Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

FiberLink 300 de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
4_Kan

4_Kan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.06.2011
Eu la inceput am avut FiberLink 50 dupa care am facut upgrade la 100.
Acum cand am facut upgrade la 300 credeam ca o sa fie la fel ca de la 50 la 100, nu stiam ca vin astia de la ei acasa.
Nu ma intereseaza internetul decat ptr desktop la care am intr-adevar o placa de retea gigbit dar careia momentan ii trebuie un driver ca nu ruleaza >100mbps (o sa vb cu cineva pe net si sper sa ma rezolve). Dar nu e pb la o adica imi cumpar o placa noua. Chiar si daca nu ating viteza de 300Mbps am zis sa fac upgradeul ca oricum tot banii aia ii plateam

#38
4_Kan

4_Kan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.06.2011
Au venit baietii si au rezolvat Posted Image

Nu a fost nevoie decat sa mai traga un cablu de telefon, ptr ca inainte aveam 2 fire din cablul de internet folosite ptr telefonie iar ptr viteze mai mari de internet este nevoie de toate cele 8 fire ale cablului de internet. Nu s-a instalat niciun router.

Edited by 4_Kan, 09 February 2018 - 13:46.


#39
it_is_me

it_is_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 11.02.2006
Pentru trecerea de la Fiberlink 100 (abonamentul curent) la Fiberlink 300 este necesara inlocuirea cablului sau se poate utiliza cel existent ?
Cablul meu utp este in pardoseala si deci e complicat cu inlocuirea....
Am placa placa de retea si router gigabyte, deci m-ar ajuta acest upgrade.

Edited by it_is_me, 18 May 2018 - 21:20.


#40
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
In majoritatea cazurilor se trece pe FTTH deci da este vorba de alt cablu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate