Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

becu' la mouse optic aprins??..

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Si eu credeam ca asa e normal :) Mi-am luat A4Tech WOP 49 si am mobo ABIT NF 7. Cand opresc calculatorul dar nu si sursa UPS, beculetzul ramane aprins dar la o intensitate mai mica (are vreo 3 "trepte :P"). O sa ii scot adaptorul de ps2 sa vedem ce se intampla :) .

#38
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
cielo: cu pret informativ pentru tine, laser nu presupune spectru invizibil. vezi toti pointerii din comert

#39
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Daca nu ai observat am specificat in post ca in majoritate...adica nu toti, nu cred ca am gresit cu nimic cand am spus ca majoritatea laserilor folositi la scara larga.

#40
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
eu cred ca sunt mai multi pointeri laser decat cd-uri in lume, deci scara este mai larga :P

#41
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Ca numai cd-urile merg mah cu laser cu spestru in invizibil...dar comunicatiile optice, imprimantele laser etc? Asta numesc eu scara larga nu un rahat de pointer

#42
drdy

drdy

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.01.2003
swentfos la mine a mers cu adaptoru ala asa ca nu vad dc sa nu-i mearga si lui, cand zice ca mouse-ul e pe PS2, si punand adaptoru ala il pune pe USB si nu mai ramane aprins!

#43
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
@cielo: multe comunicatii optice sunt in spectru vizibil (m-am uitat eu intr-un fibre channel :)  )

#44
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
La comunicatiile optice (prin fibra optica) se folosesc semnale luminoase in infrarosu (spectru invizibil pentru ochiul uman)

#45
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

Quote

Originally posted by drdy
swentfos la mine a mers cu adaptoru ala asa ca nu vad dc sa nu-i mearga si lui, cand zice ca mouse-ul e pe PS2, si punand adaptoru ala il pune pe USB si nu mai ramane aprins!


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by drdy
Acum am un A4TECH pe usb care a venit si cu un adaptor USB/PS2. Am testat punand adaptoru si intradevar imi statea aprins, dar cum mouse-ul e pe usb (si asa il folosesc), nu imi sta aprins. Solutia e adaptoru acela!
--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by swentfos
Solutia e sa nu folosesti adaptorul ala ... ca adaptorul il trece pe PS2 si atunci ramane aprins!
--------------------------------------------------------------------------------
Mai citeste o data ce ziceam eu ...
Cand este pe USB, NU sta aprins, cand este pe PS2, STA aprins!
Adaptorul de la A4tech este de la USB la PS2, nu invers ...

#46
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
ceilo: wrong. este la limita vizibila. acu' depinde de spectru, pentru ca poate inghesui mai multe linii virtuale pe diferite zone spectrale. da' eu am vazut luminita rosie, care, dealtfel, m-a si ars in ochi :)

sunt perfect de acord cu tine ca nu in orice aplictie se foloseste spectrul vizibil, da' vreau sa subliniez ca adevarul este intre ce zic eu si ce zici tu.

ori ne luam la bataie, ori ne imprietenim, pentru ca nu ajungem nicaieri :)

#47
drdy

drdy

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.01.2003
swentfos,
Se pare ca tu nu mai inteles, exact lucru asta il spuneam si eu, numai ca omu zicea ca are un optic pe PS2 si eu recomandam un adaptor de la PS2 la USB (PS2/USB).
S-a facut o confuzie atata tot!!!

#48
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
pk confuzilor.. :) Aveti idee cam cat e un astfel de adaptor?

#49
oty23

oty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.08.2004
Daca tot sunteti asa de stresati de treaba cu becu' aprins, luati-va fratilor soareci cu bila !

#50
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
offtopic: neatza si tie! :))

#51
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
mai usor ca va dau concediu....cititi regulamentul

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate