Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

ZTE Q705U

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
moldovanteodordoru

moldovanteodordoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.04.2011
am achizitionat acest telefon cu cateva luni in urma ZTE Q705U, specificatiile sunt peste tot online nu le mai trec aici, sunt multumit de el dar am o problema: cu toate ca suporta USB OTG la cateva zeci de secunde dupa inserarea prin cablu OTG a unui stick (se aprinde ledul si il recunoaste si pot face transfer de fisiere) se DECONECTEAZA AUTOMAT. DE CE? Nu e curent suficient pentru stick? Aceeasi problema pentru un dongle wireless (tastatura, mouse) dupa o perioada se deconecteaza automat si trebuie scos apoi reintrodus. Am cautat pe o gramada de site-uri si se pare ca problema e veche dar toata lumea se invarte in jurul cozii... De pe google play am descarcat toate "USB" "OTG" bla bla... programe posibile. Acestea imi vad stickul, sau dongle-ul cateva zeci de secunde apoi pauza...La fel si ESexplorer si root explorer. Mentionez ca asta se intampla si cand nu era rootat telefonul (cum l-am cumparat). Avand doar 4 GB " l-am facut de 64GB cu un card de 64 si modificarea fisierului vold.fstab (sdcard0-----sdcard1) si pot instala pe el inclusiv world of tanks, root-at in prealabil cu Kingo Cum pot vedea daca bateria se decupleaza automat pentru anumite programe ce ruleaza in fundal, sau cineva are c u adevarat o rezolvare (fara chestii de genul AIRPLANE MODE, inchide si deschide telefonul cu USB OTG introdus, sau stick mount si alte programe similare (din moment ce telefonu-mi le vede OTG-urile de ce as mai avea nevoie de ele dar le-am incercat si pe astea...e la fel) stie cineva cu adevarat care e problema? sau unde sa postez intrebarea? multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate