Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Allview X2 Soul Style+ Platinum

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
Simul 4g este cel nano sau micro? Telefonul are si led pentru notoficari?

#20
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009

View Postxbod, on 12 februarie 2016 - 19:07, said:

Simul 4g este cel nano sau micro? Telefonul are si led pentru notoficari?
Simul Digi e nano  si telefonul are si led albastru in partea frontala sus ,in stinga camerei sub sticla.

#21
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
Multumesc pentru raspuns.

#22
florianverigoi

florianverigoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 21.12.2009
Poti sa folosești si cel micro , sunt 4g alternativ, eu il foloseam pe cel micro ,nu cel nano.

#23
Bebeciune23

Bebeciune23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2015
Are led de notificare? Eu nu am observat..

#24
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
da are. scrie si un coleg mai sus.

si culmea ca merge rootat. cu 30 de lei.

#25
robertmich1

robertmich1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.09.2007
Unde se poate roota ?
Ceva detalii te rog.

#26
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
pipera. salut.

#27
robertmich1

robertmich1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.09.2007
Multumesc dar mai specific un pic, eu stau in otopeni si cunosc pipera , plus ca ma intereseaza un lolipop curat , fara reclame si personalizabil

#28
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Man, glumeam. Kingroot 4.8.0poate roota. Trebuie incercat de mai multe ori.mie mi.a iesit din a 3.a incercare.



#29
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
Cei care l-ati luat de la digi in cat timp v-a venit telefonul(la comanda).
P.S.:eu sunt sin oitesti si mi s-a zis ca vine cam intr-o luna

#30
florianverigoi

florianverigoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 21.12.2009
Mie in, 3 săptămâni.  
Unui coleg care l-a comandat recent, in 3 zile l-au chemat la sediu sa il ridice!

#31
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
In cele din urma am achizitionat telefonul de la rds(l-am gasit la un al sediu digi).La o prima impresie pot spune ca telefonul se misca foarte bine,dar singurul lucru ca nu imi place si il consider un minus este camera ...as putea sa o compar cu o camera de maxim 5mp.In comparatie o camera de 8mp de pe un v1 viper i aceasta este foarte slaba.Am observat ca focalizeaza mult mai bine in pozele in care folosesc blit fata de cele normale (in conditii destul de bune de luminozitate). Voi reveni cu un review mai complex dupa ce voi "butona" mai mult telefonul.

#32
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Salutare! Am cumparat acest telefon( de la Digi) si per ansamblu sunt multumit de el. Singura problema o reprezinta castile incluse: cand dialoghez cu cineva, sunetul in casti este scazut, chiar daca butonul de volum este la maxim. Ciudat este ca aceste casti au un buton care prin apasare, fac ca volum din casti sa fie mult mai ridicat. Dar nu pot face ca butonul sa ramana apasat. Am citit pe internet, ca din setarile sistemul de operare Android, sunetul este la o valoare mai mica pentru a nu distorsiona sunetul. Pentru a face modificarea , sistemul trebuie sa fie rootat insa nu doresc ca fac acest lucru, datorita riscurilor de a pierde garantia. Am incercat diverse aplicatii din Google Play pentru marirea volumului, dar fara succes. M-am gandit sa iau alte casti, dar nu stiu care sunt compatibile cu acest tip de telefon. Mai are cineva aceasta problema?

#33
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Am cumparat castile din imagine cu 29 Ron si acum se aude foarte bine. In pachet a fost inclusa o protectie din plastic pentru partea din spate a telefonului si o folie pentru ecran, insa as dori sa pun telefonul intr-o husa tip carte. http://allview.ro/fl...x2-soul-bk.html Aceasta este compatibila cu Allview X2 Soul Style+ ?

Attached Files


Edited by daviodan, 28 February 2016 - 18:35.


#34
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
nu se potriveste husa aia. dar poti incerca. vezi ca husa aia, daca nu ma insel, se lipeste de spatele telefonului.

#35
manolescu5

manolescu5

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 29.12.2015
cand se va fixa chestia cu  semnal slab la distante mari  sau la distanta de 5 metri de router dar 1 perete..

#36
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009
"privacy network security" asta cere telefonul,la restart, dupa un "hard reset" si dupa ce l-au tinut o saptamana in service , Allview imi cere 45Ron pentru resoftare ca "nu face obiectul garantiei uitarea parolei " .
Sincer l-am butonat , dar sa-i fi pus vreo parola nu cred. Nu e root instalat , nu-am incercat vreun "flash" de pe USB , nu am l-am de pamant , nu-i  zgariat sau crapat, il am de 3 luni (de nou cu factura garantie si ambalaj original)dar nu face obiectul garantiei . Fiind azi contactat telefonic , de cei de la service , am refuzat sa platesc maine ma duc sa-mi ridic telefonul( in cel mai rau caz in starea in care l-am dus) Sper ca macar nu a fost facut bucati (in cinci zile de stat in service) pentru resoftare. Revin dupa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate