Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Asuprirea crestinilor in actualul context geo-politic mondial.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
128 replies to this topic

#127
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostSfantul Jakob, on 23 februarie 2016 - 10:35, said:

E normal, toti ateii tin cu ai lor.
-Invata-ma te rog si pe mine cum vezi tu un ateu dar nu ma invata din prostioare ortodoxe ca nu te cred.Ce inseamna dupa tine un ateu?,pentru ca eu te anunt ca sant adeptul creatiei,cred in existenta lui Dumnezeu chiar daca Dumnezeul meu nu e asa de hapsan,gelos si primitiv ca si al tau,si nici nu e trinitate ca si balaurii cu trei capete..si atunci rogu-te pe mine in ce ordin ma plasezi? te anunt ca mai sant dintr-astia ca mine poate mai multi chiar decat dintr-aia ca tine,si de asemeni te anunt ca mai sant inca vreo 6-7forme de credinte spirituale.(teisti,antiteisti,deisti,liber-cugetatori,mormoni,satanisti,politeisti,atei,scientisti,fundamentalisti,etc.etc.) ... ...........Posted Image Posted Image

Edited by Arayan, 23 February 2016 - 13:39.


#128
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007

View PostArayan, on 23 februarie 2016 - 13:28, said:

-Invata-ma te rog si pe mine cum vezi tu un ateu dar nu ma invata din prostioare ortodoxe ca nu te cred.Ce inseamna dupa tine un ateu?
Un ateu este un baiat tolerant, amabil, integru. El nu crede in Dumnezeu dar nici nu face mare caz de chestia asta. Nu se simte dator sa-i atace, sa-i ridiculizeze sau la lupte impotriva celor care cred diferit de el. Cu alte cuvinte e un baiat de zahar si painea lui Dumnezeu.

Problema e cu cei multi care se dau atei dar sunt antitei mititei si militanti Posted Image

Dupa cum citeam un banc zilele trecute: Cum poti sa depistezi cati atei si homosexuali sunt intr-un bar?
Nu trebuie sa depistezi nimic. Spun ei singuri in gura mare la cinci minute dupa ce au intrat.

View PostArayan, on 23 februarie 2016 - 13:28, said:

eu te anunt ca sant adeptul creatiei,cred in existenta lui Dumnezeu chiar daca Dumnezeul meu nu e asa de hapsan,gelos si primitiv ca si al tau,si nici nu e trinitate ca si balaurii cu trei capete..si atunci rogu-te pe mine in ce ordin ma plasezi?
Unitarian, crestin nominal, cetatean onest in cautarea lui Dumnezeu...

Edited by Sfantul Jakob, 23 February 2016 - 14:27.


#129
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostSfantul Jakob, on 23 februarie 2016 - 14:29, said:

Unitarian, crestin nominal, cetatean onest in cautarea lui Dumnezeu...
-Dar tu in ce stadiu esti? l-ai gasit,ca dupa idei pari a fi mai degraba...teist generalist cu apucaturi ..comuniste.
BANC; [font=&]Cand sotul a ajuns la hotel, a decis sa-i scrie un e-mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si e-mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge la o vaduva crestina ce venise tocmai de la capela unde isi inmormantase sotul. Citeste e-mailul si lesina. In mesaj scria: „Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar aici au calculator si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, saptamana viitoare . Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de linistita ca si a mea. Apropo, nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala”.Posted Image[font=&] [/font][/font]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate