Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Vom avea cea mai mare moschee din Europa - in Bucuresti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
943 replies to this topic

#19
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

View Postgumball3000, on 10 iunie 2015 - 19:34, said:

Sa nu comparam mere cu pere, nu suntem in Egipt unde populatia musulmana e de 94,7%.
Nu vin nici sa ne fure bucatele sau sa ne violeze femeile, dimpotriva contribuie  la economia tarii.

Contribuie, fac evaziune fiscală la greu. Sunt campioni la asta.

Să vezi cum se comportă cu angajații români și in ce hal îi umilesc în propria țară pe romani.

Este trist, foarte trist.

#20
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View Postcristirg, on 10 iunie 2015 - 19:26, said:

Populatia musulmana din Romania, este foarte mica, circa 70.000 de mii de oameni, atunci de ce trebuie tocmai in tara noastra sa fie construita cea mai mare moschee din Europa? De ce nu construiesc nemtii, francezii sau englezii cea mai mare moshee din Europa, ca in tariile lor populatia islamica reprezinta un procent mai semnificativ, 5-10% din totalul populatiei!?

Se pregatesc sa aduca turme de musulmani, trebuie sa fim si noi in randul lumii.
Acum ceva ani seful musulmanilor de pe la noi se plangea ca era presat din strainatate sa fie mai "hotarat" adica agresiv si fanatic. Apoi am citit ca UE face presiuni pe tarile est europene sa fie mai multiculturale si sa importe mai multi musulmani, era chiar un proiect cu bani europeni cu chestia asta. Na, la ei nu mai e loc.
Balcanii sunt la o aruncatura de bat si sunt plini de grupari extremiste musulmane, la o adica au de unde aduce.

Edited by Friskey, 10 June 2015 - 19:40.


#21
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

View Postgumball3000, on 10 iunie 2015 - 19:38, said:

Brancoveanu a domnit pe la 1688, nu mai vorbim de acelasi context, ti se pare ca a scos cineva otrava de la naftalina ca sa otraveasca fantanile?


Da, gen un mall, sau de ce nu, doua, ca tot avem deschis Megamall fix langa Kaufland.

Am dat drept exemplu parcul, nu mai deturna discuția.

#22
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
- acum, in Turcia sub masca statului laic turc,persecuta celelalte minoritati. Patriarhia de Constantinopol avea pe la inceputul secolului trecut in jur de 5000 de proprietati. Pe la inceputul anilor '90 mai aveau numai in jur de 2000, iar acum mai au putin peste 400. De ce? Simplu, din cauza guvernului turc, care conditioneaza folosirea acestor proprietati de catre Patriarhie.Deci Patriarhia daca doreste sa-si foloseasca proprietatiile trebuie sa petitioneze guvernului Turciei pentru a primi aprobarea de a folosi proprietatea respectiva! La petitie nu vor primi niciun raspuns de la guvernul turc.In schimb dupa o vreme, Patriarhia primeste o instiintare de la guvernul Turciei, ca proprietatea respectiva le-a fost confiscata intrand in proprietatea guvernului, pentru ca, chipuriile nu a fost folosita!Pai cum s-o folosesc daca nu-mi dai aprobarea?Insa totul este facut intentionat asa, ca sa aiba motive neintemeiate si ilogice bineinteles, de a le confisca!.Asa s-au putut confisca din 1990 pana acuma, peste 1500 de proprietati ale Patriarhiei Ecumenice de la Constantinopol

.In plus Seminarul Telogic de la Halki, una dintre cele mai prestigioase scoli teologice Ortodoxe din lume, este inchis de catre autoritatiile turce din 1971 si nu se prea vad semne ca va fi redeschis candva in viitorul apropiat!

-si noi le dam teren de moschee la pagani

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postwattu, on 10 iunie 2015 - 18:55, said:

Inca o lovitura pentru atei, dupa catedrala crestin ortodoxa Posted Image
Lovittura nu va fi pentru atei... ei oricum traiesc bine mersi fara credinte... va fi o lovitura pentru crestinii ortodocsi care vor vedea cum concurenta lor le ia adeptii :P

#24
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-nu se acorda drepturi nimanui dintre minoritati in statele cu populatie preponderent islamica, pentru simplul motiv ca aceste tari ii doresc pe crestini afara de acolo! Le inchid scoliile, le inchid Bisericiile...
-Practic politicenii nostri prin acest gest arata ca sustin isis si islamismul fanatic in dauna ortodoxiei si a normalitatii. Politicieni arata ca nu sunt doar mafioti ci sustin si terorismul.
-Mor milioane de mucenici crestini in timpul nostru, si tu in loc sa-i conditionezi sa le atragi atentia,sa vb de tratamentul inegal, ce faci?Asta nu e partizanat ideologic cel putin?

#25
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
'potae' și 'cristirg' au pravoslavnikă dreptate, muslimanii "ne bagă creșa terorismului 'fund-dă-mentalist-clismist' ismaielitean" , în meleagul nostru feeric, carpato-danubiano-pontic Posted Image un loc mioritic Posted Image Posted Image care trebuie să ajunga minunat și strălucitor precum soarele de pe cer!
Fane Babanu', Mișu Bravu', Iancu Hunyadu', Vlad Țeparu' se zvârcolesc "full-swing"  în morminte,
măi oameni fără minte, măi politicieni trădători de neam și de țară

Huuuooo, huuuooo, ptiu bace/lace/face Posted Image Uniți ne salvăm meleagul mioritic străbun Posted Image

Edited by Teophileos, 10 June 2015 - 19:59.


#26
IonutzRO

IonutzRO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 04.06.2011

View Postandreic, on 10 iunie 2015 - 19:46, said:

Lovittura nu va fi pentru atei... ei oricum traiesc bine mersi fara credinte... va fi o lovitura pentru crestinii ortodocsi care vor vedea cum concurenta lor le ia adeptii Posted Image

Tocmai de asta sunt prosti ateii, pentru ca nu inteleg ca odata ce musulmanii vor fi majoritari, ii vor obliga sa treaca la religia lor/le vor obliga femeile sa fie imbracate decent/ii vor vana si ucide pe cei diferiti ca ei.

Daca esti indiferent si nu te impui, se va impune altul.

Cei care sunteti de acord cu prostia asta de moschee mergeti prin "no-go zones" din Londra, Birmingham, Paris sau Marseille sa vad daca mai sunteti asa indiferenti dupa.

Legat de guvern si Ponta, cred ca toata lumea si-a dat seama ca sunt tradatori de tara, si ca pentru bani si-ar vinde-o si pe masa.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z4GQO7iV_Q4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postwattu, on 10 iunie 2015 - 18:55, said:

Inca o lovitura pentru atei, dupa catedrala crestin ortodoxa Posted Image




Mi se cam rupe. Moscheea nu e facuta din taxele si impozitele platite de noi. Atata timp cat e facuta din banii lor si  nu ai nostri, nu vad care ar fi problema. Problema va fi pentru pupatorii de moaste. Va interveni concurenta pentru prostii pe care sa-i suga de bani Posted Image.

Edited by Serafim606, 10 June 2015 - 20:01.


#28
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
RÂNDUIALA RUGĂCIUNII lepădării de la credinţa cea necurată a musulmanilor: http://cartearomanea...arii-de-la.html

"Întrebare:   Mai  întâi   te  întreb  pe  tine,  te  lepezi  de  toată credinţa mahomedană cea potrivnică lui Dumnezeu şi de toate ale lor spurcate socoteli, şi le afuriseşti pe ele?
Răspuns: Mă lepăd de toată credinţa mahomedană cea potrivnică lui Dumnezeu şi de toate ale lor spurcate socoteli, şi le afurisesc pe ele.

Întrebare:  Te lepezi de Mahomed, pe care turcii îl cinstesc ca pe un apostol şi prooroc al lui Dumnezeu, şi-l blestemi pe el, ca pe o slugă a diavolului şi nu a lui Dumnezeu, şi ca pe un prooroc mincinos?
Răspuns: Mă lepăd de Mahomed ca de o slugă diavolească şi ca de un prooroc mincinos, şi-l afurisesc pe el.

Întrebare: Te lepezi de cartea cea hulitoare asupra lui Dumnezeu, a blestematului Mahomed, care se numeşte Coran, şi de toate învăţăturile  şi  pravilele  şi  obiceiurile  şi  de  hulele  lui,  şi   le blestemi pe ele, ca pe nişte potrivnice lui Dumnezeu şi stricătoare de suflet?
Răspuns:  Mă lepăd de Coran şi de toate cărţile şi învăţăturile blestematului Mahomed, şi le blestem pe ele, ca pe cele ce sânt potrivnice lui Dumnezeu şi hulitoare şi pierzătoare de suflet."

#29
IonutzRO

IonutzRO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 04.06.2011

View PostSerafim606, on 10 iunie 2015 - 20:00, said:

Mi se cam rupe. Moscheea nu e facuta din taxele si impozitele platite de noi. Atata timp cat e facuta din banii lor si  nu ai nostri, nu vad care ar fi problema. Problema va fi pentru pupatorii de moaste. Va interveni concurenta pentru prostii pe care sa-i suga de bani Posted Image.

Cand o sa stea barbosii cu AK-47 langa tine/langa copii tai sa te convertesti la religia pacii, o sa iti placa?

Edited by IonutzRO, 10 June 2015 - 20:07.


#30
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
ma declar pentru si sustin aceasta initiativa
orice actiune impotriva mafiei si manipularii bisericesti este binevenit
in spiritul egalitatii si democratiei sper ca aceasta moschee sa beneficieze de aceleasi concesii si ajutoare ca catedrala prostirii neamului

Edited by Kroghy, 10 June 2015 - 20:21.


#31
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View PostIonutzRO, on 10 iunie 2015 - 20:05, said:

Cand o sa stea barbosii cu AK-47 langa tine/langa copii tai sa te convertesti la religia pacii, o sa iti placa?

Sa vina in Moldova :))). Ii mananc cu tot cu barba :lol:.

#32
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,347
  • Înscris: 31.08.2006

View PostSerafim606, on 10 iunie 2015 - 20:00, said:

Mi se cam rupe. Moscheea nu e facuta din taxele si impozitele platite de noi. Atata timp cat e facuta din banii lor si  nu ai nostri, nu vad care ar fi problema. Problema va fi pentru pupatorii de moaste. Va interveni concurenta pentru prostii pe care sa-i suga de bani Posted Image.

         Ai o viziune cam ingusta. Incearca sa treci dincolo de acest "Mi se cam rupe", si vei vedea ca viitorul nu e chiar asa stralucit cum il percepi tu. Lasa-i pe pupatorii de moaste, ca aia oricum sunt pterduti pentru societate. Incearca sa faci proiectii in viitor. Si de ISIS ti "se cam rupe" ,ca sa te citez ?

#33
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3irBLCr5bYA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postfansat, on 10 iunie 2015 - 20:24, said:


Si de ISIS ti "se cam rupe" ,ca sa te citez ?

Isis is pui pe langa ce ciobalai gasesti prin satele din Moldova.

#35
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Eu inteleg perceptia realista a pesimistilor vizavi de invadarea musulmanilor a Romaniei.
Insa eu nu am auzit de un razboi civil intre practicantii de ce religie au tarile U.K., Franta, Germania etc. cu musulmani Posted Image

La o adica, Romania are 19 milioane de romani, din care 18 milioane (zic si eu) de credinciosi ortodocsi si catolici + secte (adventisti, baptisti, martorii lu' Iehova etc.).
Cati musulmani vor invada Romania ? 2-3-4 sau 5 milioane de musulmani ?
Ce vor face acesti 5 milionane de musulmani ? ii vor alerga pe cei 18 milioane de credinciosi sa-i converteasca la religia lor ?!

Ganditi logic oameni buni, ganditi logic ! nu mai bagati frica in oameni ca asa se naste ura rasiala intre oameni  Posted Image

#36
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postfansat, on 10 iunie 2015 - 20:24, said:

       Ai o viziune cam ingusta. Incearca sa treci dincolo de acest "Mi se cam rupe", si vei vedea ca viitorul nu e chiar asa stralucit cum il percepi tu. Lasa-i pe pupatorii de moaste, ca aia oricum sunt pterduti pentru societate. Incearca sa faci proiectii in viitor. Si de ISIS ti "se cam rupe" ,ca sa te citez ?
România e ca soarele de pe cer :roflag: :priest:
http://image.stirile...09/60351147.jpg

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate