Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Proprietar domeniu

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Se da urmatoarea treaba, impreuna cu asociatul meu din chestia cu fotografie agricola dorim sa deschidem un site pe tema aceasta. In aceasta seara m-am lovit de un mare zid, cam toate domeniile ce ne-ar atrage sunt luate si farmate si pe whois nu gasesc niciun detaliu de contact catre proprietarul domeniului, exista o alta modalitate prin care pot afla proprietarul?

#2
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Daca e pe .ro ICI punea la dispozitie formular de contact, insa datele PF nu sunt publice.
Lasai mesaj pe formular, iar daca proprietarul era atras de oferta ta sau dorea sa discute te contacta el pe tine, daca nu, cautai alt domeniu liber.

Edited by mmm3, 27 October 2015 - 21:12.


#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu zic ca n-aveti imaginatie. .ro e mai liber decit softpedia, bate vintul pe acolo. Concret de exemplu agroalex.ro si f300.ro sint libere...

#4
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Nu e .ro, are alta extenise, .com, .net, .info, etc...

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si mmm3 e liber.

Pe .com (si multe altele) e public whois-ul.

#6
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Vreau un domeniu care din numele lui sa acopere mai multe domenii din agricultura. Am gasit un .org liber, incerc sa vad daca nu resusesc macar un .com sau .net la ce ne dorim
agroalex.ro nu exprima nimic, nu o sa caute nimeni pe google asa ceva.

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,832
  • Înscris: 07.06.2014
heavydutyphoto.com

cum suna asta?

#8
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Daca firma e AgroAlex e mult mai indicat sa folosesti domeniul asta. Domeniul keyword nu o sa aiba efectul pe care il crezi tu.
Sunt atatea exemple de domenii keyword care apar mai jos in rezultate decat domenii nume de firma, chiar pe domeniul asta de agricultura.

Si totusi, ce anume fotografiati si cu ce scop?

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poti sa ai si domeniul cucu.cuc, important este sa ai continut si google sa il indexeze. Crezi ca daca ai fotografie.com se indexeaza automat si toata lumea care cauta 'fotografie' da peste tine ?

Ce treaba are emag cu cautarea 'desktop pc' ?

#10
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
AgroAlex e nickname-ul meu pe softpedia, n-are nicio legatura cu firma, noi facem fotografii in domeniul agricol, suntem la inceput si vrem sa ne dezvoltam pe mai multe laturi.
Stiu ca trebuie sa am ce sa indexeze google-ul, numai ca poate la un momentdat numele domeniului va face diferenta la afisarile pe google.

@Dany nu vrem sa ne nisam strict pe foto, vom avea si un forum, o sectiune de stiri, targuri agricole, etc

#11
mao112

mao112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 11.02.2014
iti trebuie un cont platit pe domeniu.Sau iti faci unul cu un program contracost.

#12
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAgroAlex, on 27 octombrie 2015 - 21:57, said:

AgroAlex e nickname-ul meu pe softpedia, n-are nicio legatura cu firma, noi facem fotografii in domeniul agricol, suntem la inceput si vrem sa ne dezvoltam pe mai multe laturi.
Stiu ca trebuie sa am ce sa indexeze google-ul, numai ca poate la un momentdat numele domeniului va face diferenta la afisarile pe google.

@Dany nu vrem sa ne nisam strict pe foto, vom avea si un forum, o sectiune de stiri, targuri agricole, etc

Mai bine va ganditi la un domeniu usor de memorat, de pronuntat si de scris. Ce legatura are numele  olx cu un anunt ? Domenii libere sunt 'cacalau', trebuie numai sa va ganditi la ceva.

#13
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Din ce spune el he needs all the help he can get ca sa aiba trafic pe site.
Ca nu stiu cat de mare e piata asta de foto agricol. Cine isi fotografiaza lanul de porumb si cu ce scop ar face asta ca sa trebuiasca sa angajeze pe cineva.

#14
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
@mmm3 exemple aici, aici si aici, astea mi-au venit in minte acum, pe loc. Vezi citatul din poza, lumea (in special copii si adolescentii) devin pasionati de agricultura mai ales prin prisma dimensiunilor pe care le capata utilajele agricole. Vezi ce succes are Farming Simulator si cate sute de mii de copii au vandut anul asta. Noi nu facem fotografii agricole pentru bani in acest moment, este o pasiune, vrem sa facem calendare si personalizari pentru a ne monetiza toata treaba.

L.E.: SP nu ma lasa sa pun link spre facebook, sunt 3 pagini care impreuna au aproape 1 milion de like-uri, unde se posteaza numai tehnologie agricola

Attached Files

  • Attached File  SP.jpg   84.1K   18 downloads

Edited by AgroAlex, 27 October 2015 - 22:53.


#15
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
aici, aici si aici nu au link.
'citatul' din poza cu ....'3 modele de la 498 CP la 634 CP' ....


#16
mao112

mao112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 11.02.2014
Sfatul meu atunci,baga site-ul pe unde poti conexiuni criptate wifi  b g  n,mergi sau fa o cerere la isp sa iti puna siteul la ei in retea si tinete de treaba.Asta as face eu dar nu prea imi place sa tot bag in retea nu stiu ce pt o suma mica.

Edited by mao112, 27 October 2015 - 22:52.


#17
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postmao112, on 27 octombrie 2015 - 22:50, said:

Sfatul meu atunci,baga site-ul pe unde poti conexiuni criptate wifi  b g  n,mergi sau fa o cere la isp sa iti puna siteul la ei in retea si tinete de treaba.Asta as face eu dar nu prea imi place sa tot bag in retea nu stiu ce pt o suma mica.

?

#18
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015

View Postpasilla, on 27 octombrie 2015 - 22:49, said:

aici, aici si aici nu au link.
'citatul' din poza cu ....'3 modele de la 498 CP la 634 CP' ....

Link-urile spre facebook nu merg se pare, de aia am si taiat, am editat si poza sa nu se considere reclama.

View Postmao112, on 27 octombrie 2015 - 22:50, said:

Sfatul meu atunci,baga site-ul pe unde poti conexiuni criptate wifi  b g  n,mergi sau fa o cerere la isp sa iti puna siteul la ei in retea si tinete de treaba.Asta as face eu dar nu prea imi place sa tot bag in retea nu stiu ce pt o suma mica.

Nu vreau sa fiu rau, dar...Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate