Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

sport .ro cumparat de rcs rds?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
buna seara, nu stiu cati dintre au observat ca pe canalele rcs rds se citeaza si de face reclama la sport.ro . sa fie oare acest canal SPORT RO cumparat de rcs-rds/ /?

eu cred ca da ,,din moment ce aseara si la digi24 la sport se spunea de fc barcelona ca este televizat pe sport.ro si era amintit si pe scroll la digi24 si digisport3.

#2
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Aia deschid al patrulea canal digi sport, crezi ca-i intereseaza ragalia aia de post?Posted Image Posted Image Posted Image

#3
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Unde scrie că a fost cumpărat? Posted Image

#4
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Nu a fost cumparat sport.ro de RCS&RDS.
Deoarece compania nu mai difuzeaza liga si nu vrea sa-si piarda clientii de fiecare data cand este un emci important vor fi afisate pe canalele digi sport reclame cu informatii privind transmisia marilor cupe etc.
Sport.ro a obtinut anul acesta licenta pentru a difuza marile meciuri.

#5
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

Quote

În anii trecuţi, RCS-RDS a transmis cea mai importantă competiţie europeană inter-cluburi pe posturile sale, Digisport 1, 2 şi 3. În această vară, compania nu a mai cumpărat drepturile, din cauza costurilor ridicate, 18 milioane de euro pe an, dar şi din pricină că un alt post sportiv din portofoliul RCS-RDS, Sport.ro, a pus "mâna" pe meciurile din Liga Campionilor (beneficiind de clauza UEFA free-to-air pentru un post cu acoperire naţională).
Astfel, decizia absolut surprinzătoare a celor de la RCS-RDS este de a face "reclamă" şi de a promova pe canalele Digisport transmisiile din Liga Campionilor de pe, teoretic, un post concurent, Sport.ro.
Marţi seară, în timpul emisiunilor de pe Digisport rula un anunţ care "spunea" că telespectatorii pot urmări meciul FC Barcelona - Bayer Leverkusen pe Sport.ro.
De ce a făcut RCS-RDS (Digisport) asta? Pentru ca abonaţii să nu le plece din reţea. Concurenţii de la Telekom au cumpărat drepturile pentru Liga Campionilor şi transmit meciurile pe posturile lor de sport, Dolce Sport.


http://www.realitate...to_1800133.html

Edited by dygey, 30 September 2015 - 17:53.


#6
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015

View Postdjreluk, on 30 septembrie 2015 - 17:21, said:

buna seara, nu stiu cati dintre au observat ca pe canalele rcs rds se citeaza si de face reclama la sport.ro . sa fie oare acest canal SPORT RO cumparat de rcs-rds/ /?

eu cred ca da ,,din moment ce aseara si la digi24 la sport se spunea de fc barcelona ca este televizat pe sport.ro si era amintit si pe scroll la digi24 si digisport3.
Pai Sport.ro nu e post concurent pentru Digisport-uri. Concurenta nu e intre posturi tv, concurenta este intre RCS-RDS si Telekom. RDS-ul a castigat bani cu ajutorul clientilor transferati la ei, in niciun caz cu ajutorul audientelor pe care le faceau meciurile transmise de ei, acum Dolce incearca aceeasi tehnica dar nu stiu cati se vor transfera, eu unul nu o voi face deocamdata. Cei de la UPC sunt pierzatorii acestei competitii.

#7
Johnson01

Johnson01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.01.2015
Pana mai zilele trecute, Pro Tv si Sport.ro dadeau fazele cele mai importante din sport avand ca mereu sursa Dolce Sport. Am ramas suprins sa vad ca la stirile sportive de la Digi 24 & Digi Sport,  se spunea despre meciul Barcelona - Leverkusen va fi transmis de Sport.ro Posted Image

#8
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postdjreluk, on 30 septembrie 2015 - 17:21, said:

buna seara, nu stiu cati dintre au observat ca pe canalele rcs rds se citeaza si de face reclama la sport.ro . sa fie oare acest canal SPORT RO cumparat de rcs-rds/ /?

eu cred ca da ,,din moment ce aseara si la digi24 la sport se spunea de fc barcelona ca este televizat pe sport.ro si era amintit si pe scroll la digi24 si digisport3.
Fiind vb de initatorul topicului imi permit sa fac o mica corectura. Crolul de pe ecran nu e scroll ca la calculator ci crawl.

Edited by underb, 30 September 2015 - 20:30.


#9
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
RDS nu are dece sa cumpere sport.ro e ca si cum ar cumpara NIMIC, ala nu e post de sport nu detine drepturi TV ei fac doar cancan, au un meci din UCL si pe ala il dau cand au ei chef.

Decizia asta a RDS de a face oarecum reclama sport.ro arata intr-un fel disperare adica dupa ce au pierdut drepturile de UPC lumea le-a sarit in cap si ei nu se asteptau la asta, si-au dat seama cat de importante sunt aceste competitii dar a fost prea tarziu.

#10
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Probabil a fost o intelegere comerciala si atat...nimeni nu cumpara pe nimeni. Iti dai sema daca nu ziceau ei nu afla nimeni ca e un meci pe sport.ro. Iar asta de prin presa cu disperarea pentru pierderea drepturilor... cred ca nici nu dorm noaptea de grija. Se stia deja de 1 an, au inceput competitiile pe cine mai mira ca nu transmit ucl.

#11
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
sunt curios daca vedem la stiri la sport.ro sau protv reclama la meciuri de pe digisport...

#12
drag16

drag16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 26.04.2009
A fost doar un anunț ca meciurile din UCL se văd pe sport.ro și în rețeaua digi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate