Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Xiaomi Redmi Note 2

- - - - -
  • Please log in to reply
9326 replies to this topic

#9163
arcibal

arcibal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 09.01.2007

View Postbobo70, on 31 ianuarie 2018 - 09:45, said:


Bateriile LiIon si LiPolimer se incarca la capacitatea maxima dupa 3-4 incarcari/descarcari, asa ca sunt sanse mari ca dupa cateva zile telefonul sa aiba o autonomie semnificativ mai buna.
Am citit și eu asta și sper sa se întâmple...

#9164
Johny69

Johny69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 15.05.2006

View Postm3rishor, on 30 ianuarie 2018 - 06:52, said:

l-am pus și eu, gama completa cu xposed. pare ok. dar urât cu spume!
Se comporta foarte bine cu bateria de SN3, cu toate că are uzură. Ca în vremurile bune ale telefonului.
Salut, referitor la Global beta 8.1.25, spune-mi te rog cum l-ai instalat, cu fastboot sau cum? Se poate si cu twrp? Acum merg cu 7.12.21 (xiaomi.eu), dar dupa cum ai mentionat, EOL... Asa ca vrand-nevrand o sa trec la global si eu. Cand am trecut de la stabil la developer a mers perfect cu twpr.
Multumesc mult!

#9165
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Din twrp. Dar am dat wipe și la data(nu doar dalvik și cache), dădea erori,desigur. Xiaomi.eu e bazat pe China, globalul e altceva. Eu mare lucru în afară de Clash Royale nu am pe el :) xposed pt Deep battery saver (meteahna mtk sa nu intre uneori în sleep mode, asta îl forțează, sub 2% peste noapte, de regulă 1 sau deloc dacă era full încărcat - pierde el că apare 99% repede). Numai că stă blocat la regiune pe China, nu vrea altceva... Posibil după update în câteva săptămâni să apară și celelalte țări, ei mai fac de-astea.
Mno, eu nu sunt dispus sa mai bag bani într-o baterie daca nu îl mai folosesc...adaptez alta :) dispun de cunoștințele și uneltele necesare la o adică

Edited by m3rishor, 31 January 2018 - 22:46.


#9166
Johny69

Johny69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 15.05.2006
Multumesc pentru ajutor, deci trebuie instalat totul de la zero, clean flash. Of...
Eu am comandat bateria aia Nephy, nu a costat prea mult, macar jumatate de an sa ma mai duca telefonul.

#9167
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Fa un backup cu Titanium, poate nu îți dau aplicațiile crash după ce le pui la loc. Sau doar 1-2...

#9168
gladix

gladix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 14.04.2012

View Postm3rishor, on 01 februarie 2018 - 06:13, said:

Fa un backup cu Titanium, poate nu îți dau aplicațiile crash după ce le pui la loc. Sau doar 1-2...
Ultimul update a stricat luminozitatea și agata cînd dai back.sare la pagina cu ceasul indiferent unde ești



#9169
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Nu am probleme de genul, e pus pe curat

#9170
LauEugen

LauEugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 09.09.2014
Salutaee,Folosește careva acumulatorul acela de la Blue Star*!? Care e la vânzare în magazinele online de la noi? Cum se comportă, ține cât de cât?

#9171
gladix

gladix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 14.04.2012
am revenit la ultimul global stable miui 8/e mult mai ok decit stiftul de miui 9

#9172
zetrix

zetrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 15.05.2013

View PostLauEugen, on 02 februarie 2018 - 15:54, said:

Salutaee,Folosește careva acumulatorul acela de la Blue Star*!? Care e la vânzare în magazinele online de la noi? Cum se comportă, ține cât de cât?
Din ce am vazut in reviewurile straine nu prea e ok Blue Staru'.

#9173
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
In octombrie spunea de acumulatorul de la eaccesoriigsm

View PostVladCatalin, on 04 octombrie 2017 - 16:57, said:

Daca tot se vorbeste de acumulatori cred ca imi voi incerca norocul cu varianta asta de la eaccesoriigsm

View PostVladCatalin, on 30 octombrie 2017 - 10:13, said:

De la 100% pana la 60% dureaza relativ putin.
De la 60% pana la 13% tine destul de bine.
De la 13% pana la 2-3% iarasi se descarca destul de repede.

Fata de cea venita cu telefonul sigur e mai bine. Nu am testat si altele, asa ca nu pot face o comparatie foarte precisa.

Dupa 3 luni de utilizare sunt cat se poate de dezamagit de acest acumulator.

Scos de la incarcat, vorbit 10 minute, facute 5 poze trimise prin viber (conectat pe wifi), baterie ajunsa la 48%.

Vorbit inca vreo 10 minute, baterie ajunsa la 20 si ceva la suta.

Ii dau o sansa acumulatorului de la nephy (cel de care se vorbea mai sus). Daca nu, din pacate, voi schimba telefonul, desi inca imi satisface nevoile.

#9174
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009
Apropo de schimbat telefonul, oare cat tine o baterie din telefoanele unibody, aproape toate sunt acum in stilul asta..

#9175
arcibal

arcibal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 09.01.2007

View Postmariustotel, on 04 februarie 2018 - 20:56, said:

Apropo de schimbat telefonul, oare cat tine o baterie din telefoanele unibody, aproape toate sunt acum in stilul asta..
2 ani

#9176
RadrianO

RadrianO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.04.2007
Salutare,
Am facut si eu aseara update-ul la MIUI 9 Stable - 9.2.4.0 (LHMMIEK) - si am constatat ca au disparut widget-urile pentru Bluetooth si Silent. Le foloseam pe ecranul principal, ca scurtaturi pentru a le activa/dezactiva rapid, alaturi de Wi-Fi si Mobile Data. Se pare ca au mai ramas doar astea doua..
Am gasit in widget-uri o iconita pt Bluetooth dar e doar un shortcut catre meniu-ul Bluetooth.. :(
Bateria mi se pare ca se duce mai repede.. dar asta e doar prima zi, mai vedem, poate l-am butonat eu mai mult..

Aveti careva vreo idee cum pot readuce cele doua widget-uri inapoi? Imi erau destul de utile..
Multumesc

#9177
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Apeși cu degetul pe ecran unde e spațiu liber și ar trebui să apară trei opțiuni : imagini de fundal, widget-uri și setări.
Dai click pe widget-uri și o să îți apară mai multe din care poți să alegi pe cele care te interesează.
Ții apăsat pe widget-ul respectiv și îl duci pe ecran unde e loc liber.

#9178
c400

c400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.06.2009
Folosește "minge plutitoare"

Attached Files


Edited by c400, 07 February 2018 - 13:17.


#9179
RadrianO

RadrianO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.04.2007
@DoruTDK: multumesc pentru idicatii, stiam metoda de a aduce widget-uri pe ecran. Problema este ca aceste doua de care aveam nevoie NU mai sunt printre cele disponibile. Pe zi ce trece (a se citi "cu fiecare update") Xiaomi ma dezamageste tot mai mult. Pacat, telefoanele sunt bune, dar softul, in loc sa il imbunatateasca, il strica..

@c400: da, "quickball" e varianta ocolitoare pe care am gasit-o si eu, dar numai pentru Silent, pt Bluetooth nu am mai avut loc, am alte scurtaturi acolo.. :| Va trebui sa le re-organizez.. :(

Intre timp am mai citit si pe forumul Xiaomi si am confirmarea ca cele doua "toggle"-uri, cum le zic ei, au fost eliminate din Miui9. Excelent... :(

#9180
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Cred ca-s destule aplicatii in play store pentru widgeturile respective si nu cred ca-ti mananca multa memorie, poti incerca.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate