Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Vecini nesimtiti - bass

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
70 replies to this topic

#19
igivan

igivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.05.2014

View Postfara_username, on 31 ianuarie 2016 - 11:45, said:

daca se aude zgomotul cand este de fata politistul nu e ca si cum s-ar confirma?


nu vreau sa ma trezesc cu ea vandalizata dupa ce o sa primeasca nesimtitii amenda

pai ai anuntat politia ca fac deranj?? cred ca nu.
mai intai rezolva situatia cu muzica, apoi fa-ti griji pentru masina.

#20
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Iei un sistem care scoate ceva zgomot (la mine au fost 3 subwoofer-e si 6 boxe), pui niste metale de-alea nasoale la maxim si pleci de acasa vreo 8 ore. Dupa schema asta a fost asa liniste, picior de manea n-am mai auzit.

#21
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,832
  • Înscris: 07.06.2014

View Postfara_username, on 31 ianuarie 2016 - 11:45, said:

daca se aude zgomotul cand este de fata politistul nu e ca si cum s-ar confirma?

pai si eu ce am scris? daca se confirma, nu au cum sa spuna ca nu e asa.

era ideea sa scapae de amenda si eventual sa te intrebe de sanatate, daca atunci cand vin ei este liniste, iar cand intreaba vecinii acestia spun ca nu este asa cum ai reclamat tu. dar din moment ce si ei confirma ...

#22
fara_username

fara_username

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.01.2016

View Postkittysor, on 31 ianuarie 2016 - 11:46, said:

Incearca sa discuti si cu asociatia de proprietari, eventual sa intervina presedintele de bloc sau administratorul ---sa vorbeasca cu familia respectiva.
Incearca sa le expui problema amiabil si sa-I faci sa inteleaga si nu in ultimul rand sa discuti si cu pustiul, eventual sa faceti o intelegere. Posted Image
S-a discutat in nenumarate randuri cu ei, nu cred ca daca o sa vorbeasca cei de la asociatie cu nesimtitii o sa se faca liniste.
Vulnerabilitatea lor cea mai mare este legata de lipsa banilor - o amenda de macar vreo 500 de lei cred ca ar putea sa fie eficienta.

#23
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postkittysor, on 31 ianuarie 2016 - 11:54, said:



si colac peste pupaza o amenda grosolana in urma reclamatiilor de la vecini, printre care si cei in speta :D

Ce e aia? :lol: amenda pentru ce, cine mi-o dadea si unde, nu eram acasa :lol:

#24
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View Postfara_username, on 31 ianuarie 2016 - 11:45, said:

nu vreau sa ma trezesc cu ea vandalizata dupa ce o sa primeasca nesimtitii amenda

Tu ce rasa de iepure mai esti?
Oricum, parcheaza masina o strada mai incolo atata timp cat crezi ca`i nevoie. Ba chiar o si poti vopsi, sa nu ti`o recunoasca vecinu cu basu.
Da la politie nu ti`e frica sa suni? Daca afla vecinu si iti vandalizeaza apartamentul ?

#25
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,855
  • Înscris: 23.10.2015

View Postfara_username, on 31 ianuarie 2016 - 11:56, said:

Arat ca un om normal, n-am brandu de 50+.
Vreau sa evit pe cat posibil violenta pentru ca n-am de unde sa stiu cat o sa mai dureze pana o sa am bani de alta casa.

Aia e singura limba pe care o vorbesc necioplitii. Daca vrei problema rezolvata, tu sau altu' trebuie sa luati atitudine proactiva.

Politia nu o sa faca nimic.

Nu brandul conteaza ci ATITUDINEA!

Edited by LukRo, 31 January 2016 - 12:04.


#26
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
ai vorbit de 4 ori cu ei, deja e prea mult pentru a cere cuiva sa-i amendeze, avand in vedere masina din parcare
singura solutie e amenintarea cu bataia, intre patru ochi

#27
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
Daca suni la 112 politistii sunt obligati sa actioneze si raporteze ce masuri au luat .Daca macar un vecin confirma ce-ai zis tu , sunt la mila ta.Prima oara pot scapa doar cu un avertisment , (daca tu nu ceri amendarea lor) , a doua oara amenda e vreo 500 lei , o suma enorma pt astia. Sa le explice treaba asta....
Ar fi indicat sa ai tupeu si sa le arati ca nu ti-e frica de ei , chiar daca tremuri...nici ei nu sunt supermani dar au mult tupeu...nu te lasa impresionat...
Le poti spune politistilor ca te temi de consecinte si sa le explice meltenilor respectivi ca daca cineva iti vandalizeaza masina ei ,,vor pica mesa'' , sau ca daca macar te ating cu un deget vor risca 6 luni de puscarie...Genul asta de animale nu cunosc legea si cred orice le spun politistii.

#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostDany_Darke, on 31 ianuarie 2016 - 11:35, said:

1. politia este obligata de lege sa pastreze confidentialitatea reclamantului, atat cat permite legea.
Da, e obligata, practic insa nu e asa.

#29
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Te apuci si faci o adresa catre sectia de Politia Locala pe care o vor semna si alti vecini deranjati(neaparat!). Eu am langa mine un fost politist pensionar(Dumnezeu pe pamant!)care mult timp isi chema pritenii la el si se imbatau ca porcii si faceau scandal (bataie pe hol, sange pe pereti, etc).SIngura data cand am suant la 112, a venit un echipaj la mine, m-au intrebat ce si cum si apoi mi-au zis sa stau in casa si au intrat la vecin. Dupa ce au iesit, politista a intrat din nou la mine si si-a facut cruce, a zis ca are si ea vecini galagiosi dar asa ceva nu a vazut(nu am intrebat ce anume!)... De asemenea m-a sfatuit pe viitor sa sun la Politia Locala nu la 112.
Astfel, am facut acea adresa (in luna mai 2015, circul incepuse prin noiembrie 2014) am dus-o la Politia Locala si s-a calmat. Acum am nr de telefon la care sa sun in caz de probleme, dar din fericire nu a fost cazul. A sarit calul intr-o seara un pic si i-am lipit a 2-a zi pe usa raspunsul de la politie si acum e liniste. Daca vine careva la el, la ora 10 a plecat. Plus ca aproximativ o luna a fost filat de politie, veneau des pe la mine sa ma intrebe cum sta treaba, ma sunau sa-mi zica ca sunt prin zona daca apare ceva.

Edited by sneferu1987, 31 January 2016 - 12:22.


#30
fara_username

fara_username

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.01.2016

View Postgumball3000, on 31 ianuarie 2016 - 12:19, said:

Da, e obligata, practic insa nu e asa.
nu cred ca au relatii la politie avand in vederea starea lor materiala

View Postsneferu1987, on 31 ianuarie 2016 - 12:22, said:

Te apuci si faci o adresa catre sectia de Politia Locala pe care o vor semna si alti vecini deranjati(neaparat!).
Daca nesimtitii merg la politie pot sa vada plangerea?
Cati vecini ar trebui sa semneze adresa?

Edited by fara_username, 31 January 2016 - 12:32.


#31
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Atat timp cat semneaza mai multi vecini are relevanta? Nu m-a interesat catusi de putin acest aspect, eu am incercat sa vorbesc cu el ca un om, mi-a dovedit ca e un porc. Daca da in mine il calca in picioare jumatate de bloc, daca da in altcineva ghici ce, il calca in picioare cealalta jumatate de bloc :) Cand ne mai vedem pe scara (ca nah stam perete in perete) imi arunca o privire plina de ura, dar nici nu-l bag in seama.

#32
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postfara_username, on 31 ianuarie 2016 - 12:31, said:

Cati vecini ar trebui sa semneze adresa?

minim 1

#33
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Nu te lua după cei ce îți propun să-i bați sau alte chestii .
Apelează la poliție,o dată,de două...de zece ori,vei rezolva situația,trust me !
Dacă procedezi așa,te cobori la nivelul lor de (in)cultură.

#34
fara_username

fara_username

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.01.2016

View Postgumball3000, on 31 ianuarie 2016 - 12:35, said:

minim 1
am vorbit mai devreme la telefon cu vecina care sta perete in perete cu ei si este de acord

Edited by fara_username, 31 January 2016 - 12:38.


#35
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Ce bine imi pare, la cat de papa lapte esti, bine iti face, de politie ai auzit? au si un numar e 112. Cica daca suni, vin aia si le trage o amenda(prima data avertizare).
Cum adica sa platesti tu pentru ei la intretinere? nu are sens ce zici, mai lucrezi si in IT, te credeam mai destept, soarece de calculator.

#36
fara_username

fara_username

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.01.2016

View PostKevlar111, on 31 ianuarie 2016 - 12:37, said:

Ce bine imi pare, la cat de papa lapte esti, bine iti face, de politie ai auzit? au si un numar e 112. Cica daca suni, vin aia si le trage o amenda(prima data avertizare).
din spatele tastaturii toti suntem cat arnold schwarzenegger

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate