Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Orange Romania Communications (ex-Telekom) - TV Cablu Digital

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1945 replies to this topic

#181
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012

 dic_star79, on 12 ianuarie 2016 - 14:53, said:

Fiecare optează pentru abonament în funcție de ceea ce îl interesează în grila operatorului respectiv sau de puterea financiară...

Ai dreptate in legatura cu abonamentul in functie de grila operatorului, legat de partea financiara nu, mi se par bani aruncati aiurea (chiar daca ai sau nu putere financiara). Cred ca daca Telekom ar da niste rapoarte in care sa afle numarul de abonamente pe pachete si simple ar avea o mare surpriza. Eu zic ca ar iesi in castig daca ar sti sa isi vanda marfa si separat. In fine, fiecare opteaza pentru ce operator doreste,  avem de unde alege, pana la urma asta este partea cea mai buna a concurentei :)

#182
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

 sorinyki, on 12 ianuarie 2016 - 14:42, said:

Te inseli, exista daca achizitionezi 3 pachete, dar iti lipseste pachetul HD, daca il aveai deja abonamentul tau era de 94, mai vreai 2 doua module CI+  abonamentul era 99 RON, etc.   Pe mine nu ma intereseaza oferta cu 3 pachete, poftim as vrea 2:  televiziune + mobil. Ce primesc in schimb? -  72 ron  numai televiziune  Posted Image. Sa fim seriosi, pai nu e mai bine la RCS cu 28 Ron full + Digi film, e adevarat fara Discovery dar ma lipsesc.

am 25 de canale HD deja in pachetul L. sunt suficiente. celelalte sunt oricum multe de umplutura, la care nu m-as uita vreodata. si am in total trei carduri CI+ deja incluse in pretul de mai sus. am uitat sa le mentionez mai devreme.

#183
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012
Din pachetul L lipsesc Eurosport 1 si 2, National geografic, eu nu le consider de umplutura, astea la prima vedere, posibil sa mai lipseasca si altele interesante dar nu imi bat capul

Edited by sorinyki, 13 January 2016 - 11:59.


#184
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Cu TNT HD m-ar unge la suflet :)

#185
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Așteptam ca nu avem ce face...

#186
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 eddiesor, on 12 ianuarie 2016 - 13:46, said:

la telekom am acum telefonie fixa + televiziune pachet L+HBO + internet cu 83 de lei. la RCS aveam de asemenea telefonie fixa + televiziune+HBO + internet si plateam 89 de lei. exista mereu oferte la telekom, reduceri de abonamente, extraoptiuni gratis, pachete de programe...
Nu stiu ce calculezi tu acolo.

La RCS ai asa: Televiziune Digital 28,06 + HBO Maxpak 13,55 lei + telefonie fixa 1.20 euro (5.5 lei) + internet FL. 300 29 de lei = 76,11 lei. Asa ca sa nu imi zici ca iesi mai ieftin cu Telekom in conditiile in care ai internet de 300 Mbps + HBO Maxpak si HBO GO in 76 de lei.

#187
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

 catalinman, on 13 ianuarie 2016 - 21:18, said:

Nu stiu ce calculezi tu acolo.

La RCS ai asa: Televiziune Digital 28,06 + HBO Maxpak 13,55 lei + telefonie fixa 1.20 euro (5.5 lei) + internet FL. 300 29 de lei = 76,11 lei. Asa ca sa nu imi zici ca iesi mai ieftin cu Telekom in conditiile in care ai internet de 300 Mbps + HBO Maxpak si HBO GO in 76 de lei.

mai pui niste carduri CI+, un decodor, mai pui si sumele dinainte de reducerea TVA si ajungi la cat plateam eu inainte sa plec de la RCS. poate ca ma pacaleau la factura de plateam atat de mult.

#188
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012

 eddiesor, on 14 ianuarie 2016 - 02:33, said:

mai pui niste carduri CI+, un decodor, mai pui si sumele dinainte de reducerea TVA si ajungi la cat plateam eu inainte sa plec de la RCS. poate ca ma pacaleau la factura de plateam atat de mult.


Primul card este 0 ron, al 2 lea este 3 ron, decodor nu ai nevoie   Posted Image

 catalinman, on 13 ianuarie 2016 - 21:18, said:

Nu stiu ce calculezi tu acolo.

La RCS ai asa: Televiziune Digital 28,06 + HBO Maxpak 13,55 lei + telefonie fixa 1.20 euro (5.5 lei) + internet FL. 300 29 de lei = 76,11 lei. Asa ca sa nu imi zici ca iesi mai ieftin cu Telekom in conditiile in care ai internet de 300 Mbps + HBO Maxpak si HBO GO in 76 de lei.


Rcs daca ar cadea la pace cu reprezentati Discovery ar rupe tot pe piata!

Edited by sorinyki, 14 January 2016 - 12:42.


#189
mat77

mat77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.04.2008
Buna seara,

Sunt abonat Telekom din 2009 (pe atunci Romtelecom), iar dupa lungi discutii cu cei de la Telekom (cam 2 ani) si cu asociatia de propRietari si membrii asociatiei, s-a adus FTTH in complexul unde locuiesc (Bucuresti sect. 3) prin montare de canal cablu pe holuri (blocul a fost de la inceput cu UTP si cablu coaxial)

Azi am vorbit cu un agent Telekom despre o noua oferta, tot la insistentele mele, intrucat chiar daca in acest complex sunt 134 de apartamente (in 2009 fostul Romtelecom detinea monopolul in acest complex), nu s-a inghesuit nimeni in a atrage abonatii (ca unii au migrat la RDS si UPC).

Oferta a fost de Televiziune L (IPTV - primul decodor gratuit si TV analogic) + Internet L (FO de 200 Mbps) + Voce 100 = 87 lei, fara alte beneficii sau oferte promotionale. In prezent am Televiziune L ( TV Sat - 3 decodoare) + Internet L (VDSL de 50 Mbps) + Voce 200 + credit de 2 euro = 89 lei.

Petru moment nu am dat acceptul pentru aceasta oferta si a ramas sa fiu sunat joi, 04.02.2016.

Întrebarea mea este daca pot obtine o oferta mai buna decat cea mentionata anterior?
Sincer la cate telefoane am dat si discutii am avut cu Telekom-ul as fi incantat daca as obtine o oferta mai buna. Practic FTTH-ul este in acest complex datorita mie intr-o proportie foarte mare.

O alta intrebare ar fi daca pe langa IPTV si TV analogic, voi prinde si acel numar mic de canale digitale FTA (TV-ul are tuner DVB-C)?

@ Rog pe dic_star79, poate ma poate ajuta cu informatii privind posibilitatea unei oferte mult mai atractive.

Multumesc.

Edited by megafanro, 03 February 2016 - 02:10.


#190
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Numarul de canale digitale e foarte mic pe DVB-C fara un echipament de decodare. La analogic e ok insa.

Totusi, daca nu ai pachetul HD, degeaba ai toata combinatia asta la Telekom. Iti lipsesc cele mai importante : EuroSport 1 HD, Eurosport 2 HD, National Geographic HD, Nat Geo Wild HD, Travel Channel HD, Discovery Showcase HD, Discovery Science HD.

Asa ca ori iti iei si pachetul HD, ori te duci la RCS sau UPC. In plus daca ai mai multe televizoare HD si tu iti iei un singur decodor IPTV, nu rezolvi nimic, DVB-C-ul nu te va ajuta.

(Au si astia o aranjare de posturi de nu-ti vine sa crezi, Nat Geo People e in pachetul S, iar Nat Geo Channel e in pachetul HD, nu mai zic de Acasa care e in M)

Edited by queron, 03 February 2016 - 00:57.


#191
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

 mat77, on 02 februarie 2016 - 23:39, said:

Buna seara,

Sunt abonat Telekom din 2009 (pe atunci Romtelecom), iar dupa lungi discutii cu cei de la Telekom (cam 2 ani) si cu asociatia de propRietari si membrii asociatiei, s-a adus FTTH in complexul unde locuiesc (Bucuresti sect. 3) prin montare de canal cablu pe holuri (blocul a fost de la inceput cu UTP si cablu coaxial)

Azi am vorbit cu un agent Telekom despre o noua oferta, tot la insistentele mele, intrucat chiar daca in acest complex sunt 134 de apartamente (in 2009 fostul Romtelecom detinea monopolul in acest complex), nu s-a inghesuit nimeni in a atrage abonatii (ca unii au migrat la RDS si UPC).

Oferta a fost de Televiziune L (IPTV - primul decodor gratuit si TV analogic) + Internet L (FO de 200 Mbps) + Voce 100 = 87 lei, fara alte beneficii sau oferte promotionale. In prezent am Televiziune L ( TV Sat - 3 decodoare) + Internet L (VDSL de 50 Mbps) + Voce 200 + credit de 2 euro = 89 lei.

Petru moment nu am dat acceptul pentru aceasta oferta si a ramas sa fiu sunat joi, 04.02.2016.

Întrebarea mea este daca pot obtine o oferta mai buna decat cea mentionata anterior?
Sincer la cate telefoane am dat si discutii am avut cu Telekom-ul as fi incantat daca as obtine o oferta mai buna. Practic FTTH-ul este in acest complex datorita mie intr-o proportie foarte mare.

O alta intrebare ar fi daca pe langa IPTV si TV analogic, voi prinde si acel numar mic de canale digitale FTA (TV-ul are tuner DVB-C)?

@ Rog pe dic_star79, poate ma poate ajuta cu informatii privind posibilitatea unei oferte mult mai atractive.

Multumesc.
vezi ca a postat dic_star o oferta pe topicul iptv.

#192
mat77

mat77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.04.2008

 queron, on 03 februarie 2016 - 00:56, said:

Numarul de canale digitale e foarte mic pe DVB-C fara un echipament de decodare. La analogic e ok insa.

Totusi, daca nu ai pachetul HD, degeaba ai toata combinatia asta la Telekom. Iti lipsesc cele mai importante : EuroSport 1 HD, Eurosport 2 HD, National Geographic HD, Nat Geo Wild HD, Travel Channel HD, Discovery Showcase HD, Discovery Science HD.

Asa ca ori iti iei si pachetul HD, ori te duci la RCS sau UPC. In plus daca ai mai multe televizoare HD si tu iti iei un singur decodor IPTV, nu rezolvi nimic, DVB-C-ul nu te va ajuta.

(Au si astia o aranjare de posturi de nu-ti vine sa crezi, Nat Geo People e in pachetul S, iar Nat Geo Channel e in pachetul HD, nu mai zic de Acasa care e in M)

De accord cu tine, insa personal am nevoie de internet stabil si viteza de cel putin 100 Mbps (atat down, cat si up). Uneori trebuie sa lucrez si de acasa, remote, iar pe viteza actuala (50 Mbps download si 12 Mbps upload) nu pot. Am incercat.

RDS nu-mi poate oferii mai mult de 50/60 Mbps (am vecini care ajung la aceasta viteza foarte rar si pe perioada scurta de timp, chiar daca au abonament de 100/200/300 Mbps), in acest complex, deoarce RDS utilizeaza infrastuctura actuala, facuta de dezvoltator, iar cablul UTP existent nu poate fi utilizat la capacitate maxima (calitatea cea mai proasta, cablu este intrerupt Posted Image, cel putin in cazul meu, si sunt fuctionale doar 4 fire din cele 8). Altfel, RDS nu a fost interesat  sa aduca FO pentru o noua infrastructura FTTH. Bineinteles ca acum lucrurile sunt vazute altfel de cei de la RDS (cel putin asa sper): A venit Telekom-ul cu FTTH, o sa vina si ei, dar mai dureaza.

UPC!? Da, grila de programe este ok, insa aceeasi problema: chiar daca ofera o viteza maxima de 500 Mbps download, viteza de uploand nu este mai mare de 25 Mbps. Cat despre abonamentele inferioare, viteza de uploand este mai mica dacat ceea ce am in prezent  .

Aceste aspecte m-au determinat sa "trag tare" de cei de la Telekom, sa revina cu o infrastructura noua pe FO. Si au venit la cat de insistent am fost.

 blondevil, on 03 februarie 2016 - 11:44, said:

vezi ca a postat dic_star o oferta pe topicul iptv.

Multumesc.

#193
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Unde avem FTTH avem oferta promotionala de 1Gb, inclusa in pachetul TV L-Net L-Voce S .

#194
mat77

mat77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.04.2008

 dic_star79, on 03 februarie 2016 - 15:07, said:

Unde avem FTTH avem oferta promotionala de 1Gb, inclusa in pachetul TV L-Net L-Voce S .

La pachetul TV L-Net L-Voce S se poate da promotional pachetul HD in locul internetului de 1 Gb si la ce pret?

Edited by mat77, 03 February 2016 - 15:52.


#195
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Daca reuseste sa iti ofere pachetul HD in loc de internet de 1gbps ai dat lovitura Posted Image , ai cea mai buna oferta de pe piata.

#196
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Există posibilitatea de a avea pentru o perioadă de 12 luni și pachetul HD.

#197
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Atunci tot nu se renteaza, sa incerce sa negocieze cu ei pachetul HD pe toata perioada contractului.

#198
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Nu prea ai ce să negociezi ca nu ești în perioada de retenție ...Ofertele sunt standard și nu ai ce să negociezi , ceea se găsește pe pagină Telekom sun în general pachete 3P sau 4P.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate