Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Merita sa cumperi de pe site-uri comerciale?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
al dracu tepar .... Posted Image nici poza nu stie sa o fure
iphone 6 malaysia set
100% Original Cheapest Original iPhone 6 Supplier in Malaysia Set

Edited by STARTREK1, 29 June 2015 - 15:01.


#20
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006
Da

#21
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Cam scumpi cartofii si prastiile alea de iPhone-uri dom'le! Posted Image

#22
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005
Eu am cumparat de pe OLX, dar numai face-to-face si probe de tot felul. Dar probam cam 4-5 pana sa ajung la unul bun. Restul fie erau cu carcase schimbate, ecrane schimbate, senzori de lumina sau proximitate, motor vibratie, mufa casca, mufa incarcare, codate, home schimbat, lovite, etc... E plin olx-ul de tepari.
Cea mai tare oferta a fost anul trecut de black
Friday, la emag, cand luai un 5S nou la 1950 si mai bagai si vreo 3-6 rate daca plateai cu cardurinde credit...

View Postslai, on 29 iunie 2015 - 13:49, said:

ar fi prea norocos. mai degraba asta

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/63u6b-eHYzU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Super

#23
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Am avut si eu in topic pe aici care cred ca mi-a fost sters.. ceva de genul "sfaturi achizitie iphone"..

Am cautat toate variantele posobile... cel mai avantajos ramane din pacate , la liber  banu jos toti dintr-o singura  transa.
Am incercat rate... dar la srl nu se dau rate, doar pe persoa a fizica. Plm, la masini in leasing cum de merge?
Abonament la orange... aberant  1300 de lei telefonul + 5luni de abonament in avans ~ cca 950 de lei. Practic dai din start 2100 de lei. Si mai platesti la el pana la terminarea contractului 200 de lei lunar timp de 2 ani. Ajungi la 5800 de lei cu cel mai ieftin model din gama.  
Nu vad cum de toata lumea vinde cu acelasi pret, si care pret, e parca batut in cuie.

#24
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005
Poti sa iei in rate si pe SRL.
Ai doua optiuni:
1. Card de credit al SRL-ului cu optiunea de rate
2. Card de credit al persoanei fizice si se achita cu el si se alege nr de rate fara doband, insa se face factura pe SRL si se face intrare ca imprumut in SRL de la pf la pj. Si se poate scadea tva.

#25
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Posttfmercedez, on 12 februarie 2016 - 17:29, said:

Nu vad cum de toata lumea vinde cu acelasi pret, si care pret, e parca batut in cuie.
Politica Apple.

#26
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMELODY, on 14 februarie 2016 - 07:54, said:

Poti sa iei in rate si pe SRL.
Ai doua optiuni:
1. Card de credit al SRL-ului cu optiunea de rate
2. Card de credit al persoanei fizice si se achita cu el si se alege nr de rate fara doband, insa se face factura pe SRL si se face intrare ca imprumut in SRL de la pf la pj. Si se poate scadea tva.

Doar ca in cazul achizitionarii pe firma, ai doar un singur an de garantie.

#27
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdon_dannielo, on 14 februarie 2016 - 08:07, said:

Politica Apple.
Defapt este un "cartel" apple. La emag mi-au zis ca pretul este acelasi peste tot pentru ca ajunge la ei la retailer deja cu pret mare. Importatorul trebuie sa fie "autorizat apple". Ala ia de pa distribuitor "autorizat apple", samd. Deci de la fabrica pana la penultimul intermediar, apple impune controleaza pretul.  
Sunt multe guri nesatule de hranit pe drum. Hai treaca .. ce eapple..  dar apoi accesoriile.. un jaf de cablu de incarcare cat costa? Mufele intentionat facute diferit , ca sa fie mai scumpe etc, si nu stralucesc la durabilitate, din contra se cam strica, ( am vazit la cineva in ce hal arata cablul de incarcare pt iphone6, si-mi zicea ca nu rezista mai mult de 6-8 luni)

#28
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Nu te obliga nimeni sa iei acesorii originale. Poti lua din cele "made for iPhone" care, de multe ori, sunt mai bune. Vezi cablurile vandute de Amazon.

Edited by filip.serban, 14 February 2016 - 11:35.


#29
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Eu am folosit un i4 cu cablul original patru ani de zile. Fara probleme. Depinde de multe variabile durabilitatea, nu e chestie de prost facute, cit e chestie de prost manevrate.

#30
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 28.08.2010

View Posttfmercedez, on 12 februarie 2016 - 17:29, said:

Am avut si eu in topic pe aici care cred ca mi-a fost sters.. ceva de genul "sfaturi achizitie iphone"..

Am cautat toate variantele posobile... cel mai avantajos ramane din pacate , la liber  banu jos toti dintr-o singura  transa.
Am incercat rate... dar la srl nu se dau rate, doar pe persoa a fizica. Plm, la masini in leasing cum de merge?
Abonament la orange... aberant  1300 de lei telefonul + 5luni de abonament in avans ~ cca 950 de lei. Practic dai din start 2100 de lei. Si mai platesti la el pana la terminarea contractului 200 de lei lunar timp de 2 ani. Ajungi la 5800 de lei cu cel mai ieftin model din gama.  
Nu vad cum de toata lumea vinde cu acelasi pret, si care pret, e parca batut in cuie.
nu e chiar asa, la abonament de 25 euro iphone 5s este 190euro la orange si nu platesti nici o rata in avans. mai greu este cu primul contract de 2 ani ca dupaia ai reducere la prelungire plus puncte care reduc pretul telefonului.eu am luat acum doi ani cand mi-am facut pentru prima data un abonament, cu 150lei un iphone 4s. acum, ca sa imi prelungesc abonamentul mi-au dat un 5s gratis plus foloe de sticla la el, power bank, cartela cu credit cadou ... deci si accesorii cam in valoare de 30euro. am vorbit cu ei la telefon si a doua zi am avut telefonul acasa. este mai rezonabil decat daca iei in rate. in plus peste 2 ani o sa vand 5s-ul sa zicem cu 150 euro, imi fac prelungire iar si cu banii aia iau un 6s sau chiar 7 si asa am mereu un telefon calumea platind doar abonamentul. e mai usor decat sa scot 2000 lei din buzunar o data.

Edited by sclifositu, 26 February 2016 - 13:43.


#31
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Eu nu am inventat. Pentru iphone 6s astea erau conditiile , ab nou cu numar nou, pe firma, plata abonamentului in avans pe 5 luni (48euro)  1200 si ceva de lei..  Nu merita.
Cat despre iphone 5s, nu ma intereseaza, pentru ca nu are camera de pe 6s. Daca aceeasi camera foto se gasea pe huawei, atunci huawei cumparam. Dar acum s-a lansat S7 si ramane de vazut daca face si cum face treaba.

#32
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 28.08.2010
Este aiurea sa iti iei telefon pentru camera foto. daca te intereseaza strict asta nu stiu de ce nu cauti un telefon care a pus accentul mai mult pe camera decat pe celelalte functii si care este si mult mai ieftin spre exemplu lg g4 sau s6. ma indoiesc ca i6s ar fi peste ele la camera.

#33
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

View Postsclifositu, on 26 februarie 2016 - 15:25, said:

Este aiurea sa iti iei telefon pentru camera foto. daca te intereseaza strict asta nu stiu de ce nu cauti un telefon care a pus accentul mai mult pe camera decat pe celelalte functii si care este si mult mai ieftin spre exemplu lg g4 sau s6. ma indoiesc ca i6s ar fi peste ele la camera.
Pai momentan platesc cu 50 -100 fe lei pe cineva care vine face poze cu dslr, le editeaza  si basta. Dar dintre telefoane, 6s face pozele cele mai ok.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate