Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Politia incompetenta

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
doi insi, doua topoare, cateva lovituri bine tintite in boxe si s-a rezolvat problema... daca e beat nici nu va sti ce s-a intamplat...

#20
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008

View PostAntor302, on 24 noiembrie 2015 - 22:12, said:

Cred ca de asta nu-i face politia nimic, pentru ca a inteles ca omul vrea sa va distreze...sa va faca un bine. Posted Image

La puscarie nu cred ca ai cum sa-l duci ca ce face el e contraventie, adica amenda.


Eu inteleg ca e contraventie si ca se pedepseste cu amenda.

Dar oare nu exista nici o prevedere legala pentru cazul cand zeci de amenzi repetate nu au nici un efect?

Si toate aceste amenzi daca nu sunt platite nu ar trebuii sa se intample ceva?

View Posttiomarami, on 24 noiembrie 2015 - 22:15, said:

Democratie .
Democratia este sistemul social care face posibila existenta idiotului si geniului in acelasi loc .
Impacati-va cu gandul ca voi sunteti geniile iar ala individul ratat si nefolositor .


In alte tari asa ceva nu este posibil, individul este dus la sectie si bagat dupa gratii imediat. La noi chiar sa nu fie posibil acest lucru?

#21
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Pai daca legal nu se poate, atunci incercati moral... sau empatic! :D

Incercati sa-i puneti muzica (sunt pe-aici pe forum persoane care s-au "jucat" cu instalatii audio de mii de watti) atunci cand doarme si el...

#22
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
traiul la bloc nu are numai beneficii...
De fapt...nu are beneficii :).
asa e in societate din pacate...

#23
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
vorbesti cu un avocat si afli care e legea in domeniu

dar lucrurile probabil stau asa:
proces penal nu i se poate face pe chestia asta -e  o infractiune minora, politistii cred ca nici nu se obosesc sa-l amendeze, ce sa-i mai deschida si dosar.
procesul civil nu are sansa sa dea rezultate semnificative
legal cazul este fara speranta

intreb si eu asa, daca intra unul cu cagula si bata si ii face praf boxele si doua geamuri iar el se impiedica prin curte si cade in nas ce se va intampla? va chema politia?
ca sa fie gluma completa, o puteti chema inaintea lui, sa-i spuneti ca betivul acum sparge boxe si geamuri cu capul.

dar probabil e un cartier de femei toate gravide si baietei cu mucii la nas de asta isi si permite, asa ceva este exclus sa i se intample tocmai lui.
singurul care se apropoe de pubertate trebuie sa fie ala cu caramizile, aruncate de la geam (cred ca imediat dupa a facut pe el din cauza gestului eroic)

Edited by BlueThought, 24 November 2015 - 22:35.


#24
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

View Postmihaicozac, on 24 noiembrie 2015 - 21:49, said:

Faceţi ca indienii: săgeţi aprinse în boxe când le scoate pe geam.

Trebuie si palme peste gura? Posted Image

Bun, eu stiu ca la mine in cartier (stau la bloc, dar sunt in jur cateva case) era un nene care avea caini si cocosi, care latrau si cantau cand ti-era lumea mai draga. Stiu ca a reclamat cineva si s-a rezolvat problema: ori au venit hingherii, ori a mai taiat din cocosi (dupa ce a primit si amenda). Iar daca politia da amenda, amenda se opreste pe statul de plata la serviciu. Asa incat probabil nu-i da mana sa persiste in prostie daca are serviciu omul.

Edited by constant7, 24 November 2015 - 22:35.


#25
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Eu n`am inteles decat ca:
1 ratat > 2 blocuri de tampiti + politie.
Posted Image

#26
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Posteugen1985, on 24 noiembrie 2015 - 21:30, said:

Individul are un loc de munca, pentru ca trebuie sa aiba o sursa de bani pt bautura asa ca lucreaza.
Cand lucreaza, daca la amiaza baga muzica?

#27
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Bateti-l cu mina lui...adica , dac ii place sa bea puneti mina de la mina si in fiecare sera ii dati 1 litru de tarie , asa , ca si considerent de ce muzica buna pune el la boxe , in felul asta il luati usor , prieteneste, dispar tensiunile , el se imbata turta si nu mai pune muzica . Asta ar fi un aspect, celalalt este ca in maxim 1 an ficatul lui se va dizolva .

#28
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008

View Postxilo, on 24 noiembrie 2015 - 22:34, said:

Bateti-l cu mina lui...adica , dac ii place sa bea puneti mina de la mina si in fiecare sera ii dati 1 litru de tarie , asa , ca si considerent de ce muzica buna pune el la boxe , in felul asta il luati usor , prieteneste, dispar tensiunile , el se imbata turta si nu mai pune muzica . Asta ar fi un aspect, celalalt este ca in maxim 1 an ficatul lui se va dizolva .


Ficatul lui are ani de alcool si nu s-a dizolvat, cat despre partea cu imbatatul turta, pai oricum e beat turta mereu, dar cu cat e mai beat cu atat mai mare panarama.

Nu suntem 2 blocuri de tampiti, daca noi ii dam o bucata ne salta politia imediat, pentru noi exista legi, pentru ratati nu se aplica.

#29
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Casele sunt legate aerian prin doi conductori la reteaua de curent ...1 piatra , o bucata de sirma de 1 metru si aruncat peste fire , asa fac romii cind merg la "pescuit" si prind un sac de peste in citeva secunde .
El acum este cum e mai rau, in faza de dementa etilica , daca se opreste din baut intra in sevraj si delirium tremens . El deja s-a plafonat la alcool , bea se imbata si acolo ramine , nu se imbata "mai tare" de atit , asta e impresia la prima vedere dar organismul lui este terminat , daca ii oferiti tarie in maxim 6 luni cedeaza.

Edited by xilo, 24 November 2015 - 22:52.


#30
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Pai nu trebuie sa-i dati lui o bucata, distrugeti-i constant boxele, dupa cum s-a sugerat. Sa vedeti daca ii da mana sa cheltuie banii de bautura pe sisteme audio.

Daca da, atunci e audiofil!  :D

#31
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007

View Posteugen1985, on 24 noiembrie 2015 - 22:42, said:

Nu suntem 2 blocuri de tampiti, daca noi ii dam o bucata ne salta politia imediat, pentru noi exista legi, pentru ratati nu se aplica.

Nu-mi zi ca ai incercat, doar nu frica din tine zice asta..

Edited by BlueThought, 24 November 2015 - 22:50.


#32
toXXik

toXXik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 22.02.2005

View Posteugen1985, on 24 noiembrie 2015 - 22:09, said:


Am rugat si eu sa discutam la obiect, nu la misto, daca e cu mistouri as putea sa te intreb si eu unde stai ca vin sa stau la tine. Va rog frumos, explicati-mi care stiti legal ce proceduri si in baza carei legi trebuie sa actionam pentru a rezolva problema.  Nu este normal ce face acel individ, si nu trebuie sa ma schimb eu trebuie sa se schimbe el pt ca el este elementul perturbant. Va rog frumos cu seriozitate.


Locuiesc in Gorjului. Dar sa stii ca si eu ascult muzica..

#33
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Titlu prost.

Cumpara domne un aparat care bruiaza boxele.

#34
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
@initiator
"Omul este un ratat total, betiv notoriu, genul ala de pica casa pe el, gardul daramat aproape de orizontala, face umbra degeaba pamantului, nu e vorba ca vreau sa il jignesc, asta este realitatea, este ultima scursura a societatii, si ca sa se respecte ca personalitate, bea toti banii pe care ii are, probabil toarna cel mai spurcat si ieftin alcool pe care il gaseste, dar asta il priveste doar pe el, nu ma intereseaza ce bea"
Cu un asemenea "inceput", nu dai dovada ca esti cu mult mai corect decat cel pe care-l descrii. Respectul fata de ceilalti, se pare ca nu e punctul tau forte.
Iar mentalitatea "capra vecinului" infloreste in zona. Foarte urat.
Iar politia, nu are nimic de-a face cu asemenea mentalitate.

#35
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008

View Postmyshyk, on 25 noiembrie 2015 - 09:37, said:

@initiator
"Omul este un ratat total, betiv notoriu, genul ala de pica casa pe el, gardul daramat aproape de orizontala, face umbra degeaba pamantului, nu e vorba ca vreau sa il jignesc, asta este realitatea, este ultima scursura a societatii, si ca sa se respecte ca personalitate, bea toti banii pe care ii are, probabil toarna cel mai spurcat si ieftin alcool pe care il gaseste, dar asta il priveste doar pe el, nu ma intereseaza ce bea"
Cu un asemenea "inceput", nu dai dovada ca esti cu mult mai corect decat cel pe care-l descrii. Respectul fata de ceilalti, se pare ca nu e punctul tau forte.
Iar mentalitatea "capra vecinului" infloreste in zona. Foarte urat.
Iar politia, nu are nimic de-a face cu asemenea mentalitate.
Dumneata ai impresia ca daca descrii realitatea amanunt cu amanunt si in cazul in care realitatea este "oribil de urata" inseamna ca dam dovada de incorectitudine?  Sa inteleg ca trebuia sa mint? Da'nu crezi dumneata ca ar trebuii sa spunem lucrurilor pe nume? Sa respect ce ar insemna? sa spun minciuni doar ca sa traim intr-o civilizatie flower power ?  Cred ca se observa destul de clar la ce duce genul asta de mentalitate de a ascunde putoarea cu parfum, cel mai bine se vede in Franta. Cand un individ este de o anumita calitate trebuiesc folositi termenii care il descriu corect si punctual iar impotriva lui trebuiesc luate masurile corecte.  Ma rog pe ce anume as putea sa fiu eu invidios cand spui de capra vecinului?  Eu vreau liniste, sa fiu lasat in pace atat, nu sa-si bata unu' joc de 2 blocuri de oameni.

Edited by eugen1985, 25 November 2015 - 09:56.


#36
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005

View PostSTARTREK1, on 24 noiembrie 2015 - 21:40, said:

nu e incompetenta; atata timp cat muzica nu e pe domeniu public nu au ce-i sa-i faca si nu au nici un drept sa intre in curtea omului

serios? ia pune tu muzica la maxim la 2 dimineata in casa la tine sa vedem, iti iei sau nu amenda?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate