Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Google, subiect general ( inclusiv gmail )

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Va rog frumos si insistent sa postati aici problemele aparute in timpul utilizarii serviciilor Google.

Posted Image


Fara Android, evident.

Edited by lex404, 07 October 2015 - 10:22.
ma bateau cuvintele aseara


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Suita Google functioneaza ireprosabil. Youtube mai are in anumite momente toane, dar isi revine rapid.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Am pus Google si Youtube separat.

In principiu, sunt 2 servicii separate ( chiar daca ambele apartin Google ).

YT e strict un serviciu audio-video, Google ( Mail, Drive, Engine, etc ) sunt servicii de interes general.

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
gmail e cea mai buna inventie....  filtrul de spam este impecabil..... spre deosebire de yahoo


cat despre motorul de cautare.... au momente cand o gafeaza... au ajuns sa foloseasca atat de multe trackere incat daca faci 2-3 flick-flack-uri google devine incoerent

Edited by MooF2010, 06 October 2015 - 22:51.


#5
Scaraosky

Scaraosky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.04.2015

View PostMooF2010, on 06 octombrie 2015 - 22:50, said:

gmail e cea mai buna inventie....  filtrul de spam este impecabil..... spre deosebire de yahoo

2-3 flick-flack-uri google devine incoerent
Ce inseamna ,,flick-flack''?

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Asta inseamna flick-flack:

Attached File  flick.jpg   5.7K   41 downloads

#7
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Desi aseara laudam Gmail-ul astazi revin cu ceva neclaritati. M-am decis ieri sa fac curat pe mail (din outlook m-am apucat de treaba), am sters eu cateva sute de mailuri si mi-am pastrat ce era de actualitate. Astazi intru pe gmail din browser toate bune si frumoase, sincronizarea se facuse in toate folderele. Problema e ca am dat la Toate mesajele si imi apar iar toate mailurile desi nu le pot gasi nici in Inbox, Sent sau ce foldere mai am eu. N-am chef sa mai intru iar sa fac curatenie si acolo, vreo solutie?

#8
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Gmail n-are posibilitatea de a crea reguli (rules)?

#9
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Google s-a țăcănit de tot în ultimii ani: Cumperi ceva și  în toate reclamele apare produsul respectiv. Păi băi idioților, câte storcătoare de fructe o să-mi cumpăr?

Acum am cumpărat o mașină de spălat. Numai mașini de spălat văd. La noapte, cred că o să am coșmaruri cu mașini de spălat criminale care mănâncă tot de prin casă, inclusiv pe mandea :w00t:

#10
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Cine cunoaste pe careva la google  sa ma ajute si pe  mine cu o problema la un cont de gmail? Fac cinste

#11
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Stie cineva de ce nu pot downloada fisiere/imagini salvate in google drive? ( Folosesc Chrome )

#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Am scris un cuvant pt cautare in google si mi-a aparut o casuta de verificare captcha.
Am deschis alt tab si tot a aparut.
Pana NU am facut verificarea nu mi-a dat vreun rezultat.
E nou implementat?
Attached File  google.png   90.55K   31 downloads
Browser Versiunea 50.0.2661.102 m (64-bit) pe Win 8.1 64 bits.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vezi că scrie în subsol. Probabil că de pe plaja ta de IP-uri s-a făcut trafic exagerat spre serverele Google.

Edited by MembruAnonim, 20 May 2016 - 16:32.


#14
IMEI

IMEI

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 119
  • Înscris: 06.06.2016
Buna ziua!
Exista posibilitatea raspunsului automat in Gmail, doar pentru anumite adrese? A nu se confunda cu raspunsul automat pe perioada vacantei!
Daca exista, cum procedez?
Multumesc!

#15
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Buna ziua,am o problema cu adresa mea de gmail. Incerc sa trimit de pe ea un attachment spre o adresa yahoo insa fisierul respectiv nu apare destinatarului. Am accesat netul de pe tel mobil( am un Evolio) iar persoana careia i-am trimis are un iPhone. De asemenea, am trimis mesajul cu fisierul atasat( e vorba despre o imagine) ca reply la un alt nesaj primit. Am mentionat toate detaliile acestea, gandindu-ma ca poate undeva am procedat gresit. Care ar putea fi problema? De ce nu se poate deschide fisierul respectiv? Va multumesc mult.

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,526
  • Înscris: 30.10.2003
Google stie tot.
Deci intr-o zi butonez la android si nu stiu ce notificare Google am setat.
A inceput sa-mi afiseze vremea in fiecare zi. Am zis, ok!
Insa aseara m-a anuntat ca incepe meciul cu Real Madrid.
"De cand i-am zis eu sa ma anunte cand incepe meciul cu Real?" Nu mi-a parut rau, ca oricum cautam un site unde sa vad meciul.
Acum la metrou imi zice ca drumul pana acasa e cam aglomerat si ca va dura ceva vreme.
"Wtf, acum stie si cand plec de la lucru?"
Ce urmeaza? Trebuie sa mergi la buda! Nevasta are dureri de cap, deci fara sex in seara asta! Lasa jocul si du-te si te culca, maine mergi la servici devreme!

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Google Now Launcher
Vine de obicei preinstalat. În funcție de cardurile setate de tine și de modul în care utilizezi telefonul, de site-urile vizitate, aduna acolo lucruri specifice profilului tău, care s-ar putea să te intereseze. În mare parte se poate seta în funcție de preferințele tale:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3Ph489Xnpa4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

În mare parte vorbim de carduri care pot fi setate.

Micul tau asistent virtual.

#18
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
https://www.privatei...e-individually/
Sper să câştige procesul.

Eu nu-mi mai ţin contul Google decât pentru chestii de Android, şi nici acolo nu permit sincronizarea contactelor sau a calendarului, nimic ce nu cred că e treaba Google-ului să ţină pe serverele lui. Prea dăm de bunăvoie toate datele personale în braţele "grijulii" ale megacorporaţiei, prin toate serviciile ei interconectate. Arată din ce în ce mai mult ca începutul scenariului tipic de distopie SF în care o singură megacorporaţie ajunge să domine totul şi se substituie inclusiv guvernelor Posted Image şi n-am de gând să mai "votez" cu aşa ceva (măcar din precauţie). În orice domeniu o piaţă competitivă sănătoasă e aia unde există mai multe firme care încearcă tot timpul să-şi "ia faţa" una alteia cu produse mai bune/ieftine decât ale celorlalţi. Asta înseamnă să nu mai cumpărăm toţi totul numai de la Google sau numai de la Cola şi Pepsi şi să ne punem încrederea în ei total, ca oile.

Edited by donjoe, 01 December 2016 - 14:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate