Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Samsung Galaxy J5

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1799 replies to this topic

#55
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Eu am dual sim.gold.merge excelent in afara de problema cu viberul.bateria tine f mult in comparatie cu alte telefoane.ma enerveaza ca n are led de notificare.

#56
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
Stie cineva cum pot reveni la versiunea veche de soft. Update-ul mi-a scazut durata de viata a bateriei. Eram obisnuit cu 3-4 zile plus minim 5-6 ore de ecran. Acum 2 zile si 4h ecran. Aceleasi conditii si aplicatii. Am facut si factory restore dar nu ajuta.

#57
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Are cumva.pe undeva.vreun program de curatare...(kill apps),?stie cineva?

#58
CosminTopline

CosminTopline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2009
Are smart manager, de acolo poti da golire memorie RAM, stergerea cache-ului aplicatiilor..

#59
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Cosmin ai probleme cu viberul?dupa ce se blocheaza ecranul.nu.mai.primesc mesaje sau apeluri.doar daca intru in aplicatir vad ca am fost apelat sau am mesaj.stii vrro rezolvare?

#60
CosminTopline

CosminTopline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2009
Nu folosesc viber, uita-te totusi prin setari, poate ii dai de cap

#61
simicasi66

simicasi66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2008
are cineva un igo care sa functioneze pe acest telefon?Ma chinui de vreo 2 zile si imi trebuie in curand!

#62
Vyrgyl93

Vyrgyl93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 09.11.2012

View Postsimicasi66, on 03 decembrie 2015 - 21:03, said:

are cineva un igo care sa functioneze pe acest telefon?Ma chinui de vreo 2 zile si imi trebuie in curand!
Eu am luat harta Romaniei pe Google Maps (pe bucati) , in modul offline (ocupa cam 600-650MB toate bucatile din harta) si functioneaza perfect in modul offline. Nu mai este nevoie de iGO sau alte aplicatii pentru navigare, deoarece au introdus cei de la google acest "Mod Offline" pentru Maps si il actualizezi cu wifi cand apare cate ceva nou (ca sa nu papi MB de la net)

Edited by Vyrgyl93, 03 December 2015 - 21:27.


#63
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Chiar nu are nimeni viber instalat pe acest telefon?

#64
simicasi66

simicasi66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2008
Multumesc! Am rezolvat.IGO Primo 9.6.29.404739,urmeaza teste in teren

#65
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Buna,

De o ora am primit si eu telefonul. Pana la urma pe negru de la Orange prin portare cu 0 lei,la Me 14.

Inca nu stiu daca e codat dar eu asa stiu ca nu se decodeaza gratis numai daca e luat la liber.

Am instalat aplicatia phone Info,care scrie ca e fabricat in China. Samsung are si acolo fabrica?

#66
Vyrgyl93

Vyrgyl93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 09.11.2012

View Postfarockhcm, on 08 decembrie 2015 - 15:00, said:

Buna,

De o ora am primit si eu telefonul. Pana la urma pe negru de la Orange prin portare cu 0 lei,la Me 14.

Inca nu stiu daca e codat dar eu asa stiu ca nu se decodeaza gratis numai daca e luat la liber.

Am instalat aplicatia phone Info,care scrie ca e fabricat in China. Samsung are si acolo fabrica?

Si eu tot cu Me 14 l-am luat pe 1 Dec,  iar tanti de acolo mi-a spus ca e decodat.  Inca nu am cartela din alta retea sa incerc sa o bag in el, dar asa mi-a spus...
Pe contul Orange, de pe site, o decodare , zic ei, ca ar fi in jur de 400 si ceva de lei (te pune sa introduci IMEI-ul si iti spune suma).
Tot din China zice si al meu cu acea aplicatie

#67
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Buna,

Am incercat acum cu o cartela Digi si merge deci nu e codat pe Orange.

#68
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
O saptamana am avut S6 de la un amic care avea nevoie de un tf necodat (j5 e liber de retea chiar si cumparat la abonament orange) pt roaming cu o cartela vodafone. Vreau sa spun ca in afara de camera foto nu merita schimbul cu S6. Autonomia e la jumatate..adica maxim 1 zi in aceleasi conditii de utilizare cu j5. Mai urat e ca si semnalul pe S6 e mai prost decat la J5 pierzand reteaua de mai multe ori in aceleasi locuri unde cu J5 nu aveam probleme. Ecranul e la fel dpmdv.

#69
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
J5 e un telefon decent cu care iti faci treaba dar intre el si S6 e diferenta mare la mai toate capitolele, ecran, camera, procesor, memorie, constructie... etc.

#70
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
Diferenta e mare la baterie si semnal in favoarea J5. La celelalte capitole nu e diferenta mare in fav S6, doar la camera da.. e mare. Se misca la fel dpmdv. Ecranul afiseaza mai bine albul la J5 si e mai luminos decat s6. Nu imi trebuie mai mult de 720p. S6 are degeaba rezolutia aia. La lupa se vede diferenta da.
Ca sa nu par exagerat, tinand cont ca J5 costa 1000 lei S6 ar trebui sa fie 1400.

Edited by Dan_, 10 December 2015 - 19:45.


#71
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Totusi S6 Edge arata mai bine...dar e prea mare diferenta de pret.

#72
enegeorgean94

enegeorgean94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2015
Buna ziua miam achizitionat acum 3 zile Samsung j5 de 8 gb single sim loat la abonament la Germanos..Este un telefon farte bun isi merita bani.. se comporta excelent ruleaza impecabil pe internet pozele le face destul de bine .. face pozele bine si cu blitu la camera secundara nopatea.., bateria ma tine 2 zile la el folosit normal vb la telefon si din cand in cand pe wfi.
Vil recomand sa vil loati cu incredere este un telefon reusit

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate