Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Catch me if you can (2002)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
No... uite ca se mai pot face filme dragute si in ziua de azi :)

Caprio vad ca e in forma, in ultimul an avand 2 filme mari, cu 2 regizori mari: "Gangs of New York" (Scorsese) si "Catch me if you can" (Spielberg).

Christopher Walken este insa favoritul meu in acest film, avand un rol mai subtil si mai sensibil decat de obicei. Tom Hanks e tare fad, nu stiu ce cauta pe acolo.

In rest, o poveste care te tine curios in fata televizorului pana la final. Chiar nu vreau sa postez un big spoiler aici; astept sa-l mai vada lumea.

Pentru cei care l-au vazut, cititi si disclaimer-ul oficial al "personajului principal", dupa a carui biografie a fost inspirata cartea si apoi scenariul.

http://www.abagnale....facomments.html

#2
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Intr-adevar, "nice one". Tocmai am vazut si Gangs of New York si cred ca e primul film in care vad si o alta fatza a Americii.
Dar sa revin, Hanks nu mi s-a parut fad, ba chiar convingator, in rolul de agent dintr-un departament "uitat" din FBI, agent care "ar trebui" sa isi petreaca cea mai mare parte a misiunii la birou.

#3
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
mie mi s-a parut destul de absent, nu prea implicat. Nu neg calitatile sale de actor, a facut un rol cum ne-a obisnuit, insa poate faptul ca nu era chiar in prim planul filmului l-a facut sa para mai retras, mai absent. Poate o fi fost o impresie.. (o sa revad in curand filmul cu niste prieteni si o sa fiu mai atent) :)

#4
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
Filmul a fost OK, dar "Gangs" e mai bun... Spielberg e obositor in ultima vreme.  Intr-adevar, epitetul "dragut" e foarte nimerit, dar nu stiu daca e un film care va rezista in timp...

#5
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
nu cred ca va rezista si nu cred ca cineva se asteapta la asta. Insa e un film ok, care-si merita banii, dar atat. Nu e ceva stralucitor, nu e ceva care sa-ti scurtcircuiteze neuronii, insa cred ca poti spune si peste ceva timp despre el "e dragut". Sincer sa fiu e genul de film care-mi face placere sa-l vad indiferent de stare. Nu cred ca-s multe filme despre care se poate spune case potriveste indiferent de ce emotii iti trec prin "pitpalac" :)

#6
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
Mda...filmul e intr-adevar "dragut".  Subscriu la cele scrise de horatzica...Hanks e "convingator"  ;)

#7
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
nu stiu ce sa zic..pe mine nu m-a convins deloc :)

#8
steve

steve

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.12.2001
Este genul de film la care te uiti cu placere pana la sfarsit . Nici mie nu mi s-a parut cine stie ce Hanks mai degraba Christopher Walken care a aparut mai putin in film dar mai pregnant .

#9
Ilila

Ilila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 14.11.2003
Este interesant subiectul filmului decit filmul in sine, mai ales ca e facut dupa un caz real. Probabil cea mai simpatica faza din film e aceea in care Leonardo di Caprio intra in clasa (elev fiind) si incepe sa predea franceza...

#10
LaChatouille

LaChatouille

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.02.2009
Și oare de ce trebuia să ne arate regizorul de la începutul filmului că va fi prins?

#11
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostLaChatouille, on 14th July 2009, 21:35, said:

Și oare de ce trebuia să ne arate regizorul de la începutul filmului că va fi prins?
Ca e inspirat din realitate si se stia finalul inca de cand se facea filmul.

#12
LaChatouille

LaChatouille

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.02.2009

View PostM0n0, on 14th July 2009, 21:53, said:

Ca e inspirat din realitate si se stia finalul inca de cand se facea filmul.

Și toți cei care se uită la film știau povestea lui Frank Abagnale Jr. ?

#13
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostLaChatouille, on 15th July 2009, 19:30, said:

Și toți cei care se uită la film știau povestea lui Frank Abagnale Jr. ?
Toti cei interesati, da. Asa cum stii povestea unui comic book cititndu-l cu o zi inainte...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate