Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

DIGI FM.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
5772 replies to this topic

#3817
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Digiefem este postul de suflet al lui Neculae, prin urmare nu e bine sa-l criticam, ca se supara rau, iar la suparare nu stii ce face!
Pentru 36 de ani trebuie sa fii putin mai matur in gandire.

Edited by marsel90, 21 May 2018 - 10:39.


#3818
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
ooo...nicule..
o varsta frumoasa
si noi (eu, daniel zvartos) tot asa suntem 35 ani
salut

#3819
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,893
  • Înscris: 28.11.2006

View Postmarsel90, on 21 mai 2018 - 10:38, said:

Digiefem este postul de suflet al lui Neculae, prin urmare nu e bine sa-l criticam, ca se supara rau, iar la suparare nu stii ce face!
Pentru 36 de ani trebuie sa fii putin mai matur in gandire.
Nicu i-a mai criticat cateodata, dar tu ii critici in mod constant. Sincer, nu stiu care sta mai bine la capitolul maturitate :P

Eu mi-=am mai scris parerea despre ei. Sunt destul de slabi, dar nu catastrofali. Daca ar fi sa le dau o nota, ar fi cam de 6, maxim 7.

#3820
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,893
  • Înscris: 28.11.2006
Azi in autobuzul care ma ducea acasa de la munca se auzea Mandruta. Ca sa vedeti cat respect are acest post pentru ascultatori: a dat cineva mesaj rugandu-i sa mai schimbe muzica (a fost melodia Him & I), si mega-realizatorul a zis ceva de genul: pana nu le invatati pe dinafara, nu le schimbam :ciocan: :death: Cred ca a fost o gluma nereusita de-a lui Balbuta, pentru ca dup-aia a incercat s-o dea la intors cu "mama, ce tampenii pot sa spun" si sa dea vina pe Vulgaris, ca el face playlistul. Dar mai degraba a fost un caz de "gura pacatopsului adevar graieste" :bicycle:

#3821
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,348
  • Înscris: 01.09.2012
Eran azi in Bucuresti prin RATB si in autobuzul 104 se asculta EUROPA FM, chiar nu ma asteptam ca astia sunt deobicei cu ZU

#3822
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Pe Mediaforest toate radiourile sunt monitorizate (Și Digi, și Europa, și Magic și Rock, și RRA), dar în topul pieselor repetate într-o zi doar Europa apare de obicei dintre astea în afară de CHR-uri.

Edited by galatiuser, 22 May 2018 - 21:41.


#3823
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Neculae, deja esti pe langa rau...cum poti sa zice de EFM cand ei intre 9 - 17 nu repeta muzica.

Vii cu site-uri noname...gluma asta de digiefem e chiar naspa frate.

Trebuie vorbit la cenea nene despre gluma asta numita digiefem, sa se puna cu niste amenzi pe ei, chiar propunere de retragere licenta este necesar.
Trebuie data reteaua asta unor oameni capabili sa faca un radio de bun simt, informativ, cu muzica de calitate.
Nu playlist pentru copii...

Vocea lui Manuta suna rau, foarte rau la radio...subiecte alese...de toata jena.

Pufonele, cam ciudat...mai sus ma critici ca imi spun parerea care este negativa despre acest post...ce vad acum, parerea nasoala si a ta cum e ?

Edited by marsel90, 22 May 2018 - 22:09.


#3824
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,893
  • Înscris: 28.11.2006
Eu ii si laud atunci cand e cazul. De exemplu pe partea de stiri n-am ce le reprosa, poate in afara de faptul ca dau stiri inregistrate noaptea.

#3825
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016

View Postmarsel90, on 22 mai 2018 - 21:58, said:

Neculae, deja esti pe langa rau...cum poti sa zice de EFM cand ei intre 9 - 17 nu repeta muzica.

Vii cu site-uri noname...gluma asta de digiefem e chiar naspa frate.

Trebuie vorbit la cenea nene despre gluma asta numita digiefem, sa se puna cu niste amenzi pe ei, chiar propunere de retragere licenta este necesar.
Trebuie data reteaua asta unor oameni capabili sa faca un radio de bun simt, informativ, cu muzica de calitate.
Nu playlist pentru copii...

Vocea lui Manuta suna rau, foarte rau la radio...subiecte alese...de toata jena.

Pufonele, cam ciudat...mai sus ma critici ca imi spun parerea care este negativa despre acest post...ce vad acum, parerea nasoala si a ta cum e ?
De ce nu vrei să înțelegi că nu au cum sa le retragă Licienta și nu au cum să primească amenzi. In acte este POST DE STIRI. Cum am zis și mai sus, de bine, de rău au știri și sunt...medii sa zicem.
Lasa-i să emită linistiti, se pare că au și ei publicul lor. Daca ție, și mie, și lu' pufonel de exemplu nu ne place nu înseamnă că nu le place și altora.

#3826
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013
Ieri la Digi FM nu a fost Doru Oprișan (temporar cred) și Cetin Rașit a fost în locul lui de la 13 la 16.

#3827
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Doru e pasionat de fotografie. Are destule imagini frumoase pe FB și pe blogul său. De asta mai lipsește.

#3828
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
DanT o fi trimis la gigelefem, mixul chiar asa de distorsionat precum se aude pe 105.5 , 100.7 si 94.3 in seara asta ?
Dorel tehnicul lui gigelefem iar doarme !
Ce DJ o fi asta DanT, mixeaza de rahat, inclusiv voce peste voce...gicule gicule Posted Image

Edited by marsel90, 26 May 2018 - 20:12.


#3829
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Observ ca de ceva timp 91.8 Bacau se aude mai bine, nici deviatia nu mai e asa marita. La iesirea din Roman spre Iasi / Suceava se poate prinde si 91.9 KISS FM langa el. De altfel si in Bacau sunt locuri unde am curat 92.0.

#3830
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Dan Teodorescu nu prea le are cu mixatul, e la început în carieră, la butoane în emisie se descurcă dar la mixat nu prea.

Da, și 90, și 92, și pe online se aude un pic cam tare în seara asta.

#3831
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Petrecerea lui DanT..Posted Image Posted Image Posted Image niste incepatori, ii ajuta tehnologia...Posted Image Posted Image Posted Image daca trebuia sa puna manual melodiile beat pe beat era distrugere, asa o face softul in locul lor...Posted Image
Incredibil, este fara cuvinte, sa aud un asemenea mix, au resit sa distruga orice gust de muzica, (aceasta combinatie de melodii care nu au legatura una cu alta), orice concept despre mixuri, munca marilor DeeJay, la astia este incredibila prostia impinsa la rang de virtute !

E clar, acest digiefem este creat special pentru a spala creiere...Posted Image Posted Image

[ https://s33.postimg.cc/memiywzun/idiot.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marsel90, 26 May 2018 - 21:28.


#3832
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Măcar au pus-o la o oră târzie... Emisiunea e doar găzduită de DigiFM, e susținută de Ciuc.

Edited by galatiuser, 26 May 2018 - 22:25.


#3833
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013

View Postgalatiuser, on 26 mai 2018 - 14:42, said:

Doru e pasionat de fotografie. Are destule imagini frumoase pe FB și pe blogul său. De asta mai lipsește.
Frumos...

#3834
undante

undante

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2018
Salutare,
Dan Teodorescu este numele meu si am citit cu atentie toate postarile voastre referitoare la radio, la mine dar si la colegii mei.
Multi in locul meu, ar fi stat in banca lor, dar eu nu pot ramane indiferent.
Din respect pentru voi, ascultatorii, din respect pentru meserie dar si din dorinta de a face lucrurile mai bine, am ales sa ma alatur acestui forum.
In cele ce urmeaza, as fi interesat sa aflu, dincolo de injuraturi sau vorbe care descurajeaza si lucruri argumentate, constructive.
Va spun deschis, nu mi-a fost deloc usor sa citesc unele postari legate de mine.....
De retinut ca nu nu mi-a pus cineva o consola in brate fix ieri si m-a facut DJ peste noapte. Sunt in breasla din 1994 si zic eu, am multumit clientii a peste 100 de cluburi, discoteci, beach-baruri, pub-uri, petreceri private in care am fost rezident sau invitat in peste 23 de ani de activitate; am facut mixuri si cu banda magnetica, foarfeca si scociul, am facut mixuri si cu povestile lui Creanga de pe vinil, dar asta nu ma face cu nimic mai bun in munca mea din radio. Aici, e cu totul alta experienta; la radio reactiile le primesti dupa, te reglezi in timp, pe cand in club totul e in timp real.
Si oricum ar fi, nu ma astept sa multumesc pe toata lumea, nimeni nu poate.
Trebuie sa stiti ca multe dintre variantele pieselor pe care le auziti in seturile de pe DigiFm sunt unice, nu le veti mai auzi in alte parti; asta pentru ca muncesc foarte mult, zilnic, sa remixez, sa personalizez aceste piese pentru DigiFm si ascultatorii sai.
Legat de sunet, chiar si portiunile mai ridicate ca volum, acolo unde se suprapun mai multe track-uri, sunt sub 0 db, asta ca sa eliminam problema distorsului sesizat pe emisie.
Legat de piese, intr-adevar mixurile sunt foarte "colorate", nu merg pe reprize de un anume gen, sunt si piese vechi si piese noi, destul de multe alese si mixate "in gama" si poate unii stramba din nas daca aud un remix, de exemplu, reggaeton la Queen :)
Ca sa nu poluez prea mult forumul cu acest subiect, va las pe voi sa-mi punctati anumite probleme, nemultumiri, aici sau prin mesaj privat, sunt sigur ca lucrurile vor fi mai bune pe viitor si vom avea de invatat unii de la altii.
Apropos, nu-mi plac comparatiile de genul "ala e mai bun sau ala e mai prost"; in materie de muzica si DJ se discuta doar despre gusturi.
Poate pe langa 10 injuraturi, gasesc ratacit si un "bravo", avand in vedere interesul subsemnatului pentru calitate dar si pentru volumul mare de munca depus la realizarea acelor seturi.
Chiar e munca!
Va salut,

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate