Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 

Ajutor cu masina cumparata din UK

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
@don_danielo: Omu' a gresit putin titlul topicului, cred ca era vorba de masina cumparata IN UK. Este rezident, munceste in UK si tocmai si-a luat masina; cel putin asa se intelege.

#20
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
Si daca nu il am ce se int

Da miam luat si am cerut o parere

#21
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 don_dannielo, on 15 august 2015 - 12:47, said:

Daca-ti cumperi masina din UK nu meriti ajutat.

Asta e maximul scos de IQ-ul tau? Poate omul are un necaz in familie sau are concediul rezervat din timp....Ce legatura are tara de unde si-ar cumpara masina? O cumpara pe banii tai? De unde ai vrea sa-si cumpere masina,sa cumpere ceva jaf ce-l vinzi tu,atunci ar fi ok,ar merita ajutat?

#22
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
Asa e adi cu banii ce iam dat aici pe o vectra c din ,07 in romania imi luam dacie sa inteleg ca pot pleca fara probleme?

#23
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 madalinbalan, on 15 august 2015 - 14:19, said:

Asa e adi cu banii ce iam dat aici pe o vectra c din ,07 in romania imi luam dacie sa inteleg ca pot pleca fara probleme?

Daca ai nevoie sa pleci,pleaca,doar sa ai la tine permisul,ceritficatul de la asigurare si cel de la MOT.

#24
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
Da am astea mersi mult esti un baiat de nota 10

#25
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 madalinbalan, on 15 august 2015 - 14:30, said:

Da am astea mersi mult esti un baiat de nota 10

Si daca o sa te opreasca undeva,asta e, o sa stai un pic mai mult pana verifica masina.Am avut si eu un drum de Ro din Irl si am uitat permisul acasa.La Nadlac l-au cerut si cum nu-l aveam m-au tinut vreo 40 de minute sa verifice.

#26
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
Da. Mersi multvo sa te anunt cand ajung acasa;) ce zici sa ies prin oradea. Sau arad,?

#27
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 madalinbalan, on 15 august 2015 - 15:00, said:

Da. Mersi multvo sa te anunt cand ajung acasa;) ce zici sa ies prin oradea. Sau arad,?

Daca vrei parerea mea,Turnu.E pustie vama si oameni parca normali.

#28
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
Scuze nam inteles pe unde,?

Scuze nam inteles pe unde,?

#29
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 madalinbalan, on 15 august 2015 - 20:26, said:

Scuze nam inteles pe unde,?

Scuze nam inteles pe unde,?

Vama Turnu sau vama Varsand,ambele in jud Arad

#30
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
Aha, multumesc. Nu stiu pt ca nu am iesit niciodata prin Arad.

#31
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 ady_77, on 15 august 2015 - 14:13, said:


Asta e maximul scos de IQ-ul tau? Poate omul are un necaz in familie sau are concediul rezervat din timp....Ce legatura are tara de unde si-ar cumpara masina? O cumpara pe banii tai? De unde ai vrea sa-si cumpere masina,sa cumpere ceva jaf ce-l vinzi tu,atunci ar fi ok,ar merita ajutat?

 madalinbalan, on 15 august 2015 - 14:19, said:

Asa e adi cu banii ce iam dat aici pe o vectra c din ,07 in romania imi luam dacie sa inteleg ca pot pleca fara probleme?

corect ady :P pentru ca e plina anglia de romani , rezidenti acolo, mari fani ai loganului, care vor sa vina acasa. Nu e evident ca isi ia masina ca sa o foloseasca in romania? Cum sunt vazuti in irlanda cei ce conduc zi de zi cu volan pe partea stanga?Si cat sunt de tolerati ,mai ales in regiuni fara prea multe autostrazi?

#32
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 vanitty, on 15 august 2015 - 21:08, said:


corect ady Posted Image pentru ca e plina anglia de romani , rezidenti acolo, mari fani ai loganului, care vor sa vina acasa. Nu e evident ca isi ia masina ca sa o foloseasca in romania? Cum sunt vazuti in irlanda cei ce conduc zi de zi cu volan pe partea stanga?Si cat sunt de tolerati ,mai ales in regiuni fara prea multe autostrazi?

Ce conteaza ce face omul? Cere o informatie,daca pot il ajut daca nu ,macar nu-l incurc.Ce legatura are cu ce o sa faca el cu masina.E treaba lui,banii lui,viata lui.
Sunt si in Irlanda masini cu volan pe stanga dar nu se isterizeaza nimeni pentru asta.Si nu cred ca e treba nimanui ce masina si pe ce parte e volanul.Unii si-au adus aici masinile din Ro si dupa o vreme le-au inmatriculat,fara sa fie nici o problema.Insa romanul nu poate dormi de grija altuia....Eu cand am adus masina in Ro se mai gasea cate un muritor de foame si fara bani de tigari in buzunar sa bage de vina ca e volanul pe dreapta,Da asa o fi,insa el nu -si permitea nici bicicleta de rupt in cur ce era,nu masina ce valora cat o casa buna,cu tot cu volanul ei pe dreapta...

#33
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
Nu ady toti care nu isi permit sau care nu sunt capabilisa conduca cu volan pe dreapta au de comentat ba ca e volanul gresit ba ca nu ai vizibilitate .dar cn e sofer conduce si cu volanul in portbagaj:)))))

#34
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 ady_77, on 15 august 2015 - 21:19, said:


Ce conteaza ce face omul? Cere o informatie,daca pot il ajut daca nu ,macar nu-l incurc.Ce legatura are cu ce o sa faca el cu masina.E treaba lui,banii lui,viata lui.
Sunt si in Irlanda masini cu volan pe stanga dar nu se isterizeaza nimeni pentru asta.Si nu cred ca e treba nimanui ce masina si pe ce parte e volanul.Unii si-au adus aici masinile din Ro si dupa o vreme le-au inmatriculat,fara sa fie nici o problema.Insa romanul nu poate dormi de grija altuia....Eu cand am adus masina in Ro se mai gasea cate un muritor de foame si fara bani de tigari in buzunar sa bage de vina ca e volanul pe dreapta,Da asa o fi,insa el nu -si permitea nici bicicleta de rupt in cur ce era,nu masina ce valora cat o casa buna,cu tot cu volanul ei pe dreapta...

da bre.. nu e treaba nimanui. Pana face un accident.

#35
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 vanitty, on 15 august 2015 - 22:18, said:

da bre.. nu e treaba nimanui. Pana face un accident.

Da,ca cu alea cu volan pe stanga nu se fac accidente....te pomenesti ca sutele de accidente pe zi din Ro sunt facute cu masini cu volan pe dreapta...

#36
madalinbalan

madalinbalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.08.2015
:))))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate