nu ma intereseaza. Daca vreau ceva muzica din cloud s-o fac offline, se salveaza unde poate. Tu cum pui muzica pe telefon? Tot prin USB?

Edited by filip.serban, 19 February 2016 - 17:07.


#43
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Deci consumi date. Deci cloudul ala e fix pix, ca cloud am si eu. Vrei si abonament? Se cheama Groove Music Pass. Stii tu filmul...multipass.

Deci nu vad ce ai si ce n-am.

9,99 dolari pe luna sau 99,9 pe an.

#44
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Nu ma interesaeaza ce ai tu. Ma intereseaza sa am ce-mi doresc eu, iar asta nu exista. Asta ai intrebat, asta ti-am raspuns. Cloudul ala e dedicat pentru muzica si integreaza muzica lor cu muzica ta.

Edited by filip.serban, 19 February 2016 - 17:09.


#45
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
A, m-am prins...eu in cloud am si poze si documente, mea culpa...jdemii de clouduri dedicate imi treb uie :P

#46
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cloudul de muzica e separat de cel pentru altceva. Iar aplicatia de muzica gestioneaza cloudul de muzica. Pentru documente si altceva le folosesc gdrive. Ambele sunt gestionate cu acelasi cont. Poate ar trebui sa le incerci pe desktop. Pentru muzica uploadul e gratis, cum ti-am zis, pana la 50.000 de melodii. Daca vrei biblioteca lor, atunci e pretul din screenshot.

Edited by filip.serban, 19 February 2016 - 17:16.


#47
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Adica nu vad diferenta. Case closed.

#48
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
PEntru tine, pentru mine va fi cand vor fi disponibile serviciile Google pe WM. In secunda 2 imi voi lua un telefon cu WM

#49
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Pai zi ca iti place google, nu ca nu-ti place wm :D N-or sa fie niciodata, sa stii.

#50
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Sa-mi zici care parte nu a fost clara Posted Image

View Postfilip.serban, on 19 februarie 2016 - 17:04, said:

Mi-a placut WM ca interfata, mi-au placut telefoanele, dar la capitolul aplicatii, pentru mine, are carente mari.

Chestia cu "n-or sa fie niciodata" e incerta. Cand si daca WM va avea o cota de piata semnificativa, Google va fi interesata sa-si dezvolte aplicatiile si pe platforma asta. Momentan, pentru cota aia mica de piata, Google nu considera utila e dezvoltarea pe platforma WM. La fel cum dezvolta pentru rivalii de la Apple, la fel ar putea dezvolta si pentru WM. Si cam asta e mentalitatea tuturor dezvoltatorilor. Nu merita sa platesti o echipa la fel de mare precum una care dezvolta pe Android sau iOS, pentru o platforma care aduce un profit infim, daca aduce.

Edited by filip.serban, 19 February 2016 - 17:45.


#51
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Pai vrei sa aiba cota fara aplicatiile google?

#52
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Asta nu e problema mea, e problema marketingului de la MS. Dar se pare ca nici pe MS nu prea mai intereseaza sistemul asta.

#53
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Nici pe mine, sunt doar user.

#54
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Functia Video call in Facebook Messenger...sau in orice aplicatie de mesagerie care sa mearga spre Android..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate