Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Noutăți, informații și discuții despre posturi TV din Italia.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
621 replies to this topic

#451
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Modificările din distribuția Rai au început în primele ore de după miezul nopții de 14 decembrie 2021, conform parabola.cz: distribuția SD pe frecvența 10992 a televiziunilor Rai 4, Rai 5, Rai Movie, Rai Scuola, Rai Gulp, Rai Sport, Rai Storia, Rai Premium, Rai Yoyo și Rai News 24 a fost oprită. Oprirea distribuției în MPEG-2 / SD a acestor televiziuni a făcut posibilă mutarea unor televiziuni RAI de pe alte frecvențe. Astfel, televiziunile Rai Storia HD, Rai Premium HD și Rai Scuola HD au fost mutate de pe frecvența 11013 pe frecvența de 10992. Pe frecvența 11013 a intrat televiziunea Rai Sport + HD (inițial 11766 GHz).

Principala noutate a Rai pentru telespectatorii fără carduri de acces și module TivúSat, inclusiv din România, este transmisia la liber a televiziunilor principale Rai 1 HD, Rai 2 HD, Rai 3 HD și a programelor de știri Rai News 24 HD. Programele sunt distribuite gratuit (FTA) și nu este nevoie de card de acces sau abonament pentru a le recepționa. De remarcat că, așa cum a fost (și este încă este) situația versiunilor în rezoluție SD, transmisiile Rai 1 HD, Rai 2 HD și Rai 3 HD vor fi în mare măsură necriptate, dar unele programe (în special filme cu drept de difuzare doar pe teritoriul italian, precum și unele programe sportive) ar putea fi codificate.
Cum să aflați ce emisiuni Rai vor fi criptate? Rai publică în mod regulat o listă de programe pentru săptămâna următoare, cu actualizări în fiecare duminică, pe teletext, la pagina 517 (online la http://www.servizitelevideo.rai.it).
Principalele stații Rai 1, Rai 2 și Rai 3 au fost până acum gratuite în SD (cu unele programe codificate). Însă modulația HD a fost criptată permanent și disponibilă numai cu cardul de acces TivúSat.
Trecerea la difuzarea HD gratuită a televiziunilor Rai menționate aduce și o veste mai puțin favorabilă. Posturile Rai Gulp HD și Rai Sport HD vor fi codificate permanent și vor fi accesibile doar cu cardul TivúSat. Posturile nu mai intră în categoria Rai Com și nu mai sunt destinate telespectatorilor străini. Versiunile SD originale care au fost oprite astăzi au avut acorduri de liber schimb. Rai Sport + în SD a difuzat unele programe în mod codificat, din cauza restricțiilor privind drepturile de difuzare (asemănător cu situația televiziunilor Rai 1, Rai 2 și Rai 3).

https://www.hdsateli...ai-news-hd.html

#452
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Momentan RAI Gulp HD este FTA.

Sunt probleme cu codificarea, inca se lucrează.

#453
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Virgin Radio TV a intrat pe Eutelsat Hot Bird 13E (13° E), momentan emite doar o imagine cu sigla.
https://satkurier.pl...aca-na-13e.html

#454
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

 IceCoolExtreme, on 14 decembrie 2021 - 14:30, said:

Modificările din distribuția Rai au început în primele ore de după miezul nopții de 14 decembrie 2021, conform parabola.cz: distribuția SD pe frecvența 10992 a televiziunilor Rai 4, Rai 5, Rai Movie, Rai Scuola, Rai Gulp, Rai Sport, Rai Storia, Rai Premium, Rai Yoyo și Rai News 24 a fost oprită. Oprirea distribuției în MPEG-2 / SD a acestor televiziuni a făcut posibilă mutarea unor televiziuni RAI de pe alte frecvențe. Astfel, televiziunile Rai Storia HD, Rai Premium HD și Rai Scuola HD au fost mutate de pe frecvența 11013 pe frecvența de 10992. Pe frecvența 11013 a intrat televiziunea Rai Sport + HD (inițial 11766 GHz).

Principala noutate a Rai pentru telespectatorii fără carduri de acces și module TivúSat, inclusiv din România, este transmisia la liber a televiziunilor principale Rai 1 HD, Rai 2 HD, Rai 3 HD și a programelor de știri Rai News 24 HD. Programele sunt distribuite gratuit (FTA) și nu este nevoie de card de acces sau abonament pentru a le recepționa. De remarcat că, așa cum a fost (și este încă este) situația versiunilor în rezoluție SD, transmisiile Rai 1 HD, Rai 2 HD și Rai 3 HD vor fi în mare măsură necriptate, dar unele programe (în special filme cu drept de difuzare doar pe teritoriul italian, precum și unele programe sportive) ar putea fi codificate.
Cum să aflați ce emisiuni Rai vor fi criptate? Rai publică în mod regulat o listă de programe pentru săptămâna următoare, cu actualizări în fiecare duminică, pe teletext, la pagina 517 (online la http://www.servizitelevideo.rai.it).
Principalele stații Rai 1, Rai 2 și Rai 3 au fost până acum gratuite în SD (cu unele programe codificate). Însă modulația HD a fost criptată permanent și disponibilă numai cu cardul de acces TivúSat.
Trecerea la difuzarea HD gratuită a televiziunilor Rai menționate aduce și o veste mai puțin favorabilă. Posturile Rai Gulp HD și Rai Sport HD vor fi codificate permanent și vor fi accesibile doar cu cardul TivúSat. Posturile nu mai intră în categoria Rai Com și nu mai sunt destinate telespectatorilor străini. Versiunile SD originale care au fost oprite astăzi au avut acorduri de liber schimb. Rai Sport + în SD a difuzat unele programe în mod codificat, din cauza restricțiilor privind drepturile de difuzare (asemănător cu situația televiziunilor Rai 1, Rai 2 și Rai 3).

https://www.hdsateli...ai-news-hd.html
Să dea Dumnezeu să avem la Vodafone și Digi Rai 1 HD și Rai 3 HD.

#455
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
A intrat la iNES, Rai News 24 in format HD

#456
takecare

takecare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2007
salutare. nu stiu daca intreb unde trebuie, sa ma scuzati.
dintre canalele rai, pe digi am in grila doar rai1. cred ca ar trebui sa am si rai3 cel putin. oare ce ar trebui sa fac?

#457
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
Off:
Întrebarea e: ce infrastructură folosești? Cablu sau DTH? Ca să știm cum te putem ajuta. Ai încercat să faci o rescanare a grilei?

Edited by Cosmin_Andrei, 19 December 2021 - 18:30.


#458
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004

 Cosmin_Andrei, on 19 decembrie 2021 - 18:26, said:

Off:
Întrebarea e: ce infrastructură folosești? Cablu sau DTH? Ca să știm cum te putem ajuta. Ai încercat să faci o rescanare a grilei?
Tu ai RAI 1 pe DTH la Digi? Posted Image
@takecare: da, trebuie sa ai si RAI 3. Adica, in Bucuresti este.

Edited by isr2002, 19 December 2021 - 18:42.


#459
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017

 takecare, on 19 decembrie 2021 - 18:16, said:

salutare. nu stiu daca intreb unde trebuie, sa ma scuzati.
dintre canalele rai, pe digi am in grila doar rai1. cred ca ar trebui sa am si rai3 cel putin. oare ce ar trebui sa fac?

Rai 1 e in toata tara la Digi. Rai 3 nu e in Transilvania.

#460
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

 ronuquet, on 19 decembrie 2021 - 18:58, said:

Rai 1 e in toata tara la Digi. Rai 3 nu e in Transilvania.
Nici în Moldova nu e Rai 3 , doar prin Sud mai e , atât.

#461
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Eu am si am avut mereu Rai 3 in Iasi.

#462
viogeny

viogeny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 27.11.2010
Eu am și am avut în Neamț.

#463
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,861
  • Înscris: 11.01.2006
RAI 2 de ce nu este?De ce nu avem mai multe programe straine pe cablu ca in alte tari,bulgari,rusi,sarbi etc?

#464
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Rai 2 are continutul criptat in majoritatea timpului. Intradevar Rai News 24 sau Mediaset Italia International ar fi trebuit sa fie.

#465
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Mediaset Italia e criptat 24/24.

#466
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Ma refer la canalul intenational care a fost in grila Ines.

#467
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Pe TivuSat din 29 decembrie 2021, Canale 5 va fi difuzat doar in format HD, acum fiind difuzat in ambele versiuni SD/HD https://www.parabola...pokracuje-v-hd/

#468
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Canalul de teleshopping GM 24 a revenit pe satelit https://canalisat.altervista.org/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate