Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Sony Bravia android TV - SERIA W80

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
10243 replies to this topic

#8875
iulian1980x

iulian1980x

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 17.03.2017
Mulțumesc de informație! Exact asa si la mine, dupa ce sta oprit peste noapte a 2 a zi tonul culorii e rece. Frustranta treabă. Nu mi se pare normal sa faca figurile astea sau cel puțin ar putea sa le remedieze 😉

#8876
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Citeam pe xda forum ca unul a reusit sa faca root la al lui sony android tv ,dar l-a cam facut si inutilizabil din cateva pct de vedere ;). Dar totusi ma intreb cum o fi reusit sa il rooteze..

#8877
iulian1980x

iulian1980x

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 17.03.2017
S-ar putea sa fi gasit o rezolvare la acea problema cu tonurile de culoare după ce tv ul sta oprit o perioada mai lunga de timp. Network /Home Network/ Enable Ip control. Eu am făcut aceasta modificare si azi a fost ok, tonul de culoare a ramas cel setat ieri (expert 1) Sunt curios daca e o rezolvare permanenta a problemei.

#8878
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
E rau sa fi si priceput in ale tehnicii. Iti cam strici aparatele. Ce bine de mine ca nu ma pricep la setari de routere, de upgrade-uri etc. De multe ori e bine sa fi si bata in tehnica asta moderna.

#8879
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Salut .
Modelul 50w756c , de când cu ultimul update, cred că A7, are o opțiune de comanda vocala. E cumva google assistent? Când dau comanda, zice eroare. Nu merge la acest tip de tv sau trebuie umblat la setări? Mulțumesc frumos !

#8880
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
1. Încă A7 nu e lansat pentru platforma ta.
2. Căutarea vocală (nu e assistent) merge doar cu aplicaţia pentru mobile sau telecomandă cu această funcţie.

Edited by gabize, 28 February 2018 - 08:02.


#8881
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 25.04.2016

 buburuzoiboss, on 28 februarie 2018 - 07:37, said:

Salut .
Modelul 50w756c , de când cu ultimul update, cred că A7, are o opČ›iune de comanda vocala. E cumva google assistent? Când dau comanda, zice eroare. Nu merge la acest tip de tv sau trebuie umblat la setări? MulČ›umesc frumos !
"CRED ca A7". ?? Tu nu te uiti in tv-u tau sa verifici versiunea de android  dupa un update ?
Cum dai comandata vocala ? Prin ce o dai ?

Edited by MMike, 28 February 2018 - 09:22.


#8882
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Mă uit diseară , cred că e 6.0.1 mm.
Pai e pictograma de microfon, apăs pe ea, se inserează, dar...nimic. eroare.
Am întrebat doar, daca merge, bine, nu...iarăși bine.
Mulțumesc de răspunsuri.

#8883
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 25.04.2016
Tv-u n-are "urechi" si nici telecomanda stock a lui. Degeaba "apesi" pe acea pictograma de pe ecran. Indiderent de versiunea de android pe care o are tv-u, ii trebuie o telecomanda dedicata cu microfon incorporat asa cum a specificat colegu mai sus.

Apropo, la tv-urile 4k este telecomanda stock cu microfon incorporat.

Edited by MMike, 28 February 2018 - 12:37.


#8884
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Eu am TV 4K si nu are telecomanda cu microfon. Am vrut sa o comand, dar era pe atunci cam 200 sau 300 lei si nu m-am indurat sa dau atat pe o telecomanda. Si One-Flick nu am mai gasit...

#8885
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 25.04.2016
Mi se pare ca la generatia 2016 au introdus acea telecomanda, nu mai retin exact, dar in prezent, exista.

#8886
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Unele dintre vechile addonuri kodi au din nou suport ,ca de ex addon-ul pro tv ( de al nostru kingul)si binecunoscul exodus care are versiunea 4.0.2 si functioneaza excelent.

#8887
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,233
  • Înscris: 15.03.2013
Deci, ca sa revenim la o intrebare mai veche: ce se mai aude de upgrade la android 7 pentru seriile 2015/16?Stie cineva?(zice pe site Sony ca era preconizata implementarea pana in "spring 2018").Se "rafineaza" in continuare?

#8888
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Pai si ce minuni poate aduce acel upgrade ?
Minusurile majore aduse odata cu a6 raman valabile si in a7( confirmate de cei care au deja..)

Si practic chiar nu mai are vreo relevanta.Ca alternativa recomand vreo cutiuta chinezeasca android cu procesoare quad sau octacore si vreo 2 sau 3 gb ram care sunt aprox 150 lei. Efectiv zbarnaie dracoveniile, si in plus vin gata rootate,deci posibilitati nelimitate..

Edited by alinx1, 06 March 2018 - 20:32.


#8889
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,233
  • Înscris: 15.03.2013
Apropo de anularea blotware la Tv: a folosit cineva comenzile minune mentionate aici : https://m.youtube.co...h?v=fKRNVHXeQDk

#8890
dady_pit

dady_pit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.12.2006

 alinx1, on 06 martie 2018 - 20:28, said:

Pai si ce minuni poate aduce acel upgrade ?
Minusurile majore aduse odata cu a6 raman valabile si in a7( confirmate de cei care au deja..)

Si practic chiar nu mai are vreo relevanta.Ca alternativa recomand vreo cutiuta chinezeasca android cu procesoare quad sau octacore si vreo 2 sau 3 gb ram care sunt aprox 150 lei. Efectiv zbarnaie dracoveniile, si in plus vin gata rootate,deci posibilitati nelimitate..
Un exemplu de jucarie? �


 alinx1, on 06 martie 2018 - 20:28, said:

Pai si ce minuni poate aduce acel upgrade ?
Minusurile majore aduse odata cu a6 raman valabile si in a7( confirmate de cei care au deja..)

Si practic chiar nu mai are vreo relevanta.Ca alternativa recomand vreo cutiuta chinezeasca android cu procesoare quad sau octacore si vreo 2 sau 3 gb ram care sunt aprox 150 lei. Efectiv zbarnaie dracoveniile, si in plus vin gata rootate,deci posibilitati nelimitate..
Un exemplu de jucarie?

#8891
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
uite un ex aici ,varianta cu 2gb ram la 27 E:
https://m.aliexpress...addresstype=600
Dar sunt zeci de modele ...

Edited by alinx1, 07 March 2018 - 08:07.


#8892
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

 calincosma, on 06 martie 2018 - 20:52, said:

Apropo de anularea blotware la Tv: a folosit cineva comenzile minune mentionate aici : https://m.youtube.co...h?v=fKRNVHXeQDk
Interesant ,daca vor functiona pe oricare versiune android

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate