Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Meditatii Orga

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Uricanezu

Uricanezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 24.04.2011
Buna tuturor. sunt pasionat de orga dar nu stiu nimic la ea. am cumparat o orga Yamaha PSR E353 5 si vreau sa invat sa cant la ea. vreau sa invat pentru mine nu vreau sa ajung profesor sau sa fiu perfect sa merg la petreceri . imi place si vreau sa invat pentru mine.

Am tot cautat pe net si nu am gasit nimic, din ce sa invat. adica nu stiu cu ce sa incep .. am cautat si un profesor sa iau meditatii dar nu gasesc in valea jiului..

Este posibil sa invat si singur fara profesor ? tin sa preciez ca sunt cap pe langa dar nu vreau sa renunt. Daca este pe forum un profesor din valea jiului Uricani - Petrosani il rog sa imi lase PM cu un pret . sunt dispus la meditatii ..

ce imi recomandati ? cum sa incep sa invat la orga ?  multumesc anticipat

Attached Files


Edited by Uricanezu, 22 November 2015 - 15:27.


#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Incearca la Şcoala Populara de Artă din Petroşani, exista o gramada de manuale cu "metoda de pian".

#3
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postrumegus, on 22 noiembrie 2015 - 16:13, said:

Incearca la Şcoala Populara de Artă din Petroşani, exista o gramada de manuale cu "metoda de pian".
Guta tot pe acolo locuieste :lol:

#4
bogdanlucian26

bogdanlucian26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2015
salut,e greu sa inveti singur,adica fara un profesor,partea naspa e ca la scoala aia de muzica mai mult faci teorie si practica tot pe capul tau cade,adica tot tu vei invata singur cum sa canti practic pe orga,clapa,pian sau ce anume ai.Fain ar fi sa gasesti un profesor particular,adica sa mergi la el sau el la tine si sa te invete cum sa canti,ca la teorie prea mult no sa-ti trebuiasca,vei fi interesat sa sti cum sa-ti gasesti armonia la melodie si cum sa gasesti celelalte acorduri,in rest totul e apa de ploaie.Iti zic din propria experienta,eu cant dupa ureche,lautareste,n-am avut profesor niciodata si habar n-am teorie muzicala,m-am apucat din joaca si acum imi place la nebunie ce fac.Daca crezi ca te ajuta atunci intri pe siteul meu,am acolo tutoriale,poti invata daca ai rabdare,la muzica instrumentala e mult de munca,iti trebuie rabdare,nu poti invata o melodie intr-o zi ca mine,trebuie sa exersezi de 10-100-1000 de ori pana ti intra in cap si te inveti sa canti.E greu dar placut cand vezi ce iese.
Raspunsul acesta este doar pentru tine,nu ma intereseaza comentariile care vor mai aparea legat de ceea ce am scris eu in legatura cu scoala aia de muzica.Fiecare face cum vrea,pentru mine a merge la scoala de muzica si a invata 3 sferturi din timpul acela doar teorie si tampenii despre straus,mozzart si betoven mi se pare doar o pierdere de bani.
www.BoBy-Music-ProduCtion.pagix.ro
e gratis MOCA pentru cine vrea sa intre sa invete,nu va cere nimeni bani,spor la invatat,mai multe vorbim in particular,pe adresa de mail de acolo
[email protected]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate