Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Bet365 revine in Romania.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Incepand de astazi, 1 Octombrie 2015, Bet365 accepta atat pariuri de la vechii utilizatori cat si inregistrari noi de la utilizatorii din Romania.

Am dat intamplator de acest lucru intrand in parte la fiecare casa pariuri la inregistrare.
De cand cu legea licentierii, Bet365 a inchis inregistrarile pentru rezidentii din Romania.

Bet365 e cea mai folosita casa de pariuri din Romania.

Eu folosesc 365 de prin 2008 pentru ca erau singurii care acceptau retragere direct pe card ( dureaza 2-3 zile lucratoare, din experienta personala, cateodata a durat ~24H ) si nu prin alti intermediari gen Moneybookers ca la Bwin ( cel putin pe atunci ) care imi ardeau comisionea suplimentare + ca pierdeam o saptamana pana atunci si aveau cote mai bune, mai multe optiuni de pariere iar mai nou optiunea de a inchide un bilet pe parcursul desfasurarii meciurilor pariate pe el.

Renuntasem prin August la ei de frica ca prin Septembrie ( cum se zvonea ) vor bloca conturile din Romania ( nu doar inregistrarile ).
Fiind obisnuit sa pariez cu optiunile lor vaste ( asiatice in special ) am ramas fara pentru ca Stanleybet la fel ca si restul caselor din Romania sunt foarte limitate la optiuni.
Ma cam enervasem dupa serile de ieri de UCL + azi cand voiam sa joc Asiatic Over 2 la Monaco-Tottenham ( asta insemna ca se rambursa pariul la 2 goluri, se castiga de la 3 goluri in sus iar cota era marginal sub cea de 2,5 oferind o protectie buna ) si m-au fortat cu Over 2,5 pentru ca ei nu au astfel de optiuni si am pierdut un bilet asa, m-am uitat sa vad unde pot paria la alte case... si... surpriza, chiar la bet365!

Puteti depune de la 25 lei in sus, la fel si la retrageri. Din vreo 100 retrasi, percep cam 1.5-2.5 lei comision aia de la banca, nu si casa de pariuri iar pariul minim e de 1 leu/bilet.

Asadar, toate restrictiile au fost ridicate de azi.

Edited by PaulFCB, 01 October 2015 - 21:14.


#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Recalama la Bet365 e asta ?

***Editat moderator***

Edited by Lipsum, 01 October 2015 - 22:35.


#3
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Nu e ascunsa, e pe fata Posted Image ( + ascunsa la bwin, stanley deci ca sa stii, m-au platit si ei ). Huehuehue!
Doar ca 365 are cea mai putina nevoie de reclama, probabil 75%+ din pariorii online din Romania folosesc oricum site-ul Posted Image .

Daca dai Ctrl+F vezi ca sunt 5 topicuri cu numele lor pe prima pagina + 7 pe pagina 2.

In 2-3 zile o sa fie stirea peste tot, eu am dat intamplator peste dupa cum am mentionat si am zis ca ajut. Posted Image

Edited by PaulFCB, 01 October 2015 - 21:48.


#4
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Eu mi-am inchis contul pe 5 ani......macar stiu o treaba.

#5
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

View PostPaulFCB, on 01 octombrie 2015 - 21:04, said:

Incepand de astazi, 1 Octombrie 2015, Bet365 accepta atat pariuri de la vechii utilizatori cat si inregistrari noi de la utilizatorii din Romania.

Am dat intamplator de acest lucru intrand in parte la fiecare casa pariuri la inregistrare.
De cand cu legea licentierii, Bet365 a inchis inregistrarile pentru rezidentii din Romania.

Bet365 e cea mai folosita casa de pariuri din Romania.

Eu folosesc 365 de prin 2008 pentru ca erau singurii care acceptau retragere direct pe card ( dureaza 2-3 zile lucratoare, din experienta personala, cateodata a durat ~24H ) si nu prin alti intermediari gen Moneybookers ca la Bwin ( cel putin pe atunci ) care imi ardeau comisionea suplimentare + ca pierdeam o saptamana pana atunci si aveau cote mai bune, mai multe optiuni de pariere iar mai nou optiunea de a inchide un bilet pe parcursul desfasurarii meciurilor pariate pe el.

Renuntasem prin August la ei de frica ca prin Septembrie ( cum se zvonea ) vor bloca conturile din Romania ( nu doar inregistrarile ).
Fiind obisnuit sa pariez cu optiunile lor vaste ( asiatice in special ) am ramas fara pentru ca Stanleybet la fel ca si restul caselor din Romania sunt foarte limitate la optiuni.
Ma cam enervasem dupa serile de ieri de UCL + azi cand voiam sa joc Asiatic Over 2 la Monaco-Tottenham ( asta insemna ca se rambursa pariul la 2 goluri, se castiga de la 3 goluri in sus iar cota era marginal sub cea de 2,5 oferind o protectie buna ) si m-au fortat cu Over 2,5 pentru ca ei nu au astfel de optiuni si am pierdut un bilet asa, m-am uitat sa vad unde pot paria la alte case... si... surpriza, chiar la bet365!

Puteti depune de la 25 lei in sus, la fel si la retrageri. Din vreo 100 retrasi, percep cam 1.5-2.5 lei comision aia de la banca, nu si casa de pariuri iar pariul minim e de 1 leu/bilet.

Asadar, toate restrictiile au fost ridicate de azi.

Spor la donat.
Toti donatorii sa ridice manutele sus.

#6
gabytodoran

gabytodoran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2015
S-a terminat smecheria,hehehe :))) foarte bine ca au reintrat in joc.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,624
  • Înscris: 07.02.2003
Si-au platit taxele la stat ? :P

#8
loveandpeace

loveandpeace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 14.02.2015
Ar trebui interzise ce faceti ii o mare pangarime pentru aura spirituala.

#9
mirceadrg

mirceadrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 29.03.2014

Quote

INFORMARE
Vă informăm că prin decizia nr. 2723/13.10.2015 se anulează dreptul de operare al companiilor HILLSIDE GAMING LP si HILLSIDE SPORTS LP care oferă în comun servicii de jocuri de noroc prin platforma de jocuri accesibilă prin intermediul site-ului bet365.com Compania a fost atenționată să nu mai permită jocul jucătorilor care accesează site-ul de pe ip-uri de România sau jucătorilor români conform dispozițiilor legale și să remită jucătorilor banii existenți in contul de joc. Atenționăm jucătorii ca au la dispoziție 30 de zile pentru a retrage sumele deținute in conturile de joc perioada după care accesul la site-ul bet365.com va fi restricționat. De asemenea, informăm toți jucătorii că în conformitate cu prevederile art.22 alin.(6) din OUG nr.77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc: ”Constituie contravenție și se sancționează cu amendă de la 5.000 lei la 10.000 lei participarea persoanelor fizice de pe teritoriul României la activități de jocuri de noroc la distanță, așa cum sunt definite la art.10 alin.(1) lit. h)-n), care nu sunt autorizate de O.N.J.N.”

Nu a durat mult activitatea legala.

#10
Mialache

Mialache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 22.09.2015
n-o fi cotizat

#11
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Normal, de cand au revenit toti care si-au deschis conturi la Stanley, Winmaster etc au ramas fara depozitari acum 2 saptamani cand a redeschis 365ul activitatea in Romania, ca dara nu au umblat cu spagi degeaba, sa dureze minunea numa 3 luni.

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,624
  • Înscris: 07.02.2003
Am inteles ca deja vin amenzile la cei care au folosit sisteme de pariuri nelicentiate... am auzit la stiri, cica vreo 50000 sunt in situatia asta, o sa scoata ceva bani :P

#13
SirMusti

SirMusti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2014
Ceva nouatati despre bet365, mai revin?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate