Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Apartament in Gvitown

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
LaviniaFlorea

LaviniaFlorea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.08.2015
Buna ziua, vreau sa imi cumpar un apartament, Ce stiti despre Gvitown?
Sunt de incredere?

#2
diskem

diskem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2009
Salut, ai idee cam la ce pret ajunge un apartament cu 3 camere la acestia?

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Stiu ca ar trebui sa-l dea afara pe ala ce se ocupa de branding.
GViTown e o combinatie intre Gindi Group, Calea Vitan, si Town, si suna de tot rahatul.

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

 Mizu, on 18 august 2015 - 16:23, said:

Stiu ca ar trebui sa-l dea afara pe ala ce se ocupa de branding.
GViTown e o combinatie intre Gindi Group, Calea Vitan, si Town, si suna de tot rahatul.

bine ca nu i-au spus "V(it)a(n)Gin(di) Town"...dar nici mult n-o sa treaca pana o sa-i vina unuia ideea sa-l porecleasca asa...

#5
LaviniaFlorea

LaviniaFlorea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.08.2015
La preturi m-am uitat pe site, nu am reusit sa ajung la ei.

uite aici   www.gvitown.ro

:-??

Edited by LaviniaFlorea, 18 August 2015 - 16:33.


#6
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
Pare teapa, avand in vedere ca toate bucatariile sunt in living, inclusiv la garsoniere. Suprafetele apartamentelor sunt mici si sunt valorile pentru cele construite!
Blocurile sunt construite sau acum se lucreaza la ele? Nu apar poze reale nicaieri.

Cat e intretinerea aici (cu paza, administrare si restul de lucruri) pentru un apartament cu 3 camere? Semnezi cumva cu ei contract de administrare si mentenanta pe 3/5/10 ani?

Baietii uita sa precizeze pe site la capitolul "succesuri" ca Danya Cebus LTD este constructorul care a "lucrat" si la Planorama (vezi insolventa si teapa data cumparatorilor de dezvoltator). Au lucrat atat de bine incat la primul bloc nu au resit sa primeasca avizele de functionare.

#7
diskem

diskem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2009

 LaviniaFlorea, on 18 august 2015 - 16:28, said:

La preturi m-am uitat pe site, nu am reusit sa ajung la ei.

uite aici   www.gvitown.ro

:-??

Mersi, intrasem pe un link dupa o cautare pe google si era o pagina cu nu stiu ce oferta si nu reuseam sa vad preturile

#8
Ioanacristian

Ioanacristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.08.2015

 tartorul, on 18 august 2015 - 16:33, said:

Pare teapa, avand in vedere ca toate bucatariile sunt in living, inclusiv la garsoniere. Suprafetele apartamentelor sunt mici si sunt valorile pentru cele construite!
Blocurile sunt construite sau acum se lucreaza la ele? Nu apar poze reale nicaieri.

Cat e intretinerea aici (cu paza, administrare si restul de lucruri) pentru un apartament cu 3 camere? Semnezi cumva cu ei contract de administrare si mentenanta pe 3/5/10 ani?

Baietii uita sa precizeze pe site la capitolul "succesuri" ca Danya Cebus LTD este constructorul care a "lucrat" si la Planorama (vezi insolventa si teapa data cumparatorilor de dezvoltator). Au lucrat atat de bine incat la primul bloc nu au resit sa primeasca avizele de functionare.


Nu stiu ce sa zic....eu personal am fost acolo la vizionare si oamenii au bagat bani multi in showroom .Nu am vazut apartamentele , erau la etajul 1 acum 2 luni, dar au un apartament showroom de prezentare, fainut  si saptamana trecuta am trecut pe acolo si au ajuns pe la 4.Ce mi s-a parut misto este ca totul este numai  din beton.Da bucatariile sunt deschise , dar nu stiu de ce peste tot sunt asa, bine ei iti ziceau ca le poti inchide .

Oricum te urmaresc peste tot pe net...

#9
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Nu le-as da 86k euro pe 84 mp construiti in veci. Si intr-o zona proasta, plina de ciori, in boscheti. Eu unul as prefera sa-mi fac o casa mai la margine, dar o fac in regula, chiar daca ies putin mai scump in final.

P.S. : Astia care v-ati facut conturi doar ca sa faceti reclama la mizeria asta, e pentru voi: Posted Image

Edited by Yukoto, 18 August 2015 - 16:53.


#10
OmulZuz

OmulZuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.08.2015
Cu 84.000 euro îți cumperi o casă decentă. :D

#11
fly_jump

fly_jump

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2008

 Ioanacristian, on 18 august 2015 - 16:48, said:



Nu stiu ce sa zic....eu personal am fost acolo la vizionare si oamenii au bagat bani multi in showroom .Nu am vazut apartamentele , erau la etajul 1 acum 2 luni, dar au un apartament showroom de prezentare, fainut  si saptamana trecuta am trecut pe acolo si au ajuns pe la 4.


Investitia in showroom este facuta pentru impresia artistica ...

#12
LaviniaFlorea

LaviniaFlorea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.08.2015
Cred ca o sa ma duc direct acolo sa vad cu ochii mei. Vreau sa imi iau o garsoniera si sa stiu pe ce dau banii.

#13
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,832
  • Înscris: 01.09.2006
Nu este permisa folosirea de clone.
Ioanacristian - suspendare permanenta
LaviniaFlorea - suspendare 15 zile

#14
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
lasati agentiiii sa vanda:))))
cum se interesau nebunii de proiect :))))

#15
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Tare imi e teama ca la un cutremur maricel blocurile astea noi, frumusetile astea ridicate cu in mare graba or sa cada inaintea celor facute mai devreme de '77

Edited by eStev, 18 August 2015 - 22:05.


#16
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Da, eu de asta zic, mai bine o casuta mica si sigura mai la margine, decat un apartament nesigur si la supra pret.

#17
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 Bebe_miezu, on 18 august 2015 - 18:57, said:

lasati agentiiii sa vanda:))))
cum se interesau nebunii de proiect Posted Image)))

Se duce naibii si netul asta,peste tot vezi numai reclama mascata

#18
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006

 eStev, on 18 august 2015 - 22:05, said:

Tare imi e teama ca la un cutremur maricel blocurile astea noi, frumusetile astea ridicate cu in mare graba or sa cada inaintea celor facute mai devreme de '77

Nu cred ca vor cadea neaparat, dar nici bine nu o sa le fie (structura de rezistenta ar putea fi afectata destul de serios).

Oricum, strict dintre <1977 si 2015, as alege bloc din 2015.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate