Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Galaxy S7 - discutii generale

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
9360 replies to this topic

#5329
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015

View Postklaw_godly, on 20 martie 2017 - 16:58, said:

Ce teme mai folosiți pe Nougat?
Pe Nova Launcher Prime, Revolution Icon Theme

#5330
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
Am o intrebare pentru cei care folosesc Nova Launcher. Voua va recunoaste widget-ul stock de la vreme?

#5331
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,369
  • Înscris: 10.09.2014
Nu

#5332
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,459
  • Înscris: 24.05.2010
La mine merge ;)
Attached File  Screenshot_20170321-073339.png   309.14K   99 downloads

#5333
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 09.02.2007
Si la mine merge, doar ca dupa ultimele update-uri de Nova Launcher nu se poate face refresh la vreme decat daca ai locatia activa. (si nici nu mai pot adauga mai multe locatii decat cea in care ma aflu).

#5334
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015

View PostSpikey55, on 21 martie 2017 - 02:10, said:

Am o intrebare pentru cei care folosesc Nova Launcher. Voua va recunoaste widget-ul stock de la vreme?
Merge si la mine.

#5335
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
La mine doar asta mai apre. Desi inainte aparea si celalalt cu ceas si vreme si nu stiu de ce.Attached File  Screenshot_20170321-114002.png   370.57K   88 downloads

#5336
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003

View PostLeopardSurd, on 16 martie 2017 - 20:23, said:

Se poate dezactiva dar pentru fiecare aplicație în parte.
Cum ??? Atentie, vorbesc numai despre acel pop-up preview, nu si despre notificare prin sunet sau led.

View PostDvorak, on 13 martie 2017 - 16:34, said:

Salutare

Nu sunt in stare de dezactivez doar "pop-up preview" la Nougat. Este cea mai mare tampenie, si anume cardul de notificare ce se gaseste sa apara oricand si orice ai face. Singura solutie este sa dezactivezi notificarea generala. pentru aplicatia respectiva cu totul , adica sa nu mai sune, sa nu mai vibreze si evident sa nu arate acea mizerie de pop-up. Deci este totul sau nimic. Stand pe google, am vazut ca se poate activa in Settings, System UI Tuner. Nici pe asta nu sunt in stare sa il activez, desi am urmat pasii de aici:

http://wccftech.com/...droid-7-nougat/

Mentionez ca am NU am telefonul rooted, iar la developer am setat pe ON si am Animations activ (X1).
Am mai gasit asta, si cred ca o sa o incerc, sper sa mearga. Dar este vorba despre S7 Edge... Ma gandesc si sper sa fie comun cu S7
Finally found the solution on S7 Edge running Android Nougat, tried and testing, its working.
1.Follow the instructions here to install and use ADB
https://www.howtogee...bridge-utility/
2.Once it is installed and you have verified that it works (verification step is also given in the above page), just type the below command in the command (cmd.exe) window on the PC (phone should be connected by USB)
adb shell settings put global heads_up_notifications_enabled 0
Basically its connecting your phone to the PC and sending a command through the PC emulator window to your phone system and disabling the heads up notifications.
If working for you all, lets spread the word to other forums too.

A reusit cineva sa scoata pop-up preview?

Am reusit, deci se poate urmand cei doi pasi (instalarea SDK tools). Ca idee, mi se pare cea mai mare idiotenie ca au lasat mizeria aia de pop-up preview la comun cu celelalte notificari, cred ca au fost cel putin beti in momentul in care au luat decizia asta. Ganditi-va ca va uitati la ceva impreuna cu prietenii pe telefon, si apare un mesaj privat, nu conteaza nuanta. Este cea mai mare tampenie tehnologica pe care am vazut-o vreodata, cel putin de rasul curcilor

#5337
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Mai exact cum apare pop-up preview? Poate pune cineva un screenshot?

#5338
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 22.01.2014
Salut am un s7 edge cumparat acum cateva zile si acum am obaervat ca imi face figuri microfonul cand vreau sa vb cu cineva la telefon see aude ca si cum ar baie vântul si foarte încet se aude ai vocea mea si i-am dat  factory reset si tot asa se aude dau la înregistrare voce si tot se aude asa.ce e de facut ? Deja trebuie să apelez la garantie?:(

#5339
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011
Stiati ca la double tap pe tasta din stanga va deschide ultima aplicatie folosita?

#5340
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Da știam!

#5341
enrique54

enrique54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 02.07.2014

View Postthe_ice_master, on 21 martie 2017 - 20:53, said:

Mai exact cum apare pop-up preview? Poate pune cineva un screenshot?

Attached File  6I9MkMG.jpg   27.61K   101 downloads

@Dvorak: îți înțeleg frustrarea și mă bucur că ai găsit soluția (unica de altfel fără root). și pe mine au inceput sa mă deranjeze acele preview-uri. toate telefoanele cu Android Nougat au la fel, sper că o sa se rezolve problema asta în următoarele update-uri.

#5342
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,936
  • Înscris: 23.05.2010
Am android 7.0 si ieri i-am facut  root pt. a mari volumul la casti, deoarece il conectez destul de des la un amplificator.
As vrea sa va intreb pe cei care mai aveti root ce aplicatii care au nevoie de root mai folositi? Am telefonul de 1 an si doar acum l-am rootat.
Eu am instalate: titanium back up, root explorer, greenify si cam atat.

Edited by cipri_m78, 22 March 2017 - 09:23.


#5343
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009

View Postcipri_m78, on 22 martie 2017 - 09:21, said:

Am android 7.0 si ieri i-am facut  root pt. a mari volumul la casti, deoarece il conectez destul de des la un amplificator.
As vrea sa va intreb pe cei care mai aveti root ce aplicatii care au nevoie de root mai folositi? Am telefonul de 1 an si doar acum l-am rootat.
Eu am instalate: titanium back up, root explorer, greenify si cam atat.

AdAway

#5344
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Aici ai cateva exemple...alegeti cele de care ai tu  nevoie:

https://zonait.tv/ce...ndroid-cu-root/

#5345
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
Revin cu un mic "review" in urma înlocuirii bateriei si placi de baza.
SOT 4H , date mobile activate in mare parte cand nu eram acasă si wifi acasa.
Pareri?

Attached Files



#5346
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
A avur cineva probleme cu semnalul dupa update-ul la nougat ?
Pana acum 2 zile mergea ok , dar atat ieri seara cat si in seara asta dupa ce am ajuns acasa cu toate ca telefonul imi arata semnal full si 4g , cand incercam sa sun imi dadea neinregistrat in retea.

Edited by TheOne06, 22 March 2017 - 20:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate