Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

SEO - Descriere pentru pagină

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015
Salut.

Ce descriere ar trebui sa conțină metatag-ul description pentru pagini ca autentificare, înregistrare, recuperare parolă ?

Oare e greșit să pun în description ce este și în title ? Sau ar trebi pus ceva în plus ?

E tag-ul pentru descrierea paginii, e clar, dar ce să scriu ? "Asta e pagina de înregistrare, așa că i-a și te înregistrează. Doar scriind baliverne aici pagina asta poate avea o descriere."

Deci ?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Poti pune in meta descr, ce ai in title, dar e de dorit sa ai mai multe cuvinte in descriere.

oricum, paginile de login nu prea conteaza in search...

#3
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015

View PostAdm, on 17 august 2015 - 19:01, said:

Poti pune in meta descr, ce ai in title, dar e de dorit sa ai mai multe cuvinte in descriere.
oricum, paginile de login nu prea conteaza in search...
Am înţeles, mulţumesc frumos.

#4
luciion

luciion

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 162
  • Înscris: 13.08.2015
Nici eu nu as pierde timp sa adaug vreo descriere paginii de log-in sau de recuperare a parolei

#5
sorin75a

sorin75a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.09.2015

View Postandrei_1234567890, on 17 august 2015 - 18:04, said:

Salut.

Ce descriere ar trebui sa conţină metatag-ul description pentru pagini ca autentificare, înregistrare, recuperare parolă ?

Oare e greşit să pun în description ce este şi în title ? Sau ar trebi pus ceva în plus ?

E tag-ul pentru descrierea paginii, e clar, dar ce să scriu ? "Asta e pagina de înregistrare, aşa că i-a şi te înregistrează. Doar scriind baliverne aici pagina asta poate avea o descriere."

Deci ?
Andrei, de ce ai vrea ca cineva sa gaseasca in cautarile google paginile astea? Nu mi-as pierde timpul cu optimizarea lor.

#6
lupanu1

lupanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 30.05.2008
Eu iti sugerez ca la pagina respectiva sa dai disallow. Iar linkurile interne (cele catre paginile autentificare, recuperare parola, inregistrare) sa fie cu relatia nofollow.

Edited by lupanu1, 18 October 2015 - 19:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate