Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Eroarea code 43 in w 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
La acer S7-391 am laptopul de 3 saptamani, am reinstalat w pana la w10 cand am vazut ca nu e eligibil, nu sunt drivere!!!

Am revenit la w 8 si-a facut update la w 8.1 nu mai merge deloc sa pun mouse pe un usb iar stick-ul il citeste numai daca il rebag dupa fiecare restart.(un usb merge normal).

Am incercat cam tot de aici

http://pcsupport.about.com/od/errorc/a/code-43-error.htm


Se poate sa repun din nou la w 8 si sa impiedic update la 8.1?


De unde se poate descarca w 8.1 ca sa dau repair??

Attached Files



#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postaazz, on 16 decembrie 2015 - 10:32, said:

De unde se poate descarca w 8.1 ca sa dau repair??

Link-ul pentru descarcare se gaseste in topicul dedicat de la subiecte pinuite: http://forum.softped.../#entry14963331

#3
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
la w 8 nu mai e functia repair vad ca numai 3 variante de instal?

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Refresh se numeste.
Vezi topicul: http://forum.softped.../#entry15511309

Pentru aceasta in mod normal nu mai ai nevoie de DVD ca in cazul versiunilor vechi de Windows.

Dar la tine s-ar putea sa nu tina, deoarece (daca am inteles bine) a esuat upgrade-ul de la Windows 8 la Windows 8.1...

#5
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
am reinstalat 8.1 si nu a mers in plus nu a mai mers nici factory reset nu mai merge intrat in pc settings dar cand a vrut sa isi faca 150 de update m-am inervat si l-am stins fortat si acum merge ok usb!!

Intrebare

1. daca formatez ssd se sterg toate partitile din fabrica daca tot nu le mai pot folosi ca ocupa spatiu sau cum se pot sterge partitile de recovery etc?

Attached Files



#6
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,031
  • Înscris: 20.12.2007

View Postaazz, on 16 decembrie 2015 - 10:32, said:




Se poate sa repun din nou la w 8 si sa impiedic update la 8.1?


De unde se poate descarca w 8.1 ca sa dau repair??
8.1 se instaleaza din Windows Magazin, cred ca poti sta linistit cu w8 fară sa faci upgrade la w8.1

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu mai este cazul sa faci upgrade de la Windows 8 la Windows 8.1 din Store, deoarece ar fi prea multe update-uri de descarcat/ instalat.

Faci un reset care va instala Windows 8 din partitia Recovery. Nu efectuezi niciun update, ci folosesti direct Media Creation Tool pentru upgrade: http://windows.micro...t-refresh-media
Astfel va fi utilizata cea mai recenta imagine pentru Windows 8.1 (cu cea mai mare parte a update-urilor deja incluse).
Din aplicatie alegi direct Upgrade.

View Postaazz, on 23 decembrie 2015 - 09:09, said:

1. daca formatez ssd se sterg toate partitile din fabrica daca tot nu le mai pot folosi ca ocupa spatiu sau cum se pot sterge partitile de recovery etc?

Daca ai incercat sa instalezi de pe alte media, atunci nu vei mai putea utiliza partitia Recovery.
Poti sterge partitiile OEM la instalarea directa a lui Windows 8.1 de pe alt mediu.

Edited by _-_, 23 December 2015 - 10:55.


#8
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012

View Post_-_, on 23 decembrie 2015 - 10:55, said:

Nu mai este cazul sa faci upgrade de la Windows 8 la Windows 8.1 din Store, deoarece ar fi prea multe update-uri de descarcat/ instalat.

Faci un reset care va instala Windows 8 din partitia Recovery. Nu efectuezi niciun update, ci folosesti direct Media Creation Tool pentru upgrade: http://windows.micro...t-refresh-media
Astfel va fi utilizata cea mai recenta imagine pentru Windows 8.1 (cu cea mai mare parte a update-urilor deja incluse).
Din aplicatie alegi direct Upgrade.



Daca ai incercat sa instalezi de pe alte media, atunci nu vei mai putea utiliza partitia Recovery.
Poti sterge partitiile OEM la instalarea directa a lui Windows 8.1 de pe alt mediu.

desi w old mai e, partitile de recovery mai sunt  nu se mai pot folosi !!!! / da am folosit un alt media dar am pastrat programele merci

#9
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012

View Postbog4u, on 23 decembrie 2015 - 09:20, said:

8.1 se instaleaza din Windows Magazin, cred ca poti sta linistit cu w8 fară sa faci upgrade la w8.1

mi-a aparut un mesaj cu 2 zile inainte cum daca nu updatez acum se va face automat peste 2 zile!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate