Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Life Is Strange

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Ma mir ca nu exista un topic pentru acest joc fantastic care e supriza anului. Studioul a avut noroc pentru ca ultimul joc "Remember Me" nu s-a vandut prea bine si erau in pragul desfiintari. Numai spun ca toti distribuitori de jocuri iau refuzat pentru ca personajul principal e de sex feminin iar ei vroiau un barbat, singurii care le-au acceptat dorinta au fost cei de la Square Enix.

Life Is Strange este un titlu de aventură episodic dezvoltat de Dontnod Entertainment și distribuit de Square Enix pe PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 și PC.
Va avea 5 episoade, fiecare episod costă $4.99 dar se poate cumpăra și întregul sezon pentru $19.99, sub numele Life is Strange Complete Season (Episodes 1-5).

Site-ul oficial http://lifeisstrange.com/agegate.php
Contul de Twiter https://twitter.com/LifeIsStrange
Pagina de Steam http://store.steampo...com/app/319630/

Life is Strange - Launch Trailer
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mpRhaXfvG_0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Postul asta este pentru Dexterash, care se plangea ca moare industria de filme si IT ca se pirateaza tot ce misca, draga Dexterash, recunosc, am luat primul episod al acestei serii, ca sa ma conving ca isi merita banii, era prea mult hype in jurul lui, prea multe cuvinte de lauda, si ma temeam sa nu ma duc la pomul laudat cu sacul, si atunci am downloadat ( recunosc,sunt vinovat) de pe un site de torenti primul episod.
Am jucat jocul 15 minute Dexterash, apoi am sters copia piratata, si am cumparat toate cele 5 episoade ale sezonului 1, pe Steam, si pot spune ca jocul merita, este foarte frumos, il poti juca de nshpe ori, pentru ca nu are acelasi scenariu, de fapt tu faci scenariul, si imi place ca este un joc care te impinge sa vezi ce se intampla mai departe, va pot spune pentru iubitorii genului ca face toti banii

Deci, Dexterash, vezi? in final tot dam bani pentru ceva ce merita !

#3
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Ma asteptam sa fie bun dar dupa ce am jucat primele doua episoade a fost oau! Ce poveste, caractere, intorsaturi de situatie, abia astept episodul 5 ‘Polarized’ care o sa fie lansat pe 20 octombrie.Posted Image

Edited by Papillon_, 09 October 2015 - 19:05.


#4
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Joc a doua oara primul episod, si deja nu seamana cu ce am jucat prima oara, alte decizii, alte concluzii, alte consecinte, jocul are feeling, iti da acel ceva care te lipeste de monitor, foarte frumos realizat

#5
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Da, alegerile tale chiar pot schimba cursul jocului, ai reusit sa o salvezi pe Kate? Eu nu dar o sa incerc cand o sa il rejoc.

#6
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

View PostPapillon_, on 09 octombrie 2015 - 19:17, said:

Da, alegerile tale chiar pot schimba cursul jocului, ai reusit sa o salvezi pe Kate? Eu nu dar o sa incerc cand o sa il rejoc.
Fara spoilere te rog , sunt altii care inca nu l.au jucat si poate vor sa.l incerce . Posted Image

#7
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
A fost un mic spoiler, gata numai spun nimic.Posted Image

#8
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Nu spun nimic, las placerea jocului si pentru ceilalti colegi care vor sa il incerce

#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Bestial jocul. Aduce a Fahrenheit.

#10
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Da, si e foarte bine optimizat, am 60fps aproape tot timpul, sper sa mai scoata jocuri in genul acesta.

#11
loveandpeace

loveandpeace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 14.02.2015
Ii tare jocul merita.

#12
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
A aparut episodul 5.Posted Image

#13
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Au dat lovitura cu jocul acesta, ar fi pacata sa numai scoata unul similar, in momentul de fata lucreaza la un proiect diferit.

"Prowl the disease ridden streets in Vampyr – a darkly atmospheric Action-RPG from the studio behind ‘Remember Me’ and ‘Life is Strange’, developed using Unreal Engine 4." http://www.dont-nod....ects/vampyr-en/

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Au confirmat crearea lui Life is Strange 2 http://www.neogaf.co...d.php?t=1136975 eu vroiam un joc nou dar cu aceleasi mecanici.

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Am cumparat si eu primul episod :)
Sper sa primesc season pass in holiday box-ul de la Square Enix :D ...

#16
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Life Is Strange - Episode 1 - Steam Key W8AE7-JY6K0-HRITD, Craciun Fericit!    Cine il ia sa lase un coment.

#17
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Season pass (2-5) e 11E pe Steam :)

#18
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Eu cand l-am luat prin august am dat 15 euro pe tot sezonul dar la cat de bun e as fi dat si 30euro fara sa imi para rau.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate