Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Vom avea cea mai mare moschee din Europa - in Bucuresti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
943 replies to this topic

#55
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 valdan71, on 10 iunie 2015 - 21:47, said:

Adica da, un argument in plus pentru cresterea numarului lor.

Da si apoi incep sa se dea cu capul de pereti ca au nevoie de preoti ortodocsti

 Fumatorul, on 10 iunie 2015 - 21:52, said:

E foarte bine că se construiește o astfel de moschee la București.
E turcească, iar Turcia e un prieten al României. Islamul din țara asta trebuie să fie sub influența turcească, nu sub cea saudită.
În plus, un astfel de gest arată oricărui musulman că statul român îi respectă religia, iar ăsta nu e un lucru rău, dimpotrivă, e bine ca România să-și păstreze reputația de stat corect cu musulmanii.

De la fotbal exista o sintagma foarte buna: Romania va avea reputatie doar daca-i bate pe turci la fotbal, sau daca ii  impiedica sa se manifeste in Romania

Edited by altul2, 10 June 2015 - 21:54.


#56
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 altul2, on 10 iunie 2015 - 21:43, said:

Pai nu cred ca e asa.
Tu esti extremist pentru ca nu recunosti ca religia crestin ortodoxa e religia dreapta


Eu sunt ateu. Pentru mine toate religiile sunt la fel.

#57
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

 altul2, on 10 iunie 2015 - 21:54, said:


De la fotbal exista o sintagma foarte buna: Romania va avea reputatie doar daca-i bate pe turci la fotbal, sau daca ii  impiedica sa se manifeste in Romania

Nu știu cum e la fotbal. Dar pe lista foarte scurtă a prietenilor acestei țări e scrisă și Turcia. Și nu de azi, de ieri.  
Relațiile cu Turcia merită o moschee, dacă e importantă pentru ei. Chiar una mare. :yes:

#58
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 Serafim606, on 10 iunie 2015 - 21:57, said:


Eu sunt ateu. Pentru mine toate religiile sunt la fel.

OK Deci inseamna ca esti sau nazist sau comunist

#59
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 altul2, on 10 iunie 2015 - 22:00, said:

OK Deci inseamna ca esti sau nazist sau comunist

Nici una din el. Sunt independent 100% in gandire si nu ma ghidez dupa povesti nemuritoare sau concepte comuniste/naziste. Tu esti comunist prin faptul ca ingradesti libertatea religioasa. Eu sunt ateu si nu am nimic impotriva acelei moschee. Tu esti crestin si te deranjeaza. De ce?

#60
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 Fumatorul, on 10 iunie 2015 - 21:59, said:


Nu știu cum e la fotbal. Dar pe lista foarte scurtă a prietenilor acestei țări e scrisă și Turcia. Și nu de azi, de ieri.  
Relațiile cu Turcia merită o moschee, dacă e importantă pentru ei. Chiar una mare. Posted Image

Ce relatii cu turcia: ca merg doamnele pitipoance in Antalia la all inclusiv? Si Hagi e declarat rege la Galatasaray?

 Serafim606, on 10 iunie 2015 - 22:02, said:


Nici una din el. Sunt independent 100% in gandire si nu ma ghidez dupa povesti nemuritoare sau concepte comuniste/naziste. Tu esti comunist prin faptul ca ingradesti libertatea religioasa. Eu sunt ateu si nu am nimic impotriva acelei moschee. Tu esti crestin si te deranjeaza. De ce?

Pentru ca sunt roman in primul rand si apoi pentru ca sunt crestin.
Extremism inseamna sa nu te deranjeze, in acest caz evident

#61
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 altul2, on 10 iunie 2015 - 22:03, said:


Pentru ca sunt roman in primul rand si apoi pentru ca sunt crestin.
Extremism inseamna sa nu te deranjeze, in acest caz evident

Ma opresc aici. Nu are rost sa ma incurc cu tine si sa iti explic ce inseamna extremism. Tu tratezi subiectiv orice tema religioasa. Nu te-am vazut macar o data sa fii obiectiv. Ca atare pun punct discutiei noastre.

#62
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 Serafim606, on 10 iunie 2015 - 22:06, said:

Ma opresc aici. Nu are rost sa ma incurc cu tine si sa iti explic ce inseamna extremism. Tu tratezi subiectiv orice tema religioasa. Nu te-am vazut macar o data sa fii obiectiv. Ca atare pun punct discutiei noastre.

Nu intelegi ce inseamna subiectiv si obiectiv
Tu crezi ca daca tratezi toate religiile ateist inseamna ca esti obiectiv.
In niciun caz, obiectiv inseamna sa iei toate religiile si sa zici: asta are dreptate, restul sunt minciuni. Adica exact asa cum fac eu

Edited by altul2, 10 June 2015 - 22:11.


#63
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 altul2, on 10 iunie 2015 - 22:11, said:

Nu intelegi ce inseamna subiectiv si obiectiv
Tu crezi ca daca tratezi toate religiile ateist inseamna ca esti obiectiv.
In niciun caz, obiectiv inseamna sa iei toate religiile si sa zici: asta are dreptate, restul sunt minciuni. Adica exact asa cum fac eu
De acord eu zic sa iei o bomba sa o pui in moschee imediat dupa ce se construieste , trebuie ca ortodoxismul sa invinga concurenta la manipulat oameni.

#64
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

 Fumatorul, on 10 iunie 2015 - 21:59, said:

Relațiile cu Turcia merită o moschee, dacă e importantă pentru ei. Chiar una mare. Posted Image
Acum vreo suta de ani, la ordinul regelui Carol I s-a construit la Constanta (din banii statului) cea mai mare moschee din Romania (si prima constructie din Romania la care s-a folosit betonul armat) si nu s-a mai suparat nimeni, ba dimpotriva.

#65
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Si cand te gandesti ca atatea secole am luptat ca sa nu devenim pasalac pentru ca asta inseamna, printre altele, ca ar fi avut voie sa construiasca moschei pe-aici.

#66
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 Purpura, on 11 iunie 2015 - 01:00, said:

Si cand te gandesti ca atatea secole am luptat ca sa nu devenim pasalac pentru ca asta inseamna, printre altele, ca ar fi avut voie sa construiasca moschei pe-aici.
Da, dar pe vremea aia bunicii nostrii erau oameni sanatosi la cap.

#67
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 joseph_lacroix, on 10 iunie 2015 - 21:32, said:

taceti ma din gura,  arabii sunt ok,  in toate religiile exista cretini, extremisti,  oamenii normali  nu sunt agresivi, la fel si la musulmunai, am facut facultatea in CT  si am avut multi colegi musulmani, niciodata nu abordam subiectul religiei, jucam fotbal, mergeam la petreceri, fara pb, ne aduceam aminte ca sunt musulmani numai cand veneau cu baklavale si sarali.
Inainte sa va aduc la cunostinta o informatie destul de ingrijoratoare, trebuie sa va spun ca eu nu am nimic impotriva musulmanilor Posted Image

Asadar, am un amic care s-a dus mai demult la un service auto sa isi repare masina;
acolo mai era un student musulman, turc, la studii in Romania sa isi repare masina.
Au inceput o conversatie, studentul musulman turc era in Romania de doi ani la studii si vorbea binisor romaneste.

Dintr-una in alta au inceput sa dezbata si subiectul atacului terorist musulman de la Charlie Hebdo din Franta.
Studentul turc spunea ca nu toti musulmanii sunt fanatici religiosi, dar ! ei, musulmanii, sunt invatati de mici copii sa faca bombe artizanale !

I-a spus ca poate face o bomba artizanala capabila sa distruga pe o distanta de 300 metri patrati dintr-o greutate pentru incheietura (https://www.google.r...=isch&tbs=isz:m); amicul meu s-a speriat putin.
Probabil oricine s-ar fi speriat daca cineva ii zicea ca poate sa faca o bomba artizanala destul de puternica.

In fine, daca vor veni milioane de musulmani in Romania, sper sa nu incerce sa ne converteasca la religia lor cu forta ca va iesi razboi civil  Posted Image

#68
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 wattu, on 10 iunie 2015 - 18:55, said:

http://adevarul.ro/l...6fc7/index.html

Inca o lovitura pentru atei, dupa catedrala crestin ortodoxa Posted Image

Eu cred ca este o idee buna ca Romania sa puna accent pe partea spirituala. Ar fi frumos ca Bucurestiul sa devina capitala spirituala a Europei, pentru orice religie.
Pe dracu.
Islamul e un cancer pentru oricine.

 tom_1133, on 11 iunie 2015 - 08:32, said:

1Inainte sa va aduc la cunostinta o informatie destul de ingrijoratoare, trebuie sa va spun ca eu nu am nimic impotriva musulmanilor Posted Image

2In fine, daca vor veni milioane de musulmani in Romania, sper sa nu incerce sa ne converteasca la religia lor cu forta ca va iesi razboi civil  Posted Image
1Foarte rau faci, eu ii urasc.
2Spera tu pana pici in groapa comuna, spera...

 Fumatorul, on 10 iunie 2015 - 21:59, said:

Nu știu cum e la fotbal. Dar pe lista foarte scurtă a prietenilor acestei țări e scrisă și Turcia. Și nu de azi, de ieri.  
Relațiile cu Turcia merită o moschee, dacă e importantă pentru ei. Chiar una mare. Posted Image
Cu nemernicii aia care ar taia pe oricine nu e turc, daca ar putea?
Cate catedrale se fac in Turcia? Mai ales in ultima vreme?

 Fumatorul, on 10 iunie 2015 - 21:52, said:

E turcească, iar Turcia e un prieten al României. Islamul din țara asta trebuie să fie sub influența turcească, nu sub cea saudită.
În plus, un astfel de gest arată oricărui musulman că statul român îi respectă religia, iar ăsta nu e un lucru rău, dimpotrivă, e bine ca România să-și păstreze reputația de stat corect cu musulmanii.
Nu e nici o diferenta intre musulmani, in profunzime. Au fost si-au ramas dusmanii nostri. N-ai ce fi corect cu dusmanii.

Edited by searcher-star, 11 June 2015 - 08:55.


#69
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 tom_1133, on 11 iunie 2015 - 08:32, said:

In fine, daca vor veni milioane de musulmani in Romania, sper sa nu incerce sa ne converteasca la religia lor cu forta ca va iesi razboi civil  Posted Image
Pai musulmanii vin la pachet cu europa!
Cine sa faca razboi civil?

#70
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 tom_1133, on 11 iunie 2015 - 08:32, said:

In fine, daca vor veni milioane de musulmani in Romania, sper sa nu incerce sa ne converteasca la religia lor cu forta ca va iesi razboi civil  Posted Image
Se duc romancele singure la convertit cu arabi mai mult sau mai putin bogati, dupa aia iti explica mama ce buna e religia lor, chiar daca le face practic sclave... e de tot rasul :)

#71
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 searcher-star, on 11 iunie 2015 - 08:55, said:

Pe dracu.
Islamul e un cancer pentru oricine.


1Foarte rau faci, eu ii urasc.
2Spera tu pana pici in groapa comuna, spera...


Cu nemernicii aia care ar taia pe oricine nu e turc, daca ar putea?
Cate catedrale se fac in Turcia? Mai ales in ultima vreme?


Nu e nici o diferenta intre musulmani, in profunzime. Au fost si-au ramas dusmanii nostri. N-ai ce fi corect cu dusmanii.
Cu astfel de realizări epocale :phew: o să ajungem în câțiva ani să avem
organizații bine dosite/dospite/crescute la umbra unor astfel de moskei, muslimanii nu glumesc
killăresc :ninja:  http://ro.m.wikipedi...wiki/Boko_Haram

#72
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
Noul sediu al lui Badea, in fata moscheei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate