Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Windows 10 Redstone (Anniversary Update) - RTM

- - - - -
  • Please log in to reply
1320 replies to this topic

#1153
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
inca de la rtm1 stiu ca am schimbat iconita de la my computer, acum am vrut sa intru iar pe acolo, insa nu mai gasesc optiunea, pt ca daca dau click dreapta la proprietati pe my computer este fereastra cu proprietatile pc-ului. asadar, cum mai pot intra sa schimb iconita la my computer?

#1154
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Settings - Personalization - Themes - Desktop icon settings

#1155
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
Fă-i un shortcut și schimbă-i iconița shortcut-ului.

#1156
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
acum am umblat prin control panel si am gasit de schimbat, ms mhanor.

cu ocazia asta am schimbat la fel cum aveam si pe w7 candva, meniul si tot textul de header sa fie scris cu bold, e mult mai ok acum.

#1157
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004

View Posteiffel, on 19 martie 2017 - 12:19, said:

Ai nevoei de ceva cu chipset care sa poata duce 4 Gb de memorie. Sorry.
Deci mie Win10 X 64 nu imi aduce niciun avantaj ?

#1158
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
esti limitat de chipset, orice sistem x64 nu-ti aduce avantaj, inclusiv xp. avantajele unui so mai nou sunt doar de functionalitate in general, insa nu pt acea "lipsa" de memorie

#1159
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Posttiti33, on 20 martie 2017 - 09:26, said:

Deci mie Win10 X 64 nu imi aduce niciun avantaj ?
Ai o generatie mai noua de O.S.

#1160
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Deci raman la win 10 x 32 Aniversary .
Multumesc de ajutor.

Edited by titi33, 20 March 2017 - 10:14.


#1161
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Un alt cumulative update se descarca acum KB4015438

Edited by MembruAnonim, 20 March 2017 - 20:53.


#1162
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
March 20, 2017—KB4015438 (OS Build 14393.969)

This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
    - Addressed a known issue with KB4013429 that caused Windows DVD Player (and 3rd party apps that use Microsoft MPEG-2 handling libraries) to crash.
    - Addressed a known issue with KB4013429, that some customers using Windows Server 2016 and Windows 10 1607 Client with Switch Embedded Teaming (SET) enabled might experience a deadlock or when changing the physical adapter’s link speed property. This issue is most commonly seen as a DPC_WATCHDOG_VIOLATION or when verifier is enabled a VRF_STACKPTR_ERROR is seen in the Memory dump.
If you installed earlier updates, only the new fixes contained in this package will be downloaded and installed on your device.

#1163
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostMembruAnonim, on 20 martie 2017 - 20:49, said:

Un alt cumulative update se descarca acum KB4015438

View Postyonutz80ro, on 20 martie 2017 - 21:36, said:

Acum  il descarc si eu. Multam fain pentru info.

#1164
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Ati avut azi probleme cu sincronizarea de mail ?
Ca eu nu am putut sa ma conectez decit la ora asta pe email !

Am crezut ca sunt virusat , dar nu mergea nici pe anticul Xp (am un laptop la "insectar") .
Posibil sa fi cazut serverele de acces pe zona Romania .

#1165
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Timp de cateva ore am primit erori legate de contul Microsoft si OneDrive pe toate device-urile (inclusiv pe iPhone).

#1166
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Sunt pe win 7 acum , in seara asta am resetat pina la urma si parola , la win10 am bagat de "mesteca" dvd-ul cu Dr web cureit , ca si asa nu il mai scanasem de anul trecut !

Da , nici in android nu a vrut sa mearga , cred ca de pe la ora doua -trei am sesizat ca nu pot sa-mi vad emailul pe telefon , cind am ajuns acasa , pe nimic nu puteam sa accesez .

#1167
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,694
  • Înscris: 21.08.2008
Cam de multicel am observat ca Windows Defender are o problema: desi actualizez fortat (manual) si scanez, dupa cateva ore pictograma din bara are un triunghi galben de atentionare ca si cum nu as fi scanat de mult timp. Au trecut 3 ore si deja vad triunghiul. O fi avand scame pe traseu? La voi e cuminte sau obraznic?
Evident am W10 conform titlului topicului.

#1168
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Ciudat, de la ultimul update nu mai "canta" la start si la oprire. Am verificat si sunt bifate casutele respective in aria sunete. Nu ca simt nevoia acelor sunete dar nu stiu care-i treaba...

#1169
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am incercat azi sa-mi schimb contul de email atasat contului microsoft, am facut asta, am setat ca si adresa primara si sters adresa veche din cont, insa desi imi spun ca adresa care am bagat-o va fi folosita implicit ca si adresa de logon, am dat si logoff din pc, am dat si din cont, dar tot imi apare conectarea cu adresa veche.

care mai e rostul schimbarii adresei, daca ei imi fac logarea cu adresele vechi? chiar si la sign in preferencies am bifata doar adresa noua ca fiind cea de logon implicit, iar ei zic ca daca nu este acea adresa, nu te lasa sa te loghezi de pe o alta. de unde atata? am adresa noua si ma loghez cu cea veche. ma intreb, daca am vreo problema si trimit trebuie sa folosesc noua adresa, ei vor trimite mail la adresele vechi? pai cum vine asta?

mi se pare o imbarligatura si chiar falsa protectie

#1170
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am reusit de l-am facut, l-am setat peste tot unde era posibil, logoff so logon pt update la noile setari, acum merge strong. inclusiv sincronizarea.

am crezut ca in store o sa actualizeze singur, dar se pare ca nu a vrut asa, l-am prelucrat manual.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate