Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

ZTE Blade S6 Plus (Vodafone Smart Ultra 6)

- - - - -
  • Please log in to reply
949 replies to this topic

#937
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
Oare capacul spate e plastic sau metal la Ultra 6,ca pe al meu asa il cheama ca e de la Vodafone.Eu nu am primit update-ul la android 6.Dar nici nu ii duc lipsa.Telefonul zboara pe net asa cum a sosit din fabrica.

#938
pyt80

pyt80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.12.2007
Plastic.

#939
snak317

snak317

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.08.2015
Salut
Am și eu o problemă cam ciudată zic eu și anume din când în când mi se apasă tasta home de mai multe ori fără să ating telefonul. A mai întâmpinat cineva așa ceva ?

#940
Marywsctin

Marywsctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 09.01.2007
Si eu am aceleasi probleme cu al meu. Prima data se apasa tasta de aplicatii recente. Dupa ce am anulat-o la cateva luni a inceput si cea de back sa se apese singura.

#941
nasa_usa89

nasa_usa89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2007
Si eu am un smart ultra 6 si sunt foarte multumit de el, dupa update la 6.0 se misca si mai bine, abia acum dupa aproape 2 ani touch-ul face figuri in sensul ca nu mai functioneaza cateva linii de touch pe verticala si nu pot folosi toata suprafata touch-ului uneori se apasa si singur, dar daca tot mai este in garantie ma voi duce zilele astea cu el sa vad ce si cum.

Edited by nasa_usa89, 13 June 2017 - 13:14.


#942
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Sunt curios ce rezolvi la service.

Din fericire telefonul sotiei functioneaza ireprosabil si inca arata in mare fel.

#943
Loganist

Loganist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2011

View Postsnak317, on 30 martie 2017 - 20:47, said:

Salut
Am și eu o problemă cam ciudată zic eu și anume din când în când mi se apasă tasta home de mai multe ori fără să ating telefonul. A mai întâmpinat cineva așa ceva ?

La fel se intampla si cu telefonul meu. Telefonul mai este in garantie si am primit altul nou.

#944
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
Și eu am acest telefon e super din punctul de vedere ca telefant mulți spun ca ZTE sunt jafuri și nu sunt bune? Dar chear sunt super

#945
nasa_usa89

nasa_usa89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2007
Am uitat sa revin mai repede cu un raspuns. A stat o saptamana in service pana a venit alt telefon nou, pot sapune ca mai aveam 3 luni de garantie si acum am telefon nou.

#946
sniper2007

sniper2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.01.2014
salutare!
de cateva zile intampin o problema. cand vreau sa tastez litera P sau cifra 0 te apuca dracii pana o poti tasta. din 30 de incercari daca reusesti de 2 ori sa scrii litera P caci iti tasteaza litera O. care sa fie baiul? mai are careva problema asta? am smart ultra 6 si peste 4 luni iese din garantie. pana acum nu am avut nici o problema cu el.
ms anticipat

#947
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Cred ca ai o problemă cu touch-ul.
Intra in setari/optiuni dezvoltator si selecteaza sa-ti afiseze atingerile. Atunci o sa vezi exact un apesi tu si unde reactioneaza el.

#948
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postsniper2007, on 01 septembrie 2017 - 12:29, said:

salutare!
de cateva zile intampin o problema. cand vreau sa tastez litera P sau cifra 0 te apuca dracii pana o poti tasta. din 30 de incercari daca reusesti de 2 ori sa scrii litera P caci iti tasteaza litera O. care sa fie baiul? mai are careva problema asta? am smart ultra 6 si peste 4 luni iese din garantie. pana acum nu am avut nici o problema cu el.
ms anticipat
Si eu am avut probleme cu touch screen-ul, l-am dus la service, era in garantie, in trei zile am primit alt telefon nou.

#949
nasa_usa89

nasa_usa89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2007
Stie cineva cum se face root pe tel. cu update la 6.0.1? Eu am cautat si pe xda si nu am reusit.

#950
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006

View Postnasa_usa89, on 14 decembrie 2017 - 12:09, said:

Stie cineva cum se face root pe tel. cu update la 6.0.1? Eu am cautat si pe xda si nu am reusit.

Si eu as vrea sa pun un custom ROM si trebuie fac root dar nu prea am timp. Sunt ceva tutoriale pe net.
Se pare ca trebuie sa instalezi Android 5.1.1 si apoi root, iar apoi mai trebuie si custom recovery.
Vezi niste idei mai jos.
Link 1
Link 2

Daca a pus cineva un custom ROM sa ne spuna metoda.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate