Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

geam dimensiuni specifice

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
poloist11

poloist11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.05.2014
Salut !

Vreau sa asamblez un "infinity mirror" (  https://www.google.r...ty mirror  ) si am ceva probleme in gasirea unui geam si unei oglinzi de aceeasi dimensiune.
La ikea au aceasta oglinda care are deja o rama destul de groasa care sa permita lipirea bezii cu leduri ( http://www.ikea.com/...ducts/00288676/ )
Acum am nevoie de un geam de dimensiunea respectiva ( 40x40 ) si  nu stiu de unde sa cumpar. Am cautat si tablouri inramate la aceeasi dimensiune , dar nu am gasit. Am nevvoie ori de  o rama de tablou cu geam pe care sa il pot detasa ( deci sa nu fie lipit de rama) , ori de un geam de 40 x 40 cm.
De unde as putea achizitiona asa ceva?

Mentionez ca am rasfoit vreo 2 ore google ul si nu am gasit nici tablou nici geamuri la comanda.

Edited by poloist11, 31 October 2015 - 11:24.


#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Prespun, ca nu pomenesti absolut nimic, esti din mirobolanta capitala a romanicii.

Exista zeci daca nu sute de geamgerii si ateliere de termopane unde poti sa cumperi mult dorita bucatica de sticla taiata la dimensiune.

#3
tiocuip

tiocuip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 20.09.2015
Attached File  diamant.jpg   8.51K   4 downloads

#4
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
E imposibil sa nu gasesti un magazin care sa vanda geamuri/oglinzi sau termopane.
Si iesi si mai ieftin decat daca ai cumpara o rama de aceeasi dimensiune cum spui tu Posted Image

Edited by mmm3, 31 October 2015 - 12:02.


#5
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
Mergi la un atelier de inramat tablouri. Iti alegi ce model de rama vrei,orice dimesiune de oglina+sticla. Benzi cu leduri se gasesc la destule magazine de profil electro-electronice....
Esti cam lenes si nici nu te descurci prea bine.
Cred ca esti in stare sa mori de foame in fata saormeriei, cautand ceva de halit.

Mai lasa calculatorul.... Eu ,in lumea reala, gasesc tot ce-mi trebie. N-am nevoie de google sa-mi indice calea.

Edited by brin, 31 October 2015 - 16:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate